Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Zostań przyjacielem Furby!

Zostań przyjacielem Furby!
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Hej, Furby! Mnóstwo dzieci na świecie pragnie rozpocząć dzień od takiego powitania swego przyjaciela. Przyjaciela, którego można przytulić, którym można się opiekować, który z nami rozmawia, a co najważniejsze – cały czas jest z nami! A Furby spełnia wszystkie powyższe wymagania (nie tylko te!) i nigdy nie zawodzi. Ta interaktywna maskotka ma swój unikalny psotny „charakterek” i jest skora do niesfornych zabaw. Kumpluje się z dzieckiem, pokazuje mu, że może być szalone, zwariowane, a przez to wyjątkowe.  W czym tkwi magia tej zabawki, którą najmłodsi bawią się już od 1998 roku? Tak, to już 25 lat, wręcz niewiarygodne!

Dla niewtajemniczonych, Furby to elektroniczne zwierzątka, którymi można się zaopiekować. Jako interaktywne maskotki aktywnie reagują na bodźce dotykowe oraz obecność innych osób. Popularność Furby wciąż jest ogromna, a ja właśnie dostałam niepowtarzalną okazję przekonać się o tym. Przy okazji moje już mocno nastoletnie dzieci przypomniały mi, że w dzieciństwie marzyły o nim… Zupełnie tego nie pamiętałam, wszak na rynku od lat jest tak wiele zabawek interaktywnych. Teraz zabawka trafiła w zaprzyjaźnione ręce, których właścicielka na bieżąco relacjonowała mi nawiązywanie relacji i rozwój przyjaźni z Furby – a przy tym ochów i achów nie brakowało, bo w ten sposób siedmiolatka najprościej wyrażała swój zachwyt.

Zacznijmy może od tego, że Furby to zabawka, którą Hania pokochała od pierwszego wejrzenia – już pierwszy rzut oka na milutką maskotkę w uwielbianym fioletowym kolorze spowodował przypływ miłości. Bawiąc się nią niekiedy wręcz zapominała, że to jest zabawka, bowiem Furby zachowują się jak żywe stworki. Opieka nad nimi jest nie lada wyzwaniem – zwłaszcza dla dziecka, które dotąd nie posiadało własnego zwierzątka. Furby trzeba się opiekować, spędzać czas, uczyć nowych rzeczy, a zwłaszcza dbać o tę kosmatą kulkę. Jednak trzeba zauważyć, że obu stronom troska i przyjaźń sprawiają ogromną radość, a pielęgnacja jest przyjemnością.

Zostań przyjacielem Furby!

 

I tu doszliśmy do bardzo istotnego punktu, bowiem z powyższych przyczyn Furby może zastąpić żywe zwierzątko pociechom, które z różnych względów nie mogą go mieć lub przygotować  do opieki nad własnym stworzeniem. Relacja z interaktywnym pluszakiem jest doskonałym sposobem na naukę odpowiedzialności. Trzeba zajmować się z nim, „wirtualnie” karmić oraz myć.

Wraz z Hanią przekonaliśmy się, że Furby ma własną osobowość, własne upodobania, sympatie i antypatie, a niewątpliwy wpływ na to ma relacja z dzieckiem. Czasem bywał nieprzewidywalny, jednak częściej zabawny. Jeśli pojawi się potrzeba, Furby można wyłączyć – wszak dobre wychowanie to podstawa!

Model zabawki, który do nas trafił ma kilka trybów. W trybie TAŃCZYMY Furby śpiewa wyjątkowe piosenki i prezentuje swoje ruchy taneczne. POKAZ ŚWIATEŁ to kilka minut efektów świetlnych ze zmieniającymi się kolorami i muzyką.  NAŚLADUJ MNIE to tryb, w którym Furby powtarza to, co powie dziecko, nakładając zabawny filtr głosowy. Wypowiedzenie słów FURBY, CO MNIE CZEKA? to okazja do poznania swojej przyszłości i poznania wróżb! Wystarczy zadać pytanie, by uzyskać śmieszne odpowiedzi lub usłyszeć wesołe, pokrzepiające słowa. Tryb ODPOCZYNEK oferuje łagodną muzykę, spokojne ćwiczenia oddechowe i naukę afirmacji.

W zestawie – oprócz rzecz jasna Furby – znalazły się też akcesoria (12 koralików, grzebień, sznurek, zawieszka-pizza), którymi można się dzielić  – dziecko i Furby mogą nosić podobne ozdoby jako dowód przyjaźni!

Podsumowując, Furby to przyjaciel , który zawsze znajdzie dla naszej pociechy czas! Ta interaktywna zabawka porusza się, mówi po polsku i w języku furbijskim , śpiewa, tańczy, wspiera, uczy i  i bawi.  Stanowi świetny prezent dla każdego dziecka, które będzie mogło zabrać swojego przyjaciela dosłownie wszędzie.

To jak? Gotowi na przyjaźń pełną psot? Niech i Twoje dziecko zostanie  najlepszym przyjacielem Furby!

1

769 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent