Zabawy dla dwulatków

Zabawy dla dwulatków czyli wesołe ćwiczenia dla ciekawych świata brzdąców. Zobacz jak rodzice mogą wspomagać ich rozwój i kreatywność prostymi zabawami każdego dnia! Z zabawami Miasta Dzieci nawet bunt dwulatka jest rodzicom niestraszny! 


Neologopedia - pomysły na lato - rysowanie na piasku
Zabawy na świeżym powietrzu

10 pomysłów na zabawę na plaży

1. Wieże z kamieni Zbierz kilkanaście kamieni o różnej wielkości i kształcie, i spróbuj ułożyć z nich jak najwyższą wieżę. Wieża powinna być stabilna i nie przewracać się. Nie jest to takie łatwe. Ta zabawa jest bardzo wciągająca, dzięki temu poprawia koncentrację, rozwija precyzję ruchów i myślenie konstrukcyjne. Oczywiście powinien to być konkurs, kto ułoży […]

ramka z szpatułek DIY
Zabawy walentynkowe

Ramka na zdjęcie ze szpatułek

Do wykonania ramki potrzebujemy szpatułek laryngologicznych (do kupienia w aptece), brystol, klej, nożyczki, linijkę i wszelkiego rodzaju ozdoby – guziki, koraliki, kwiatki sztuczne, farby itp.

Kolorowe-liście-z-papieru
Zabawy w szkole

Kolorowe liście z papieru

To pomysł na zabawę plastyczną, podczas której dziecko ćwiczy różne
umiejętności: malowanie, odrysowanie kształtu liścia, wycinanie,
przewlekanie… Powstaje kompozycja, która może być jesienną ozdobą
np. lustra, łańcuchem na choinkę, serwetką na stół czy podstawką pod
świecznik – a zatem też efektownym prezentem…

Szablon-z-liścia
Zabawy w szkole

Szablon z liścia

Liście mają fantastyczne kształty! Jesień to doskonały czas, żeby nauczyć dziecko rozpoznawania gatunków drzew. Wiadomości o różnorodnych kształtach liści można utrwalić, wykorzystując je w zabawie.

pamiątkowy odcisk stopy dziecka
Zabawy plastyczne

Pamiątkowy odcisk stopy dziecka w glinie

Czas ucieka bardzo prędko, szczególnie widać to po naszych dzieciach. Rosną w niebywałym tempie! Niedługo nikt nie uwierzy, że nosiły kiedyś małe buciki… Ta zabawa pomoże zatrzymać chwilę i będzie pretekstem do porównań po latach.