UD

Moi Bohaterowie – recenzja edukacyjnej serii książek dla dzieci

moi bohaterowie recenzja serii książek dla dzieci Burda
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Seria Moi Bohaterowie to wieloczęściowa kolekcja książek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która przybliża sylwetki ważnych postaci. My mieliśmy okazję poznać biografię Marii Skłodowskiej-Curie oraz Juliusza Verne’a.

Na pierwszy rzut oka książki z tej serii zaskakują bardzo przyjemną szatą graficzną. Jestem raczej negatywnie nastawiona do tego typu prenumerat, ale tu otrzymaliśmy książki w twardej oprawie, z dużą ilością dobrych ilustracji i ciekawie ujętym tematem.

Świetnym pomysłem jest sposób przedstawienia biografii.

Bohater zwraca się bezpośrednio do czytelnika, przedstawia mu się, a następnie opowiada historię swego życia od momentu narodzin. Zarówno Juliusz, jak i Maria sporo miejsca poświęcają na opisanie trudności, które musieli pokonać, by spełnić swoje marzenia.

Dzięki temu mały czytelnik widzi jak ze zwykłego, przeciętnego dziecka o różnorodnych zamiłowaniach i predyspozycjach wyrasta zdeterminowany człowiek, który chce osiągnąć swój cel. Biografie bohaterów opisane są dość szczegółowo, a słownictwo dobrane tak, że książki, choć moim zdaniem trochę za trudne dla czterolatka, zostały wysłuchane z zainteresowaniem w całości. Myślę, że optymalnym wiekiem odbiorców będzie okres zerówki i pierwszych klas szkoły podstawowej.

Po każdym opowiadaniu znajdziemy również oś czas z najważniejszymi wydarzeniami i ciekawostkami dotyczącymi postaci. `Tam też możemy obejrzeć fotografie lub portrety bohatera. A dla ciekawskich autorzy zamieścili na końcu quiz z różnorodnymi zagadkami.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Jesteśmy zachwyceni tą serią.

Książki, które mieliśmy okazję przeczytać prezentują postacie w sposób interesujący i przystępny dla najmłodszych. Sprawiają, że w oczach czytelnika osoby te stają się właśnie „moimi bohaterami”, którzy inspirują do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Maria i Juliusz przedstawieni są jako osoby bardzo sympatyczne, mądre i życzliwe – z przyjemnością poznawaliśmy ich losy.

Ewelina Zielińska

Więcej o serii Moi Bohaterowie TUTAJ.

766 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent