Weleda
Weleda Baby

Edward i jego wielkie odkrycie. Recenzja książki

Edward i jego wielkie odkrycie recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Dlatego, że są one jedyne w swoim rodzaju! Rynek literatury dziecięcej jest dzisiaj bardzo bogaty i trudno znaleźć perełki. Wydawnictwo Adamada takie ma! Nieznani wcześniej w Polsce autorzy, ważne tematy ukazane w prosty i piękny sposób, cudowne ilustracje. Warto poznać te książki bliżej!

Edward i jego wielkie odkrycie Rebecci Mcritchie i Celeste Hulme to historia o archeologii, marzeniach, inności i przyjaźni. Autorki zaczynając od rodzinnej tradycji i marzeń  stopniowo prowadzą małego czytelnika do prawdziwego sedna tej krótkiej opowiastki. Sednem jest mianowicie piękno niedoskonałości i inności, która dotyczy każdego z nas i drogocenność przyjaźni, która okazuje się najważniejszym odkryciem Edwarda – głównego bohatera tej książki.

Edward pochodzi z rodziny archeologów. Od maleńkości otaczają go wykopaliska, eksponaty i wielkie odkrycia, bo takowych dokonali jego rodzice i dziadkowie. Nic więc dziwnego, że sam również marzy o tym, by dokonać jakiegoś wiekopomnego odkrycia. Zupełnie przypadkiem odkrywa … wielkie jajo i pełen nadziei, że wykluje się z niego dinozaur, otacza je opieką i miłością. Pewnego dnia z jaja wykluwa się … ptak. I to felerny, bo nie potrafi nawet latać… Edward jest bardzo rozczarowany. Nie tak miało wyglądać jego wiekopomne odkrycie! Udaje się do muzeum w poszukiwaniu pocieszenia i dowiaduje się, że owe ptaszysko, to gatunek wymarłego ptaka  Dodo. Nadal jednak jest niepocieszony, bo ptak powinien przecież umieć latać! Edward wspina się na najwyższą półkę, by dowiedzieć się, dlaczego jego ptak nie fruwa a wtedy… spada! Już, już prawie zrobiłby sobie krzywdę, ale upada prosto na grzbiet swojego Dodo! I to już jest właściwie koniec tej historii, bo chłopiec przekonuje się, że odkrył coś najważniejszego na świecie – PRZYJAŹŃ.

Piękne przesłanie niesie ze sobą historia Edwarda  jego Dodo. Niewiele tekstu i wspaniałe ilustracje sprawią, że zainteresuje już przedszkolaka  i da okazję do rozmów o marzeniach i przyjaźni, ale też o tym, co działo się tysiące i miliony lat temu. Archeologia bowiem to naprawdę niezwykła dziedzina, a autorki – choć jest ona właściwie pretekstem do napisania o czymś znacznie istotniejszym – przybliżają ją jednak i ukazują piękno odkrywania historii.

Ta książka na pewno zachęci was do poznania kolejnych pozycji wydanych przez Wydawnictwo Adamada i nie zawiedziecie się!

Aleksandra Greszczeszyn wokoldzieci.pl
 
 

Edward i jego wielkie odkrycie
seria: ADAMADA czyta dzieciom
Napisała: Rebecca McRitchie
Zilustrowała: Celeste Hulme
Stron: 40
Oprawa: twarda
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Adamada

 

Zapraszamy do lektury innych recenzji pisanych przez Rodziców!

328 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent