10 pięknych cytatów o mamach na Dzień Matki

Cytaty o mamie na Dzień Matki

O macierzyństwie można pisać całe tomy. Napisano tysiące książek o bezkresie matczynej miłości i poświęcenia. Powstały setki stron internetowych i blogów na temat macierzyńskich przeżyć, rozterek i doświadczeń. Jest całe mnóstwo pięknych cytatów o mamie i jej roli w życiu każdego dziecka. Z okazji Dnia Matki wybraliśmy kilka złotych myśli dla mam i o mamach.

Mogą przydać się na laurkę z dedykacją albo po prostu sprawić, że zatrzymamy się na chwilę w codziennym biegu, by ciepło pomyśleć o mamie…

Głębokie, poważne, poetyckie albo niemal patetyczne lub odwrotnie – pisane z przymrużeniem oka. Mimo, że w różnych stylach – żadnej z tych złotych myśli nie można zarzucić braku trafności. A punktem centralnym każdego z tych cytatów jest macierzyństwo.

Przedstawiamy (subiektywny) wybór 10 najpiękniejszych cytatów o mamie.

A do cytatów dołączamy bukiet najpiękniejszych życzeń dla każdej mamy! Zaś dzieci przygotują też na pewno drobne upominki, zaśpiewają piosenki,  wyrecytują okazjonalne wierszyki.

 

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.

J. I. Kraszewski

  

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.

H. Auerbach

 

 

Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę.

M. Arnold

 

 

Macierzyństwo nie jest dla słabych duchem. Żaby w salonie, pokrwawione kolana i inwektywy od nastolatki nie są dla mięczaków.

D. Steel

 

 

Ludzie to zawsze dzieci swoich matek. Bez matki nie ma poety, nie ma bohatera.

M. Gorki

 

 

Tylko matka może oglądać z takim samym przejęciem proces wchłaniania, trawienia i pierwszą kupkę swojego dziecka, co jego świadectwo maturalne, dyplom uniwersytecki, czy też pismo powiadamiające o przyznaniu mu nagrody Nobla.

H. Auderska

 

 

Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka.

M. Ostrowski

 

 

Matka byłaby zdolna wymyślić szczęście, aby je dać swoim dzieciom.

M. Delbrer

  

 

Macierzyństwo to taki zawód, w którym nie można pracować na zmiany.

J. Picoult

 

 

Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki.

W. Raabe

 

Autor tekstu : Anna Perlińska-Supeł

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także