Cytaty na Dzień Taty. Złote myśli o ojcach

📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Rola taty powoli się zmienia, a zmiany te podążają w pozytywnym kierunku. Nasi ojcowie często ograniczali swoje rodzicielskie obowiązki do niedzielnego spaceru z rodziną, a na widok brudnej pieluszki wzdrygali się z niechęcią. Na szczęście taki model tatusia odchodzi do lamusa. Dzisiaj tata to coraz częściej towarzysz zabaw, aktywny opiekun oraz przyjaciel dla dzieci i prawdziwy partner dla mamy. Tatusiowie zasługują na swoje święto!

Dzieci przygotują na pewno piękne laurki i drobne upominki, zaśpiewają piosenki,  wyrecytują okazjonalne wierszyki, a my – chcąc przyłączyć się do świętowania Dnia Taty – zebraliśmy najpiękniejsze cytaty oraz złote myśli o byciu ojcem.

Badania dowodzą, że 9 na 10 dzieci swoją genialność dziedziczy po tacie.

12 cytatów o tacie

Mądry ojciec to taki, który zna własne dziecko. (William Szekspir)

Każdy może być ojcem, ale tylko ktoś wyjątkowy zostaje tatą.

kazdy moze byc ojcem

Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie ojca. (Wilhelm Raabe)

Tata – pierwszy bohater syna.
Tata – pierwsza miłość córki.

Cytaty o ojcu na Dzień Ojca

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość ojca ma się bez zdobywania i bez zasług. (Herman Auerbach)

Ojcowie zdolnych dzieci są gorącymi zwolennikami teorii dziedziczenia.

Ojcowie zdolnych dzieci są gorącymi zwolennikami teorii dziedziczenia

Matki dają naszemu duchowi ciepło a ojcowie – światło. (Jean Paul Sartre)

Ojcem zostać łatwo. Znacznie trudniej nim być. (E. Bunsch)

ojcem zostac latwo

Ten się nazywa ojcem, kto wychował, a nie kto zrodził… (Talmud)

Prawdziwy tata jest jak mama. Tyle, że wąsata.

prawdziwy tata

Ojcem jest ten, kto we mnie zrodził poczucie wartości. (Krzysztof Grzywocz)

Ojca nie można sobie wybierać… Jakie szczęście, że moja mama ma świetny gust!

ojca nie mozna sobie wybierac cytaty o ojcach

Każdy może być ojcem, ale trzeba być wyjątkowym, żeby być tatą. (Anne Geddes)

Każdy ojciec powinien zdawać sobie sprawę z tego, że pewnego dnia dziecko podąży za jego przykładem, a nie za jego radami.

za przykladem nie radami II

Ojciec występuje w oczach dziecka jako absolutny władca i absolutny sędzia. (Antoni Kępiński)

Bo tata zawsze pozwala na więcej.

tata pozwala na wiecej

Ojcostwo to udawanie, że najlepszym prezentem, jaki dostałeś, jest mydło na sznurku (Bill Cosby)

medlo na sznurku

Ojciec powinien ciągle dawać, żeby czuć się szczęśliwym. Wciąż dawać, to znaczy być ojcem. (Honore de Balzac)

Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli. (G. Herbert)

jeden ojciec znaczy wiecej

Niektórzy ludzie nie wierzą w superbohaterów, ale oni nigdy nie poznali mojego taty!

Bycie tatą cytaty o tacie

Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka oraz kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl