10 pięknych cytatów o mamach na Dzień Matki

Cytaty o mamie na Dzień Matki

O macierzyństwie można pisać całe tomy. Napisano tysiące książek o bezkresie matczynej miłości i poświęcenia. Powstały setki stron internetowych i blogów na temat macierzyńskich przeżyć, rozterek i doświadczeń. Jest całe mnóstwo pięknych cytatów o mamie i jej roli w życiu każdego dziecka. Z okazji Dnia Matki wybraliśmy kilka złotych myśli dla mam i o mamach.

Mogą przydać się na laurkę z dedykacją albo po prostu sprawić, że zatrzymamy się na chwilę w codziennym biegu, by ciepło pomyśleć o mamie…

Głębokie, poważne, poetyckie albo niemal patetyczne lub odwrotnie – pisane z przymrużeniem oka. Mimo, że w różnych stylach – żadnej z tych złotych myśli nie można zarzucić braku trafności. A punktem centralnym każdego z tych cytatów jest macierzyństwo.

Przedstawiamy (subiektywny) wybór 10 najpiękniejszych cytatów o mamie.

A do cytatów dołączamy bukiet najpiękniejszych życzeń dla każdej mamy!

 

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.

J. I. Kraszewski

  

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.

H. Auerbach

 

 

Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę.

M. Arnold

 

 

Macierzyństwo nie jest dla słabych duchem. Żaby w salonie, pokrwawione kolana i inwektywy od nastolatki nie są dla mięczaków.

D. Steel

 

 

Ludzie to zawsze dzieci swoich matek. Bez matki nie ma poety, nie ma bohatera.

M. Gorki

 

 

Tylko matka może oglądać z takim samym przejęciem proces wchłaniania, trawienia i pierwszą kupkę swojego dziecka, co jego świadectwo maturalne, dyplom uniwersytecki, czy też pismo powiadamiające o przyznaniu mu nagrody Nobla.

H. Auderska

 

 

Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka.

M. Ostrowski

 

 

Matka byłaby zdolna wymyślić szczęście, aby je dać swoim dzieciom.

M. Delbrer

  

 

Macierzyństwo to taki zawód, w którym nie można pracować na zmiany.

J. Picoult

 

 

Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki.

W. Raabe

 

Autor tekstu : Anna Perlińska-Supeł