UD

Słonik z rolek po papierze

Zabawy z rolek po papierze toaletowym słonik diy dla dzieci
Sympatyczny słonik z rolki po papierze toaletowym to przepis na dobry nastrój. Słonik powstanie bardzo szybko z łatwo dostępnych materiałów, a przy jego tworzeniu dzieci na pewno będą miały mnóstwo radości. 

Co będzie potrzebne, by zrobić słonika?

– rolka po papierze toaletowym,

– kolorowe papiery,

– nożyczki, taśma klejąca, klej

– filc, druciki kreatywne, małe pompony i plastikowe oczy do kupienia w drogeriach, sklepach Pepco czy Kik – jednak jeśli nie macie któregoś z tych materiałów (albo wszystkich) z powodzeniem zastąpi je kolorowy papier.

Od czego zacząć?

Od obklejenia rolki szarym lu kremowym papierem. Można także użyć szarej farby, ale wtedy trzeba będzie poczekać aż farba wyschnie.

Z filcu lub papieru wycinamy uszy słonia oraz mniejsze różowe serduszka i doklejamy do rolek za pomocą taśmy. Przyklejamy oczy. Jeśli nie macie gotowych, z powodzeniem zrobicie je z małych kółeczek wyciętych z białego papieru, w których narysujecie (lub nakleicie) jeszcze mniejsze czarne kółka.

Trąbę słonia zrobicie z paska papieru ciasno złożonego w harmonijkę. Po rozłożeniu będzie efektownie pozagniatany. Umocujecie go albo przyklejając do rolki, albo nacinając poziomo rolkę i zaczepiając pasek w tym nacięciu.

Kły to druciki kreatywne doklejone do rolki. Można je zastąpić kawałkiem zwykłego cienkiego drucika owiniętego na przykład białą bibułą. Zwykły drucik można wbić w rolkę.

Stopy słonia to białe pomponiki przyklejone taśmą. Spokojnie zastąpicie je kuleczkami z papieru, bibuły czy kolorowej włóczki.

Gotowe. Gratulacje, Wasz słonik to prawdziwe arcydzieło!

280 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent