Magiczne rozpoczęcie szkoły – odkryj świat Harrego Pottera

Magiczne rozpoczęcie szkoły - odkryj świat Harrego Pottera

Wakacje dobiegają końca, nad czym ubolewają i dorośli i ich pociechy. Dzieci mimo wszystko nieco bardziej, bo powrót do szkoły po dwóch miesiącach przerwy zawsze jest trudny. Możemy jednak uprzyjemnić pociechom te chwile i zabrać je na magiczne zakończenie wakacji do świata Harry’ego Pottera. Zestaw LEGO idealnie nadaje się na prezent dla dziecka z okazji zakończenia wakacji. Klocki LEGO Harry Potter przyciągną uwagę większości dzieci. Czy istnieje ktoś, kto nie lubi przygód młodego czarodzieja?

Zestawy LEGO odpowiednie dla dzieci i dorosłych

Choć seria Harry Potter powstała z myślą o dzieciach i młodzieży, cenią ją sobie także nieco starsi, a nawet dorośli. Z tego powodu w sklepach można znaleźć zarówno niewielkie zabawki LEGO, jak i ogromne, zaawansowane zestawy, jak np. zestaw LEGO Zamek Hogwart. Te drugie, ze względu na stopień trudności, a także obecność małych elementów, nadają się jedynie dla starszych grup wiekowych – warto sprawdzać oznaczenia na opakowaniach.

Klocki LEGO Harry Potter dostępne są więc w różnorodnych wersjach, zarówno dla najmłodszych, jak i dla nastolatków, a nawet dla dorosłych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. To czyni zabawki LEGO idealnym pomysłem na prezent dla dziecka na zakończenie wakacji.

Klocki LEGO Harry Potter rozwijają zdolności manualne, rozbudzają kreatywność i oferują mnóstwo radości. Największe zestawy mają także wartość integracyjną – można nad nimi pracować całą rodziną, ucząc się współpracy i zacieśniając więzi rodzinne! Wymagając skupienia, myślenia i niepodzielnej uwagi, z pewnością odciągną uwagę dziecka od nadchodzącego roku szkolnego, pozwalając mu – poprzez kreatywną zabawę – w pełni wypocząć psychicznie przez ostatnie dni lata.

Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji, o różnym poziomie trudności, dla różnych grup wiekowych.

Zamek Hogwart

Nie sposób nie zacząć od najbardziej monumentalnego z dostępnych zestawów. Sam zestaw przeznaczony jest raczej dla starszych dzieci, nastolatków (16+ według producenta) i jest on naprawdę imponujący.

Słynny książkowy zamek powstaje z aż 6020 części, a dbałość o szczegóły jest w nim niezwykle wysoka. Należy wspomnieć o ruchomych schodach Wielkiej Sali, witrażach, wszystkich wieżach Hogwartu, komnatach, salach lekcyjnych, a nawet Komnacie Tajemnic. Zestaw nie kończy na samym zamku – zawiera także chatę Hagrida i niezapomnianą wierzbę bijącą, wraz ze słynnym latającym Fordem Anglia rodziny Weasleyów.

Można śmiało założyć, że każdy chętniej wróci na koniec sierpnia do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, niż do codziennej rzeczywistości.

Ulica Grimmauld Place 12

Młodsze dzieci chętnie złożą zestaw LEGO Grimmauld Place 12. Jest odpowiedni już dla ośmiolatków! To klocki przeznaczone do stworzenia pamiętnej kamienicy, będącej magiczną siedzibą Zakonu Feniksa. Zestaw imponuje mechanizmem transformacji, znanym z książkowego pierwowzoru. Poza 1083 elementami składającymi się na zaczarowaną kamienicę i jej wnętrze, znajdziemy także dziewięć figurek, w tym samego Harry’ego, Syriusza Blacka, czy rodziny Weasleyów. Gotowa kamienica, jak zresztą wiele innych zestawów LEGO Harry Potter, może służyć zarówno do zabawy, jak i ozdoby pokoju.

Chwile z Hogwartu

Kolejną ciekawą propozycją dla dzieci powyżej 8 roku życia jest seria „Chwile z Hogwartu”. Są to stosunkowo niewielkie zestawy (w granicach 250-300 elementów), które po złożeniu ukazują scenki ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Zabawki LEGO pomagają kształtować umiejętność opowiadania historii i inteligencję emocjonalną dziecka. Klocki LEGO Harry Potter z serii „Chwile z Hogwartu” można po złożeniu zamknąć jak książkę, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca i można je ustawiać jedna przy drugiej na półce. Każdy zestaw LEGO zawiera minifigurki i różne akcesoria, w zależności od scenki. Do wyboru są zabawki LEGO z różnych momentów życia uczniów:

  • zajęcia z obrony przed czarną magią,
  • zajęcia z wróżbiarstwa,
  • zajęcia z eliksirów,
  • zajęcia z transfiguracji,
  • zajęcia z zaklęć i uroków.

Ministerstwo Magii

Dzieci, które ukończyły dziewiąty rok życia, z pewnością ucieszą się z zestawu Ministerstwo Magii. Jest to 990 elementów, z których można złożyć wielopiętrowy budynek pełen pomieszczeń stworzonych do kreowania (i przeżywania) wielu magicznych przygód! Zabawę umożliwi 9 minifigurek (w tym dementor!), a także – między innymi – eliksir wielosokowy, stosy „Proroka Codziennego” i medalion Slytherina. Będzie to magiczny prezent dla dziecka z okazji końca wakacji!

Szachy czarodziejów w Hogwarcie

Kolejna propozycja to prawdziwe dwa w jednym. 876 elementów składa się na grywalny zestaw do gry w szachy, pozwalając na rekonstrukcję sceny z filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, ale także oferując szansę na nowe, niezwykle wartościowe hobby. W zabawie pomogą cztery minifigurki: trójka głównych bohaterów i złoty Severus Snape. Po zabawie, 32 figur do gry, zbudowanych z klocków LEGO, można użyć do rozegrania prawdziwej partii szachów! Dzięki temu zestaw LEGO „szachy czarodziejów w Hogwarcie” nie tylko rozwija umiejętności manualne i kreatywne, ale także pozwala na wkroczenie w świat królewskiej gry, która pobudza m.in. myślenie logiczne, strategiczne i wyobraźnię przestrzenną. To wszystko, wraz z niskim zalecanym wiekiem minimalnym (10+) czyni ten zestaw idealnym pomysłem na prezent dla dziecka.

Materiał promocyjny

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:prezentywakacje