Zapraszamy do Klockowni!
UD

Zamkowe opowieści duszka Bogusia. Recenzja

zamkowe_opowiesci_duszka_bogusia
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Wydawnictwo Bis idzie trochę na przekór modzie. Nie znajdziemy w ich ofercie zaskakujących pomysłów i kontrowersyjnych tematów. Jednak, za każdym razem, gdy sięgamy po książkę z tego wydawnictwa spotykamy się z bardzo dobrą, klasyczną opowieścią, która przywodzi mi na myśl lektury mojego dzieciństwa. Takie też są Zamkowe opowieści duszka Bogusia, może nie przykują Waszej uwagi wspomnianą okładką, ale już po pierwszym rozdziale rozmiłujecie dzieci w polskich legendach.

Bohaterem książki jest dziewięcioletni Adaś, którego mama pracuje na terenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Chłopiec spacerując po zamkowych salach spotyka duszka Bogusia, który w każdym rozdziale dzieli się z chłopcem legendami dotyczącymi Zamku i samego Szczecina. Zamkowe opowieści duszka Bogusia to obowiązkowa pozycja na półce każdego młodego szczecinianina, ale wcale nie trzeba znać miasta, by wraz z bohaterami spacerować po Wałach Chrobrego.

Autorką Zamkowych Opowieści duszka Bogusia jest Monika Wilczyńska, która poprzez umieszczenie w książce wielu faktów nadała jej edukacyjny charakter. Na szczęście nie zdominował on świetnych opowieści. Osobiście, uwielbiam, gdy akcja książki umiejscowiona jest w konkretnym mieście, to sprawia, że przygoda jest dla dziecka bardziej realistyczna i prawdopodobna. Dodatkowo zachęca to do dalszych poszukiwań i poznawania własnej okolicy.

Na uwagę zasługują również ilustracje Doroty Wojciechowskiej, które trafnie podkreślają atmosferę legend i tajemniczych historii z Zamku Książąt Pomorskich.

Mój ośmiolatek świetnie się bawił w trakcie lektury. Choć fabuła nie jest wartką przygodą, to Boguś potrafi rozbawić  czytelnika wesołym usposobieniem i zaciekawić opowiadanymi historiami.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Ewelina Zielińska

Zamkowe opowieści duszka Bogusia
Autor: Monika Wilczyńska
Ilustrator: Dorota Wojciechowska
format: 16,40 x 23,50 cm
stron 88
wydanie 1 w tej edycji
oprawa: twarda
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa BIS

Zapraszamy do lektury opinii rodziców o innych książkach!

628 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent