Za dużo marchewek. Recenzja książki dla dzieci

Za dużo marchewek. Recenzja książki dla dzieci

Za dużo marchewek - bestsellerowa książeczka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Czy można mieć czegoś za dużo? Czy to, co kochamy najbardziej może stać się przyczyną problemów? To bardzo trudne pytania. Szczególnie dla najmłodszych. Jednak jest książka, która odpowiada na nie w przystępny i pełen uroku sposób. To Za dużo marchewek Katy Hudson.

Za dużo marchewek to książka, która spodobała nam się od pierwszej chwili. Duży format, twarda oprawa i uroczy króliczek leżący na ogromnej górze marchewek. Marchewkami zalana jest również wyklejka książki oraz strona tytułowa. Nim rozpocznie się właściwa opowieść znajdziemy też rozkładówkę z fragmentem króliczej nory, a w niej rosnące wszędzie marchewki, ich nasiona, książki o marchewkowej tematyce i marchewkowe gadżety.

O co chodzi z tymi marchewkami? Otóż, główny bohater jest wielbicielem marchwi, a jego wspaniała kolekcja rozrosła się tak bardzo, że w norze nie było już miejsca na nic, poza marchewkami. Zabrakło nawet miejsca do spania. Na szczęście, królik ma grono oddanych przyjaciół, którzy udzielają mu tymczasowego schronienia. I pewnie wszystko skończyłoby się dobrze, gdyby nie to, że królik wszędzie zabierał ze sobą ogromne ilości marchewek. Wpychał je do skorupy żółwia, co skończyło się bolesnym wypadkiem; wniósł je do maleńkiego gniazdka ptaszka, co przeciążyło gałąź; upchał w każdym kącie dziupli doprowadzając do ruiny domek wiewiórki. Dopiero, gdy piękny dom bobra został kompletnie zniszczony królik zrozumiał, że są na świecie ważniejsze rzeczy niż jego marchewki!

Ta mądra opowieść jest poprowadzona w pełen humoru sposób, a urocze ilustracje wypełniąją każdą stronę. Niewielka ilość tekstu sprawia, że książkę uwielbia mój dwulatek i bez trudu potrafi wysłuchać całości.

Za dużo marchewek to kolejna książka wydawnictwa Amber z serii „Przyjazna łapka”, która trafiła w nasz gust. Warto siegnąć po tę serie, gdyż porusza wiele ważnych tematów w sposób interesujący i zrozumiały nawet dla maluszków, a zaskakujące opowieści i piękne ilustracje zajmą też niejednego przedszkolaka.

Ewelina Zielińska

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Za dużo marchewek
Ilość stron: 32, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 276×284
Data wydania: 2018-05-15
Wydawnictwo Amber

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie