Minecraft. Zagadki i zabawy edukacyjne. Recenzja

Minecraft. Zagadki i zabawy edukacyjne. Recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Minecraft, znana dzieciom i rodzicom gra komputerowa, ceniona jest za wszechstronność oraz pomysłowość. Nic dziwnego, że zdobywa coraz więcej fanów. Dzięki Wydawnictwu RM, miłośnicy Minecrafta mogą cieszyć się ulubioną zabawą również poza ekranem komputera.

Minecraft. Zagadki i zabawy edukacyjne, bo o tym mowa, to publikacja formatu A4, zawierająca zbiór 70 zadań o zróżnicowanej trudności, spośród których wyróżnić można: zagadki, łamigłówki, szyfry, wykreślanki, sudoku, tajne notatki, ćwiczenia symetryczne, labirynty czy kodowanie. Wszystkie nawiązujące swoją tematyką do popularnej gry.

Na każdej stronie znajduje się inne zadanie doskonalące u dzieci koncentrację uwagi, spostrzegawczość, logiczne myślenie czy umiejętności przestrzenne. Wszystkie rozplanowane w przejrzysty i wyraźny sposób, uzupełnione zrozumiałym poleceniem. Na końcu książki znajdują się odpowiedzi do większości zadań, dzięki czemu dziecko może samodzielnie dokonywać autokorekty.

Minecraft. Zagadki i zabawy edukacyjne to ciekawa publikacja, który sprawdzi się zarówno w domu jak i szkole. Uczniowie młodszych klas uwielbiają popularną grę, a teraz, dzięki książce, w przyjemny sposób mogą doskonalić ważne umiejętności. Ponadto każda strona to czarno-białe zadanie, łatwe do skserowania na potrzeby lekcji.

Podsumowując, publikacja Wydawnictwa RM to ciekawa propozycja na spędzenie czasu wolnego, łącząca zabawę z nauką. Niedroga, pełna wyzwań, spodoba się fanom Minecrafta i miłośnikom łamigłówek. Bogaty zbiór zadań z pewnością wystarczy na niejedno popołudnie.

Eliza Idczak

Minecraft. Zagadki i zabawy edukacyjne
Autor: Justyna Mrowiec
Data premiery: 2023
Liczba stron: 64
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa RM

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent