UD

Co można zrobić z rolki po papierze toaletowym? 40 pomysłów na zabawę z rolkami

Co robić z rolek po papierze toaletowym? Łatwe zabawy plastyczne dla dzieci w domu
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Papier toaletowy był przez chwilę towarem dość hm… ekskluzywnym. Kupowaliśmy go na potęgę, więc zapasy wystarczą na długo. A co zrobić z tekturowymi rolkami? Okazuje się, że można zrobić naprawdę wiele! Zebraliśmy 20 inspiracji na zwierzaki, świąteczne ozdoby i śmieszne stworki z rolek po papierze.

Od dziś nie wyrzucamy rolek po papierze toaletowym! Zabawa nimi ma wiele zalet – nie jest ani bardzo czasochłonna ani pracochłonna. Super efekty otrzymacie z materiałów dostępnym w każdym domu – nie potrzebujecie tutaj wielkich zakupów czy przygotowań. Zabawę łatwo zorganizować, łatwo po niej posprzątać i daje szybkie efekty, a dzieci to lubią!

Zobaczcie nasze pomysły na drugie życie rolki po papierze toaletowym!

Część z nich otrzymaliśmy od niezastąpionych Czytelników Miasta Dzieci!

  • Wiosenne owady z rolek

Pszczółki, biedronki, barwne motyle to symbole wiosny. Wielokolorowe, uśmiechnięte owady stworzone przez dzieci, wprowadzą słońce do Waszych domów. Nie trzeba wiele, by stworzyć taką sympatyczną gromadkę.

  • Różne przydasie

  • Wielkanocne dekoracje z rolek po papierze

Dzieci kochają zabawy związane z Wielkanocą. Przygotowywanie ozdób umila oczekiwanie na święta, a gdy takie dekoracje zajmą honorowe miejsce na wielkanocnym stole, maluchy będą pękać z dumy. Zobaczcie w jaki prosty sposób przygotować wesołą ekipę kurczaków i zajączków wielkanocnych!

  • Zabawny zwierzyniec

Słonik, świnka, kotek, myszka, a może ptaszek? To tylko kilka z bardzo wielu możliwości. Wystarczy odrobina inwencji i dziecięcej fantazji, aby z rolek po papierze stworzyć prawdziwe ZOO.

  • Zabawki

 

  • Stworki i potworki

Dzieci je pokochają! Proste w wykonaniu, straszne (ale tylko trochę) oraz uśmiechnięte stworki polecają się do zabawy. Tutaj również przed dziećmi otwiera się prawdziwe morze możliwości. Zobaczcie sami!

  • Dekoracje i zabawy na Boże Narodzenie

Mikołaje, renifery, choinki albo trzej królowie! Ci ostatni są naszymi faworytami, bo przyznacie, że wyglądają bardzo dostojnie… Czekanie na Boże Narodzenie może być dla dzieci przyjemniejsze dzięki… rolkom po papierze toaletowym! 😉

 

513 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent