UD

Wielka Księga Snów. Recenzja książki

Wielka Księga Snów - wierszowana zasypianka, książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
W naszym domu książki czytane do snu zajmują miejsce szczególne. Dla dziewczynek naturalne jest, że przebraniu się w piżamę towarzyszy wybór lektury. Wielka Księga Snów przykuła uwagę zarówno tytułem, jak i okładką. Zawiera to, co dzieci kochają najbardziej: piękne rymy, wyliczanki, pełen wachlarz zwierząt oraz kolorowe, ładne ilustracje.

[…] Zasnęły także zwierzęta w lesie,
lis głośno chrapie, aż echo niesie.

A sowę złości lisa chrapanie,
bo ona zaśnie, kiedy dzień wstanie.

Dziewczynkom spodobał się pomysł na ułożenie koźląt w łóżeczkach, umieszczenie w jednym pokoju susła, borsuka, mandryla, a nawet krokodyla. Największą frajdę sprawiły im wielbłądy śpiące na piętrowym łóżku i żyrafy w śpiworach. Tak naprawdę to do książki wracaliśmy wielokrotnie, co ucieszyło mnie jako rodzica, ponieważ przy odpowiedniej modulacji głosu, małe słuchaczki odpadały w połowie lektury. Zarzekają się, że miały potem piękne sny.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że im lektura grubsza, tym lepiej. Jednak ja czytam do snu w pozycji leżącej, trzymając książkę nad sobą, więc ten format uważam za idealny. Na tyle duży by dzieci widziały wyraźnie obrazki, jednocześnie lekki, więc nie męczy rąk.

Same obrazki są w ciemnej tonacji (nie mylić z ponurą), co dodatkowo nastraja do snu. Dodatkowy plus daję za jakość papieru, który jest matowy, nie odbija światła, więc bardzo dobrze czyta się przy lampce. Lektura sprawdza się świetnie zarówno u malucha, jak i ośmiolatki. Jeśli szukacie książki do snu, to polecam ten tytuł.

P.S. Ze względu na rozkład tekstu i dość duże litery zalecam do samodzielnego czytania lub czytania młodszemu rodzeństwu.

Wielka Księga Snów
Autor: Giovanna Zoboli
Ilustrator: Simona Mulazzani
Liczba stron: 32
Format: 326 x 238
Wydawnictwo: Agencja Edytorska Ezop

 

835 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent