📅 piątek 26.04.2024 do niedziela 12.05.2024
Ucieczka ze Zwierzowersum. Tylko w kinach od 10 maja!
Poznaj supermoce zwierząt i przygotuj się na wielką przygodę z bohaterami animacji „UCIECZKA ZE ZWIERZOWERSUM”.

Tylko w kinach od 10 maja!

Już w niedzielę 28 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Superbohatera święto, które jest okazją do uczczenia postaci z komiksów, filmów, gier i książek, które stały się ikonami popkultury. Superbohaterowie od wieków fascynują ludzi i nie ma chyba osoby, która nie chciałaby posiąść nadprzyrodzonych mocy. Superszybkość, niewidzialność, czytanie w myślach, podróże w czasie, każdy ma swoje ulubione.

A czy uwierzycie, że wśród nas żyją istoty, które naprawdę mają supermoce? Poznajcie najciekawszych przedstawicieli świata zwierząt i ich niezwykłe możliwości i przygotujcie się na niezapomnianą przygodę z superbohaterskimi zwierzakami, na których czele, po raz kolejny, stanie nieustraszona wombatka Maggie!

SUPERSZYBKIE MALUCHY

Niektóre najmniejsze gatunki zwierząt, takie jak kolibry, małe gryzonie czy owady postrzegają świat jakby w zwolnionym tempie. Wynika to z ich bardzo szybkiego metabolizmu i tego, że ośrodek nerwowy wyjątkowo szybko przetwarza ogrom dostarczanych informacji. Dzięki tej zdolności malutkie stworzonka mają tak wspaniały refleks. Już wiecie, dlaczego tak trudno złapać muchę.

NIEZNISZCZALNE PŁAZY

Aksolotl meksykański to drapieżny płaz o nieziemskim wyglądzie i niezwykłych zdolnościach regeneracyjnych. Temu osobliwemu zwierzakowi odrastają oderwane kończyny, a nawet potrafi odbudować całe organy. Naukowcom udało się zaobserwować, jak zwierzę regenerowało mózg, rdzeń kręgowy czy serce. Może i medycynie uda się zgłębić tajniki tych niesamowitych zwierząt, by w przyszłości pomóc ludziom, którzy ucierpieli w wypadkach?

PLASTIKOŻERNE LARWY

Larwa mącznika młynarka to gatunek, który może uratować ludzkość przed zalewem plastikowych śmieci. Potrafi ona zjeść i przetrawić plastikowe śmieci. Kto wie, czy ten owad w przyszłości nie stanie się jednym z ważniejszych sojuszników człowieka?

NIEŚMIERTELNE MEDUZY

Jeden z gatunków meduzy, Turritopsis nutricula, zaraz po okresie rozrodczym potrafi cofnąć się w rozwoju do wieku młodzieńczego, co daje jej faktyczną nieśmiertelność. Może z czasem uda nam się poznać ich sekret, a nawet się tego nauczyć?

„UCIECZKA ZE ZWIERZOWERSUM” tylko w kinach od 10 maja!

Animowana superprzygoda o superbohaterce i jej superekipie, która musi uratować mieszkające w wielkim mieście zwierzaki przed wciągnięciem w stworzoną przez złoczyńcę wirtualną rzeczywistość! Oto pełna akcji komedia z ważnym przesłaniem, której reżyserem jest twórca filmów „Igrzyska zwierzaków”, „O czym marzą zwierzęta” i „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”.

Zobacz zwiastun:

Maggie jest dzielną wombatką, która w przebraniu superbohaterki przeczesuje miasto w poszukiwaniu złoczyńców i ich niecnych występków. W ostatnim czasie ma mnóstwo roboty – ale to nie ze względu na przestępców, których jest rekordowo mało, tylko z uwagi na drobne przysługi, o które proszą mieszkańcy metropolii. Całe dnie spędza na pomaganiu w udrożnianiu kanalizacji czy składaniu zeznań podatkowych, zamiast zająć się starym dobrym ratowaniem świata. Przychodzi jednak dzień, w którym znowu potrzebna będzie jej prawdziwa moc! Oto zły geniusz technologii planuje uwięzić wszystkich mieszkańców miasta w „idealnej” jego zdaniem symulacji komputerowej i odciąć ich od realnego życia. Maggie ani jej pomocnik Ptyś nie mogą na to pozwolić i ruszają na misję, aby uwolnić mieszkańców. Żadna wirtualna rzeczywistość nie może się bowiem równać z pięknem i dobrem prawdziwego świata!

Gatunek: animowany, familijny, akcja, komedia

Produkcja: Australia 2024

Reżyseria: Ricard Cussó („Igrzyska zwierzaków”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”, „O czym marzą zwierzęta”), Tania Vincent

Scenariusz: Dominic Morris