Cytaty na Dzień Taty. Złote myśli o ojcach

Złote myśli o tacie

Czy wszyscy pamiętają o tym, że 23 czerwca jest jedną z ważniejszych dat w Polskim kalendarzu świątecznym? Miasto Dzieci pamięta i z okazji Dnia Ojca przygotowało garść złotych myśli o tacie. Poważnych, mniej poważnych i z przymrużeniem oka, ale zawsze prawdziwych! Sprawdźcie sami!

Rola taty powoli się zmienia, a zmiany te podążają w pozytywnym kierunku. Nasi ojcowie często ograniczali swoje rodzicielskie obowiązki do niedzielnego spaceru z rodziną, a na widok brudnej pieluszki wzdrygali się z niechęcią. Na szczęście taki model tatusia odchodzi do lamusa. Dzisiaj tata to coraz częściej towarzysz zabaw, aktywny opiekun oraz przyjaciel dla dzieci i prawdziwy partner dla mamy. Tatusiowie zasługują na swoje święto!

Dzieci przygotują na pewno piękne laurki i drobne upominki, zaśpiewają piosenki,  wyrecytują okazjonalne wierszyki, a my – chcąc przyłączyć się do świętowania Dnia Taty – zebraliśmy najpiękniejsze cytaty oraz złote myśli o byciu ojcem.

Badania dowodzą, że 9 na 10 dzieci swoją genialność dziedziczy po tacie.

12 cytatów o tacie

Każdy może być ojcem, ale tylko ktoś wyjątkowy zostaje tatą.

kazdy moze byc ojcem

Tata – pierwszy bohater syna.
Tata – pierwsza miłość córki.

Cytaty o ojcu na Dzień Ojca

Ojcowie zdolnych dzieci są gorącymi zwolennikami teorii dziedziczenia.

Ojcowie zdolnych dzieci są gorącymi zwolennikami teorii dziedziczenia

Ojcem zostać łatwo. Znacznie trudniej nim być. (E. Bunsch)

ojcem zostac latwo

Prawdziwy tata jest jak mama. Tyle, że wąsata.

prawdziwy tata

Ojca nie można sobie wybierać… Jakie szczęście, że moja mama ma świetny gust!

ojca nie mozna sobie wybierac cytaty o ojcach

Każdy ojciec powinien zdawać sobie sprawę z tego, że pewnego dnia dziecko podąży za jego przykładem, a nie za jego radami.

za przykladem nie radami II

Bo tata zawsze pozwala na więcej.

tata pozwala na wiecej

Ojcostwo to udawanie, że najlepszym prezentem, jaki dostałeś, jest mydło na sznurku (Bill Cosby)

medlo na sznurku

Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli. (G. Herbert)

jeden ojciec znaczy wiecej

Niektórzy ludzie nie wierzą w superbohaterów, ale oni nigdy nie poznali mojego taty!

Bycie tatą cytaty o tacie

Anna Perlińska-Supeł

Redaktor Naczelna MiastoDzieci.pl. Mama Adasia. Miłośniczka mocnego brzmienia, koncertów rockowych (które chętnie recenzuje na blogu) i ciszy leśnego popołudnia. Pedagog z wykształcenia. Praca z dziećmi to jej pasja.

Nowa kolekcja 5.10.15.