UD

Jak zrobić kartkę-laurkę walentynkową?

Jak zrobić kartkę walentynkową DIY dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑
Taka ręcznie robiona kartka walentynkowa wysłana anonimowo lub wręczona ukochanej osobie ucieszy, wzruszy i zajmie honorowe miejsce na komodzie. Zrobienie walentynki zajmie Wam kilka minut.  Zacznijcie od wizyty w sklepie papierniczym, a potem siadajcie do pracy. Ręczne robienie kartek walentynkowych to pomysł na spędzenie zimowego popołudnia i pełna kreatywności zabawa.

Jak zrobić kartkę lub laurkę na Walentynki?

  • Pierwsza propozycja tylko pozornie jest trudna. Jeśli odrysujecie i powycinacie wszystkie potrzebne do niej szablony serduszek, zostanie tylko podklejanie. 

    Karta walentynkowa jak zrobić walentynkę

Żeby stworzyć taką ręcznie robioną kartkę-laurkę walentynkową potrzebne będą:
– piankowe podklejki do zdjęć (do kupienia u fotografa, albo na allegro 500 sztuk ok. 10-12 zł)
– klej (najlepiej introligatorski lub mocniejszy do papieru)
– papier w dwóch kolorach oraz biała kartki
– nożyczki, ołówek
– kokardka

Z białego papieru wycinamy:
1. prostokąt 20cm x 10 cm i składamy go na pół wzdłuż dłuższego boku, lepiej by kartka była sztywniejsza
2. kwadrat 10 cm x 10 cm
3. kwadrat 6 cm x 6 cm

Kwadratowe kartki składamy na pół po przekątnej. W jednym z rogów odrysowujemy (np. od szerokiej taśmy klejącej) kształt półkola. Po wycięciu i rozłożeniu otrzymamy równe i bardzo kształtne serce. Tak samo postępujemy z mniejszym białym kwadratem.

Z kolorowych papierów, których użyjemy w kartce wycinamy kwadraty 10 cm x 10 cm.

Większe białe wycięte serce odrysowujemy na połowie białego wyciętego prostokąta oraz na kolorowych kwadratach (tak aby wąska część serca była wpasowana w rogi kartek). Wycinamy kolorowe serca oraz kształt serca ze złożonego na pół białego prostokąta. W ten sposób powstanie kartka w kształcie serca. Na jej wierzch naklejamy kolorowe serce.

Na dole drugiego kolorowego serduszka odrysowujemy kształt mniejszego serca (wycięty z kwadratu 6×6 cm) i wycinamy ten kształt.

Powstałą w ten sposób górną część serca obklejamy piankami do mocowania zdjęć i umieszczamy na górze naszej kolorowej kartki walentynkowej. Na koniec formujemy kokardkę i przyklejamy ją do tego „górnego” serduszka.

Zobacz na filmie jak zrobić tę śliczną walentynkę:

  • Walentynka w kropki to kolejny pomysł na oryginalną kartkę walentynkową. Serce przyozdobione kropkami z folii bąbelkowej. Prawda, że ciekawa?

Laurka serce dzień babci

 

Do stworzenia takiej ręcznie robionej kartki walentynkowej potrzebne będą:
– farby plakatowe i pędzelek
– 4 kawałki folii bąbelkowej
– sztywniejsza biała kartka a4 i 2 zwykłe kartki
– kokardka
– klej

Kwadratową kartkę składamy na pół tak, by powstały dwa trójkąty. W jednym z rogów odrysowujemy (np. od szerokiej taśmy klejącej) kształt półkola. Po wycięciu i rozłożeniu otrzymamy równe i bardzo kształtne serce.

Folię bąbelkową malujemy na jasny kolor (np. żółty), kładziemy na nim serce, a potem czystą kartkę i dokładnie dociskamy. Delikatnie odrywamy serduszko i zostawiamy do wyschnięcia, a w tym czasie kolejny kawałek folii malujemy niebieską farbą i powtarzamy „odciskanie” koloru. Tak samo postępujemy z różowym kolorem na kolejnym kawałku folii. Powstaje serduszko w kolorowe kropki.

Sztywniejszą kartkę A4 zginamy na pół, a kolorowe serduszko naklejamy w dolnym rogu złożonego papieru (musi być już suche, bo inaczej kropki się porozmazują). Wycinamy tak, by wyszła podwójna kartka w kształcie serca. Po rozłożeniu będzie można wpisać życzenia dla babci i dziadka. Wisienką na torcie jest mała kokardka, którą przyklejamy na środku kolorowego serduszka.

Zobaczcie jak zrobić serduszkową laurkę ozdobioną stempelkami z folii bąbelkowej:

  • Lubicie wycinanki? Jeśli tak, może zdecydujecie się na kartkę walentynkową, w zrobieniu której to nożyczki odgrywają najważniejszą rolę. A efekt naprawdę robi wrażenie! Do tego każda karta jest oryginalna i sami możecie wymyślać, jakie będzie miała wzory!

Żeby stworzyć taką ręcznie robioną kartkę walentynkową potrzebujecie:
– kolorowych kartek (te przeznaczone na walentynkę powinny być grubsze niż zwykła kartka)
– kleju lub taśmy klejącej dwustronnej
– nożyczek

Najpierw przygotowujemy szablon serca tak, jak opisywaliśmy wyżej. Kwadrat 10×10 cm składamy wzdłuż przekątnej i odrysowujemy połowę serca. Po wycięciu otrzymujemy piękny szablon serca. Kolorową kartkę składamy na pół i odrysowujemy na niej wycięte serduszko. W ten sposób powstaną kartki w tym kształcie.

Gdy kartki są już gotowe, na innych kolorowych kartkach (to powinna być już zwykła, cienka wycinanka), rysujemy i wycinamy kolejne serca. Wszystkie powinny mieć taką samą wielkość. Serca składamy na pół a potem jeszcze zaginamy róg (doskonale obrazuje to poniższy film) i wycinamy różne kształty. Po rozłożeniu zobaczycie, jaki piękny i niepowtarzalny stworzyliście wzór.

Serca z tymi wzorami przyklejamy do przygotowanych kartek i walentynka gotowa!

Film pomoże Wam przygotować taką kartkę:

  • A tutaj zabawna walentynka zrobiona z … puzzli! Prosta i szybka w wykonaniu, ale bardzo efektowna! Ten udostępniamy dzięki uprzejmości Pani Marty Mossakowskiej, współautorki strony: miligoscie.pl

kartka walentynkowa DIY z dziećmi

Potrzebne są sztywne kartki A4, klej typu kropelka, czerwona farba i puzzle. Puzzle malujemy i zostawiamy do wyschnięcia. Napisy możecie wydrukować z gotowego szablonu, do pobrania tutaj lub napisać je odręcznie. Kartki składamy na pół żeby stworzyć karnet. Przyklejamy puzzle w odpowiednim miejscu. Teraz wystarczy napisać kilka miłych słów i zdecydować do kogo liścik ma trafić.

A jeżeli do kartki chcielibyście dołożyć własnoręcznie przygotowany upominek, mnóstwo pomysłów i inspiracji znajdziecie TUTAJ.

Zapraszamy także do działu śmiesznych wierszyków i rymowanek na Walentynki!

Zapraszamy!

369 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent