Panna Śpieszka i Pan Leniwiec. Recenzja książki

Panna Śpieszka i pan Leniwiec - książka o przyjaźni dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Wydawnictwo Amber i ich seria Amberek to mnóstwo tytułów, które stały się już kultowe. Nic dziwnego, mają duży format, piękne całostronicowe ilustracje i różnorodną tematykę. Pewnie każdy przedszkolak ma na półce przynajmniej kilka ich książek. Do naszej amberkowej kolekcji dołączyła ostatnio Panna Śpieszka i Pan Leniwiec.

Autorką Panny Śpieszki i Pana Leniwca jest Katy Hudson, którą znamy z książki Za dużo marchewek. Opowieść o króliku chorobliwie kolekcjonującym marchewki, była jedną z ulubionych książek syna, gdy ten miał 3-4 lata. Z ciekawością zajrzeliśmy do najnowszej historii tej autorki, która ukazała się w Polsce właśnie w serii Amberek.

Główną boaheterką książki jest Panna Śpieszka, a właściwie Emilka Cierpliwiec.

Dziewczynka jest osobą bardzo ambitną, niecierpliwą i nieustannie szukającą nowych wyzwań. Z tego powodu Emilka nazywana jest przez wszystkich „Panną Śpieszką”. Każde dziecko rozbawi fakt, że na jej drodze stanął kiedyś Leniwiec. Dziewczynka, mimo oczywistej różnicy temperamentów, postanawia uczynić Pana Leniwca swym najlepszym przyjacielem. Jako szybsza i bardziej żywiołowa całkowicie dominuje nad Panem Leniwcem. Do chwili, gdy Pan Leniwiec woła swym powolnym i cichym głosem „STOP!”, a wtedy Emilka zaczyna poznawać świat, którego wcześniej nie miała czasu dojrzeć. Jak wszystkie książki z serii Amberek, ta również ma twardą oprawę, ilustracje na każdej rozkładówce i ilość tekstu idealną dla niecierpliwych przedszkolaków.

Ta humorystyczna, urocza i pełna ciepła opowieść o przyjaźni, to świetne omówienie dużo większego problemu.

Wielu dorosłych i dzieci wciąż pędzi. Żyjemy w ciągłym niedoczasie, chcemy więcej i szybciej. A książka ta, pokazuje, że czasem warto się wyciszyć, zatrzymać. Warto być tu i teraz, zamiast pędzić wciąż za tym, co będzie później. W dzisiejszych czasach, to wyjątkowo trafne i ważne przesłanie. Nie tylko dla przedszkolaków.

Ewelina Zielińska

Panna Śpieszka i Pan Leniwiec
Tytuł oryginału: Mindful Mr. Sloth
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Data wydania: 2021-09-21
Więcej informacji o tytule n stronie Wydawnictwa Amber

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent