Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Sekret pustej książki. Recenzja książki dla dzieci

Sekret pustej książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Przeprowadzka to niełatwa sprawa. Zwłaszcza dla małego dziecka, które żegna swoje dotychczasowe otoczenie i musi zmierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością.

Nowy dom, nowe znajomości… Taka właśnie rewolucja przydarzyła się głównej bohaterce „Sekretu pustej książki”, Hani.

Przenosi się ona wraz z rodziną do nowego miejsca i od razu poznaje dziewczynkę z sąsiedztwa, Aurelię, która na pierwszy rzut oka wydaje się nudziarą i molem książkowym. Hani nie do końca podoba się okolica, w której ma zamieszkać. Nowa dziewczynka początkowo również nie przypada jej do gustu, a w dodatku w domku naprzeciwko mieszka podejrzana staruszka, która bacznie przygląda się Hani.

Jednak po chwili okazuje się, że nowy dom kryje w sobie niesamowity sekret! Hania poznaje bliżej Aurelię i wspólnie postanawiają odkryć wielką tajemnicę, która spowoduje zupełnie nieoczekiwany bieg wydarzeń. Czy dziewczynkom uda się dotrzeć po nitce do kłębka? I kim tak naprawdę jest staruszka z sąsiedztwa?

Sekret pustej książki

Książka jest niesamowicie wciągająca, czyta się ją jednym tchem. Fabuła skupiona jest na procesie dochodzenia do celu i rozwikływania zagadek, co bardzo pobudza wyobraźnię czytelnika. Przekaz jest oczywiście dwojaki, bowiem samo odkrycie tajemnicy to tylko jeden z elementów nagrody, jaka czeka na dziewczynki.

Czytając tę książkę, niejako kibicuje się bohaterom i trzyma za nie kciuki, co stanowi dodatkowy walor tej opowieści.

Napisana jest w sposób trzymający w napięciu, a jednocześnie prosty i czytelny. Autorka pokusiła się oczywiście o morał i bardzo trafną pointę, która sprawia, że chciałoby się poznać dalsze losy bohaterów! Jest to fantastyczna pozycja dla dzieci lubiących treści  owiane tajemnicą. „Sekret pustej książki” to opowieść o przyjaźni i przygodzie, idealna dla dzieci w wieku od 7-8 lat.

Katarzyna Przybysz

Sekret pustej książki
Marta Kucharz
Wydawnictwo Skrzat 2019
Format: 138×195 mm
Objętość: 104 str.
Oprawa: twarda
Pierwsze wydanie: 2019

525 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent