Łatwe zagadki matematyczne

Łatwe zagadki matematyczne dla dzieci z odpowiedziami

Łatwe zagadki matematyczne sprawią, że dzieci pokochają matematykę. Teksty zadań o jabłkach, monetach czy pizzy pomogą dzieciakom uruchomić wyobraźnię i odpowiedzi nie będą stanowić problemu. W Mieście Dzieci znajdziecie matematyczne i logiczne zagadki dla każdego. Zapraszamy!

W domu mieszka 6-osobowa rodzina: Kasia, jej brat Bartek, mama, tata, ciocia i wujek. Ile będzie osób gdy mama urodzi córeczkę, a ciocia bliźniaki?

zobacz odpowiedź

Rozalia i Konwalia - sympatyczne ośmiornice wybrały się na zakupy. Jednak w sklepie z butami pojawił się problem, bo nikt nie mógł policzyć ile razem będzie potrzeba bucików. Może wy wiecie ile nóg mają dwie ośmiornice?

zobacz odpowiedź

Klara miała 23 zł. Kupiła trzy ołówki po 1 zł każdy oraz 4 notesy po 2,5 zł każdy.

Ile pieniędzy jej zostało?

zobacz odpowiedź

Kacper zjada w ciągu minuty 15 malin.

Ile zje malin w ciągu 6 minut?

zobacz odpowiedź

Grzesia odwiedziły dzieci i mama zamówiła im dużą pizzę. Grześ zjadł jeden kawałek, ale że pizza była bardzo smaczna - zjadł też drugi i trzeci. Inne dzieci zjadły 6 kawałków. Dla mamy, taty i babci zostało po jednym kawałku. Na ile kawałków była pokrojona pizza?

zobacz odpowiedź

Kolejka elektryczna Adasia miała pięć wagonów. Chłopiec najpierw odczepił dwa wagony, potem odwiedził go kolega i przyniósł swój pociąg. Dzieci doczepiły dwa wagony, a potem jeszcze jeden i kolejne dwa. Z iloma wagonami jeździła kolejka?

zobacz odpowiedź

Rodzina wiewiórek zbierała żołędzie na zimę. Mama przyniosła aż 15 żołędzi, tata 12 ale po drodze zgubił trzy z nich. Córeczka znalazła 5 żołędzi niestety  z nich był zepsuty i trzeba go było wyrzucić. Ile wiewiórki zebrały żołędzi?

zobacz odpowiedź

Dzieci zrywały w sadzie jabłka. Kasia zerwała 4 owoce, Kamil trzy razy tyle co Kasia, a Matylda o dwa jabłka mniej niż Kamil.

Ile jabłek zebrali?

zobacz odpowiedź

Ania, Ala i Asia kupiły takie same książeczki kolorowanki i zapłaciły po 9 zł. Każda z nich zapłaciła innym zestawem monet.

Jakimi monetami mogła zapłacić każda dziewczynka?

zobacz odpowiedź

Tomek brał udział w ważnym meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Druga połowa była zwycięska dla drużyny Tomka - jej wynik to 4:3.

Czy wiesz ile bramek padło w meczu?

Jaki był ostateczny wynik meczu?

zobacz odpowiedź
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie