Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Miś Tuliś i bajki na dobranoc pod namiotem. Recenzja

Miś Tuliś i bajki na dobranoc pod namiotem recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Zima nie służy biwakowaniu, ale od czego są książki! Kiedy najdzie nas ochota na leśną przygodę, wystarczy sięgnąć po książkę Davida Mellinga Miś Tuliś i bajki na dobranoc pod namiotem. Emocji nie zabraknie.

Pierwszy biwak jest dla Misia Tulisia wielkim wydarzeniem. Kiedy namioty są już rozstawione, piżamy założone, a gorąca czekolada ogrzewa dłonie, piątka przyjaciół siada blisko siebie czekając na najlepszą część biwaku – nocne opowieści na dobranoc. Historia Owieczki jest jednak nieco straszna, a w dodatku przyprawia wszystkich o dreszcze. Co gorsza, słychać jakieś dziwne dźwięki! I okropne cienie odbijają się od materiału namiotu… Przerażony Miś Tuliś nie może zasnąć i wpada w panikę! Ostatecznie okazuje się jednak, że to tylko jego wyobraźnia podsuwa nieprzyjemne obrazy. Ale czy to wystarczy, by dalej cieszyć się biwakiem?

Miś Tuliś i bajki na dobranoc pod namiotem to dziewiąta część uwielbianej przez przedszkolne dzieci bajki o przygodach zwierzęcych przyjaciół. Tym razem pełna wrażeń historia zabiera młodego czytelnika na emocjonującą przygodę pachnącą lasem i piankami. Napisana lekkim językiem, pełnym dziecięcego humoru, porywa w bajkowy świat każdego, kto ma ochotę towarzyszyć ciekawskiemu misiowi. A zaproszony jest każdy! Nie potrzeba tu bowiem wielkiej odwagi, bo Miś Tuliś dodaje otuchy i oswaja z nowymi doświadczeniami, pomagając przezwyciężyć strach przed nieznanym.Miś Tuliś i bajki na dobranoc pod namiotem opinie

Na atrakcyjność publikacji wpływają również jej sympatyczni bohaterowie, przeżywający autentyczne przygody. Towarzyszące im emocje takie jak radość, strach czy duma znane są dzieciom, co ułatwia zrozumienie treści i przyswojenie zawartych w niej rad. Zawarty na końcu morał uczy, że strach ma wielkie oczy, ale wzajemna akceptacja i wsparcie najbliższych, daje radość i pomaga przezwyciężyć obawy.

Kolejnym atutem jest sposób wydania – duży format, twarda oprawa i tekst pisany różnej wielości czcionką angażuje i utrzymuje uwagę malucha. Nie można zapomnieć też o ilustracjach, które dodają uroku i dopowiadają to, czego zabrakło w krótkim tekście. Dodatkowo, dla każdego, kto chciałby spędzić więcej czasu z Misiem Tulisiem, na końcu książki zawarte zostały biwakowe rady, opatrzone zabawnymi ilustracjami oraz przykładowe zabawy urozmaicające dzieciom czas.

Podsumowując Miś Tuliś i bajki na dobranoc pod namiotem to idealna książka na wieczór. Początkowo pełna emocji i napięcia, z kolejnymi stronami otula dziecko czułym przesłaniem, wycisza i redukuje napięcie emocjonalne, zostawiając z poczuciem bezpieczeństwa. Dorosłym natomiast ułatwia rozpoczęcie rozmowy o emocjach i trudnych doświadczeniach.Miś tuliś pod namiotem recenzja

Eliza Idczak

Miś Tuliś i bajki na dobranoc pod namiotem
Tytuł oryginału: Hugless Douglas Goes Camping
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 271×276
Data wydania: 2022-05-20
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Amber

661 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent