Trudne zagadki logiczne

trudne zagadki logiczne dla dzieci

Trudne zagadki logiczne z odpowiedziami dla dzieci w wieku szkolnym to podchwytliwe i wymagające analitycznego myślenia pytania na każdy temat. Jeśli nie znacie na nie odpowiedzi nic nie szkodzi! Mamy też łamigłówki dla młodszych dzieci, zapraszamy do zabawy! Zobacz też „Zagadki na inteligencję”

Mama Kasi ma pięć córek. Jeśli imiona jej córek to odpowiednio Klara, Karolina, Klaudia, Kinga, to jakie będzie imię piątej córki?

zobacz odpowiedź

Pan Blue mieszka w niebieskim domu, Pani Pink mieszka w różowym domu, a Pan Brown w domu brązowym. Kto mieszka w Białym Domu?

zobacz odpowiedź

Koń jest na łańcuchu o długości 20 metrów i udało mu się sięgnąć jabłko, które było w odległości 30 metrów od niego. Jak to zrobił?

zobacz odpowiedź

Ten, kto mnie tworzy, nie potrzebuje mnie, kiedy to robi. Ten, który mnie kupuje, nie potrzebuje mnie dla siebie. Ten, kto mnie użyje, nie będzie o tym wiedział. Czym jestem?

zobacz odpowiedź

Człowiek mył okna w 20-piętrowym budynku. W pewnym momencie stracił równowagę i spadł, ale nie został ranny. Jak to możliwe?

zobacz odpowiedź

Ile zwierząt Mojżesz zabrał do arki?

zobacz odpowiedź

Krowa stała na granicy czesko-francuskiej. Do którego państwa należy?

zobacz odpowiedź

Kierowca jechał autem bez włączonych świateł. Nie było też światła księżycowego. Mimo to mężczyzna dostrzegł człowieka idącego poboczem. Jak to możliwe?

zobacz odpowiedź

Dwoje graczy grało w szachy. Każdy z nich grał trzy partie i wygrał trzy razy. Jak to możliwe?

zobacz odpowiedź

Jak rzucone jajko może przelecieć 2 metry i się nie rozbić?

zobacz odpowiedź

Marcin i Kuba są bliźniakami. Marcin twierdzi, że przyszedł na świat przed Kubą, a jednak jego urodziny przypadają dzień później niż urodziny Kuby. Jak to możliwe?

zobacz odpowiedź
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie