Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Renifer Rudolf Czerwononosy i Mikołaj z rolek po papierze

Mikołaj renifer z rolek po papierze świąteczne zabawy plastyczne dla dzieci
Zobaczcie zabawną postać Rudolfa Czerwononosego i Mikołaja zrobione z rolek po papierze toaletowym. To łatwa i sympatyczna świąteczna zabawa i ozdoba. Sprawdzi się i w domu i w przedszkolu.

Co będzie potrzebne do stworzenia tych sympatycznych postaci? 

– rolki po papierze toaletowym,

– kolorowe papiery,

– niewielki kawałek czerwonego materiału (sprawdzi się też bibuła),

– druciki kreatywne – białe i brązowe,

– klej, nożyczki,

– pomponiki do kupienia w sklepie papierniczym lub , KiKu lub Pepco (noski robicie również z papieru, bibuły albo z kolorowej włóczki),

Jak zrobić renifera z rolek?

Bardzo prosto! Jeśli postacie mają trzymać proporcje, trzeba będzie nieco skrócić tę rolkę, z której będziemy robić renifera. Ale nie jest to konieczne. Na zdjęciu rolka, z której powstał Czerwononosy nie jest obklejona papierem. Największym wyzwaniem tutaj jest narysowanie i wycięcie rogów Rudolfa. Gdy są już gotowe, przyklejamy je do rolki od wewnętrznej strony.

Jeśli macie gotowe – kupione w sklepie papierniczym – oczy, doklejamy je do rolki. Oczy zrobicie też z małych kółeczek wyciętych z białego papieru, na których dorysujecie czarne, mniejsze kółeczka. Doklejamy nosek, rysujemy buzię i zarumienione policzki. Na górze i na dole rolkę owijamy drucikami kreatywnymi. Nasz Rudolf Czerwononosy jest już gotowy.

Czas zatem na Mikołaja…

Rolkę oklejamy czerwonym papierem (jeśli nie macie błyszczącego, wystarczy matowy) w taki sposób, aby nie zasłonić miejsca na twarz. Można okleić całą rolkę, a potem na czerwony papier nakleić kolejny – jasny, na którym będą oczy i broda. Brodę i wąsy trzeba będzie wyciąć z białego papieru. Teraz naklejamy nosek. Na górze rolki fantazyjnie montujemy „czapkę” z materiału lub bibuły. Można ją delikatnie związać na połowie wysokości. Czapkę owijamy białym drucikiem kreatywnym. Piękny Mikołaj, prawda?

Jeśli chcecie zobaczyć inne ozdoby na Boże Narodzenie, które stworzycie z rolek zapraszamy TUTAJ

799 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent