Prezent dla mamy? Wydrukuj plakaty, kupony, zakładki lub książkę na Dzień Matki!

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Czy każdy prezent musi być kupiony w sklepie? Ten na Dzień Matki na pewno nie! Mamusie najbardziej doceniają prezenty osobiste, zrobione przez małe rączki, takie – w których widać całą dziecięcą miłość. Dlatego niezmiennie zachęcamy to wymyślania, tworzenia, klejenia, malowania upominków, które na pewno wywołają mnóstwo radości i wzruszenia.

Jeśli szukacie pomysłu na niebanalny prezent, który ucieszy każdą mamę, doskonale trafiliście! Miasto Dzieci przygotowało mnóstwo inspiracji oraz gotowych szablonów do pobrania. Po wydrukowaniu wystarczy coś dopisać, dorysować portret mamy albo oprawić w ramkę. Prawda, że proste?

Sprawdźcie nasze pomysły na upominki z okazji Dnia Mamy!

1. Zakładka do książki dla mamy

Zakładki do książek na Dzień Matki do pobrania i druku

To nie jest zwykła zakładka! To dedykowana mamusi zakładka, na której narysujecie portret, albo napiszecie kilka ciepłych słów. Żeby upominek służył mamie dłużej, warto nakleić go na sztywny karton lub zalaminować. Można wybierać spośród zakładek jednostronnych, składanych, takich od synka i od córeczki. Kliknij w obrazek, aby pobrać i wydrukować:

2. Książka o mamie – wydrukuj szablon

Prezent dla mamy książka o mamie pobierz i wydrukuj szablon

Ten upominek zachwyci każdą mamę, a przy okazji mamusie dowiedzą się o sobie czegoś nowego. Pobierz i wydrukuj szablon książeczki – albumu o mamie, a potem uzupełnij go portretem mamy oraz informacjami o niej. Każdy szablon składa się z dwóch stron – miejsca na portret i miejsca do uzupełniania.

TUTAJ pobierzesz ramkę nr 1

Prezent na Dzień Mamy wydrukuj album o mamie darmowe szablony

Tutaj pobierzesz ramkę nr 2

Darowe szablony do druku prezent dla Mamy Dzień Matki pobierz i wydrukuj album o mamie

3. Kupony na Dzień Mamy

Bezpłatne kupony dla mamy do druku od dziecka prezent na Dzień Mamy

Kupony jako prezent dla mamy to wprost nieograniczona liczba pomysłów i możliwości na upominek prosto z serca.  Ulubione ciastka, wspólne oglądanie ukochanego filmu mamy, wysprzątane mieszkanie albo rodzinna wycieczka rowerowa z piknikiem – wszystko zależy od waszej inwencji. Wy najlepiej znacie swoją mamę i wiecie, co najbardziej ją ucieszy – i to właśnie wpiszcie na kuponach! Pięknie będą wyglądać też kupony w formie książeczki – wystarczy związać je razem np. za pomocą sznurka.

Szablony kuponów do wydruku pobierzecie TUTAJ a szablony kuponów czarno-białych pobierzecie TUTAJ

4. Plakaty na Dzień Matki

Plakaty na Dzień Matki do pobrania za darmo

Plakat jako prezent da mamy sprawdzi się znakomicie, zwłaszcza jeśli jego treść jest ponadczasowa i mama będzie mogła go dumnie prezentować na komodzie w salonie. Aby stworzyć plakat, nie trzeba mieć umiejętności grafika, ani wydawać na to pieniędzy. Wystarczy wydrukować gotowe plakaty od Miasta Dzieci, oprawić w ramkę lub antyramę i podarować mamie! Można je wydrukować w każdym formacie. Kliknij w obrazek, aby pobrać wybrany plakat:

5. Życzenia na Dzień Matki, cytaty o mamie, 100 pomysłów na prezent i pysznie śniadanie

Uzupełnieniem upominków mogą być piękne życzenia, inspirujące cytaty albo kolorowe śniadanie podane do łóżka. Mogą się też przydać piosenki dla mamy oraz kolorowanki. Mnóstwo inspiracji znajdziecie w Mieście Dzieci: