Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Sny Małgosi. Nowe przygody. Recenzja

sny Małgosi recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Każdy czasem marzy o wyjątkowej przygodzie. Cofnąć się do czasów średniowiecza, posiadać magiczną moc, zostać odkrywcą, podróżnikiem, aktorką… Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. A z pewnością nie dla głównej bohaterki książki Rafała Czerwonka Sny Małgosi. Nowe przygody.

Małgosia wkracza w wiek nastoletni. Jest uczennicą szkoły podstawowej i wiedzie zwyczajne życie, podobne do życia jej rówieśników. Kiedy jednak przykłada głowę do poduszki, sny zabierają ją w kierunku przygód, których niejeden by pozazdrościł. Marzenia senne, choć niesamowite, opierają się na sytuacjach z realnego życia, z którymi mierzy się bohaterka. Dzięki nim poznajemy kolejne tajemnice szkolnego życia, dziadków, rodziców i rodzeństwo Małgosi.

Sny Małgosi. Nowe przygody to już drugi zbiór opowiadań Rafała Czerwonka, zawierający zupełnie nowe, niesamowite historie głównej bohaterki. Każdy z czternastu rozdziałów to inny sen o wartkiej i wciągającej akcji. Nie zabraknie niespodzianek i momentów humorystycznych, a także odrobiny magii, grozy i tajemniczości. Za sprawą wprawnego, lekkiego pióra autora, marzenia senne Małgosi mieszają się z rzeczywistością, co dodaje książce uroku i nasila emocje odbiorcy. Na szczęście wszystkie przygody dobrze się kończą, a każdy rozdział mija szybko i przyjemnie.

Rozdziały są krótkie, napisane zrozumiałym językiem, a Małgosia budzi sympatię.

Książka trafnie ukazuje późnodziecięcy świat. Przeżycia, emocje, rozterki i refleksje bohaterki, podobne są do doświadczeń dzieci w wieku szkolnym. Autor między wierszami wplata też wskazówki o wartościach, jakimi warto się w życiu kierować.

Na uwagę zasługuje też wydanie. Książka, nieco mniejsza niż zeszyt, w sztywnej oprawie, a mimo to lekka, idealnie nada się na zabranie w podróż czy poczytanie przed snem. Czcionka dostosowana do młodszego czytelnika nie powinna męczyć oczu.

Cudowną pracę wykonała Beata Dyszkiewicz-Dziadak. Ilustracje to wisienka na torcie. Nie jest ich dużo, ale każda to osobne dzieło sztuki, które można podziwiać za piękny styl. Nieco tajemnicze, zamazane ilustracje, przypominają obrazki ze starej książki pełnej tajemnic, rozbudzając wyobraźnię.

Książka Rafała Czerwonki to lektura, dzięki której dorosły na nowo obudzi w sobie dziecko, a młodsi czytelnicy zaczną bujać w obłokach i czytać z wypiekami na twarzy.

Eliza Idczak

Sny Małgosi
Autor: Rafał Czerwonka
Ilustracje: Beata Dyszkiewicz-Dziadak
Rok wydania: 2020
Wymiary: 128×180 mm
Okładka: twarda
Liczba stron: 248
Więcej informacji na stronie snymalgosi.pl

834 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent