UD

Mikołaj, renifer, bałwanek z rolek po papierze toaletowym

Ozdoby handmade Boże Narodzenie zabawa plastyczna dla dzieci
Trudno uwierzyć, ale zwykłe rolki po papierze toaletowym mogą stać się świąteczną ozdobą domu! Wystarczy odrobina kreatywności, trochę kolorowego papieru, a wyczarujemy z dziećmi niezwykłe bożonarodzeniowe dekoracje. 

Do zrobienia Mikołaja i renifera będą potrzebne:

– rolki po papierze toaletowym,

– kolorowy papier,

– farby,

– pisak lub mazak,

– kilka gałązek,

– wata

– małe, kolorowe pompony do kupienie w sklepie papierniczym lub Pepco

– klej i taśma klejąca

O tym jak zrobić bałwanka z rolek po papierze toaletowym piszemy TUTAJ.

Rolki po papierze toaletowym obklejamy brązowym i czerwonym papierem lub malujemy farbami. Kiedy wyschną, przystępujemy do dalszej pracy.

Jak zrobić Mikołaja z rolki po papierze toaletowym?

Z czerwonego papieru wycinamy kółeczko o średnicy ok. 8-10 cm. Nacinamy promień (do połowy kółka) i zawijamy w kształt stożka – po jego sklejeniu powstanie czapka Mikołaja. Na górze czapki doklejamy biały pompon.

Niewielki kwadracik (ok. 3×3 cm) białego papieru obklejamy watą tak, aby powstała broda. A po naklejeniu oczu, dorysowania nosa i ust, doklejamy watę także w miejscu wąsów. Tak przygotowaną twarz Mikołaja naklejamy na czerwoną rolkę. Nakładamy czapkę (można ją przymocować za pomocą dwustronnej taśmy klejącej).

Pas Mikołaja robimy z wyciętego paska czarnego kartonu, który obklejamy wokół rolki. Jeszcze tylko mały, jasny kwadracik z okienkiem, który będzie klamrą przy pasku i Mikołaj będzie gotowy. Niemal jak żywy!

Jak zrobić renifera z rolki po papierze toaletowym?

Zrobienie renifera z rolki po papierze jest chyba jeszcze prostsze. Do pomalowanej rolki wystarczy dokleić oczy, czerwony pomponik jako nosek, a mazakiem narysować buzię. Poroże renifera powstanie z gałązek przymocowanych do rolki od wewnętrznej strony za pomocą taśmy klejącej.

Życzymy kolorowej zabawy!

 

 

249 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent