Trzej królowie z rolek po papierze toaletowym

Trzej królowie z rolek po papierze toaletowym

Trzej królowie jak zrobić oryginalną szopkę z rolek po papierze toaletowym
Trzej królowie z rolek po papierze? Tak, to możliwe! Bo kto powiedział, że każde święto musi być traktowane śmiertelnie poważnie i przez rodziców, i przez dzieci? Przyznacie, że to jedna z oryginalniejszych dekoracji na Boże Narodzenie, jakie mieliście okazję zobaczyć. A zabawy przy jej tworzeniu będzie całe mnóstwo – sprawdźcie sami!

Co będzie potrzebne do stworzenia takiej niezwykłej szopki?

– rolki po papierze toaletowym,

– farby,

– kawałki filcu lub kolorowego papieru,

– kawałki kolorowych materiałów,

– druciki kreatywne lub cienkie łańcuchy choinkowe,

– gotowe oczy do kupienia w sklepach Pepco, KiK lub księgarni. Jeśli ich nie macie to nic! Spokojnie zastąpicie je oczami z papieru,

– trochę słomy lub siana, albo… rozwarstwione zapałki imitujące siano,

– mazaki, taśma klejąca

Jak zrobić królów z rolek po papierze?

Zaczynamy od pomalowania i wysuszenia rolek. Gdy schną, bawimy się materiałami, by stworzyć nakrycia głowy oraz ubrania królów. Jeśli nie macie w domu materiałów, wystarczą kolorowe papiery, bibuła, a nawet serwetka. Ich kolory nie są tak bardzo istotne, ale im bardziej będzie kolorowo i błyszcząco, tym efekt „wow” będzie większy 😉

Do ozdobienia mogą się przydać cekiny czy inne złote elementy. Samo wycinanie jest dość łatwe – ubrania to po prostu paski filcu doklejone do rolki, a nakrycia głowy stanowią kawałki materiału obwiązane złotym łańcuszkiem choinkowym. Najtrudniejszym elementem może okazać się korona, ale wystarczy narysować miejsca cięcia, a wszystko pójdzie już potem gładko.

Do rolek doklejamy oczy. Zrobicie je z małych kółek wyciętych z białego papieru, na których narysujecie (lub nakleicie) czarne kropki. Trzeba też będzie dorysować królom nosy i usta.

Pozostaje jeszcze żłobek z dzieciątkiem

Tutaj możecie już zupełnie popuścić wodze ułańskiej fantazji. Oczywiście podstawę mogą tutaj także stanowić rolki po papierze. Pomalowana, przecięta wzdłuż na pół i przyklejona taśmą do kawałka tektury (też z rolki!) będzie świetnym żłobkiem, na którym ułożymy siano/zapałki.

Kolejną rolkę także przecinamy wzdłuż na pół i zwijamy ciaśniej, sklejamy, a potem skracamy o połowę. W ten sposób powstanie dzieciątko, które także owiniemy paskiem materiału czyli ubrankiem. Trzeba będzie jeszcze dorysować oczy, nosek i buzię oraz przykleić koronę ze złotego łańcucha albo drucika kreatywnego.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie