UD

Przygotowanie do pisania – szlaczki literopodobne dla dzieci do druku

szlaczki dla dzieci do nauki pisania
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Dzieci zaczynają poznawać literki już w przedszkolu, a znajomość wszystkich literek alfabetu  jest przecież podstawą nauki pisania i czytania. Jednakże znacznie łatwiej nasza pociecha nauczy się literek, jeśli wcześniej rozwinięta zostanie zarówno ogólna sprawność ruchowa dziecka, jak i jego motoryka mała czyli sprawność dłoni i palców. 

Prawidłowy rozwój motoryki jest szalenie istotny dla ogólnego funkcjonowania dziecka, ale też  jest podstawą do nauki pisania i czytania, koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej i orientacji przestrzennej. Samą motorykę małą dziecko rozwija poprzez rysowanie, lepienie z plasteliny, zawiązywanie butów, zapinanie guzików czy pisanie.

Powszechnie wiadomo, że najlepiej uczyć się podczas zabawy! Na pewno w procesie poznawania kształtów literek pomoże rysowanie szlaczków – to ćwiczenie w ramach motoryki małej będzie znakomitym wstępem do nauki pisania.

Przekonajcie się o tym i Wy!  Wystarczy pobrać bezpłatny szablon do rysowania szlaczków dla dzieci i go wydrukować.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Szablony szlaczków dla dzieci do druku

Pamiętajcie, że w Mieście Dzieci znajdziecie także darmowe arkusze do druku z cyferkami, a także literkami do nauki pisania. Zapraszamy! Więcej edukacyjnych zabaw znajdziecie TU

384 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent