Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Materiały edukacyjne do pobrania dla młodszych dzieci

szlaczki dla dzieci do nauki pisania
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Są dzieci, które z radością uczą się pisać, czytać i liczyć, ale są i takie, które na samo hasło „pisanie” uciekają z krzykiem. Dla jednych i drugich przygotowaliśmy materiały edukacyjne, które w formie zabawy pomogą dziecku w ćwiczeniu małej motoryki, w nauce pisania liter i cyfr, w pierwszych matematycznych działaniach. 

Jeśli więc poszukujecie darmowych szablonów pisania, szlaczków do druku czy łatwych zagadek matematycznych, dobrze trafiliście! Większość materiałów stanowią arkusze pdf, które można pobrać i wydrukować.

1. Szlaczki do pobrania

Przy poznawania kształtów literek pomoże rysowanie szlaczków – to ćwiczenie grafomotoryki będzie znakomitym wstępem do nauki pisania. Poniżej mnóstwo szlaczków do druku (klik).

2. Szablony literek do druku

Naturalnym kolejnym etapem po rysowaniu szlaczków są pierwsze próby pisania literek po śladzie. I na to jesteśmy przygotowani!
Szablony wszystkich liter do rysowania po linii znajdziecie TUTAJ (klik).

 

3. Szablony cyferek do druku

Nauka pisania cyferek może być całkiem przyjemna! Pobierzcie i wydrukujcie strony z cyferkami, aby ćwiczyć rączki rysując po śladzie cyferkowe brzuszki i zawijasy. Cyfry do rysowania po linii znajdziecie TUTAJ (klik).

4. Ukryte literki do kolorowania

Proste kolorowanki z ukrytymi literkami zachęcają do zabawy, ćwiczą spostrzegawczość, uczą rozpoznawania liter. Wystarczy pobrać bezpłatny szablon edukacyjny z konkretną literą i go wydrukować. Zadaniem dziecka jest znalezienie wszystkich małych oraz dużych znaków tej literki i  ich pokolorowanie! Kolorowanki z ukrytymi literkami znajdziecie TUTAJ (klik).

5. Materiały do nauki zegara

Która to już godzina? Nauka zegara wcale nie jest taka prosta. Wydrukujcie zabawy edukacyjne, które pomogą dziecku  ćwiczyć umiejętność rozpoznawania godzin. Ćwiczenia do nauki zegara pobierzecie TUTAJ (klik).

6. Szablony do rysowania po linii na każdą porę roku

Rysowanie po linii ćwiczy małe rączki i skupienie uwagi. Ogromną zaletą tego rodzaju zabaw jest to, że powstaje prawdziwy rysunek, który dziecko może pokolorować i się nim pochwalić. Przygotowaliśmy karty pracy do rysowania po linii na każdą porę roku:

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

7. Edukacyjne kolorowanki do pobrania

Litery, cyfry, znaki drogowe, figury geometryczne, herby miast i wiele innych kolorowanek do druku znajdziecie wśród obrazków do pokolorowania, które nie tylko bawią, ale też uczą. TUTAJ czeka aż 250 edukacyjnych malowanek.

8. Krzyżówki do druku

Maluchy uwielbiają tego rodzaju wyzwania, a krzyżówki pomagają przecież w nauce pisania i koncentracji poprzez zabawę. Gotowe do wydruku krzyżówki dla dzieci na każda okazję znajdziecie TUTAJ (klik).

9. Krzyżówki w języku angielskim

Nauka połączona z zabawą! Ucz się angielskiego wypełniając krzyżówki ze zwierzakami. Proste krzyżówki w języku angielskim, które po wydrukowaniu i wypełnieniu można pokolorować znajdziecie TUTAJ.

10. Labirynty do druku

Myślicie, że labirynty nie należą do materiałów edukacyjnych? Otóż właśnie należą i bardzo się przydają szczególnie na etapie przygotowywania dziecka do pisania. Tego typu zabawy ćwiczą rączki, koncentrację i spostrzegawczość. A dzieci je uwielbiają! Labirynty do wydruku znajdziecie TUTAJ (klik).

11. Zagadki dla młodszych dzieci

Nic tak nie rozgrzewa szarych komórek jak zagadki! Młodszym dzieciom proponujemy zagadki obrazkowe (klik) lub wierszowane. Te ostatnie nie dość, że proste to jeszcze są łatwe do zapamiętania i „zabłyśnięcia” w towarzystwie 😉 Obiecujemy, że dzieci w każdym wieku znajdą wśród tych zagadek coś dla siebie. Zapraszamy do naszego działu z zagadkami – TUTAJ.

 

533 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent