Dzień Dziecka w Multikinie
UD

100 zabaw i zadań. Łamigłówki i krzyżówki – recenzja

100 zabaw i zadań recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Idą wakacje, a z nimi pytanie jak zapewnić dzieciom rozrywkę na letnie dni. Książka? Pewnie! I to nie byle jaka, a 100 zabaw i zadań. Łamigłówki i krzyżówki wydawnictwa Bookolika.

Łamigłówki to popularny sposób na trening umysłowy połączony z zabawą. Jest niezwykle efektywny, gdyż oprócz ćwiczeń sprawności manualnych, poprawia pamięć, funkcje wzrokowe czy orientację przestrzenną. Jednak przede wszystkim to rozwój logicznego myślenia i koncentracji uwagi stoi na podium zalet rozwiązywania zagadek.

Publikacja 100 zabaw i zadań. Łamigłówki i krzyżówki to zbiór labiryntów, prostych działań matematycznych, wyszukiwanek, kolorowanek, różnic, krzyżówek i łączenia kropek, zamknięty na 112 stronach. Skierowany dla dzieci od 6 roku życia, rozbudzi również ciekawość zdolnych pięciolatków, którzy poradzą sobie z większością łamigłówek.

Zagadki zostały wzorowo dostosowane do wieku i możliwości dziecka – duże, przejrzyste, opatrzone krótkim poleceniem. Do książki zostały też dołączone uwielbiane przez dzieci naklejki i odpowiedzi do zadań, sprzyjające samokontroli.

Dużym atutem jest różnorodność tematyczna. Na ponad 100 stronach znalazło się miejsce na edukację matematyczną, polonistyczną i przyrodniczą, a także plastyczną. Zabrakło tylko stopniowania trudności. W serii znajduje się też publikacja skierowana do dzieci młodszych (czteroletnich).

Recenzowana książka nie zastąpi swobodnej zabawy, zdobywania wiedzy w sposób naturalny, poprzez rozwiązywanie sytuacji problemowych, ale nie taki był jej zamysł. Zawarte w niej karty pracy mogą przygotować do nauki czytania i liczenia, wprowadzić w rutynę szkolną i zapewnić kilka twórczych chwil podczas wakacji.

Eliza Idczak

100 zabaw i zadań. Łamigłówki i krzyżówki
Data premiery: 19.04.2022
Ilość stron: 112
Rodzaj oprawy: miękka
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Bookolika

400 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent