Warszawa – atrakcje dla dzieci i rodziców, zobacz nasze 100 propozycji na wspólną zabawę!

Na podstawie naszych wypraw oraz rozmów z innymi rodzicami stworzyliśmy dla Was listę warszawskich i podwarszawskich miejsc i aktywności, które możecie zobaczyć wspólnie z dziećmi zanim dorosną. Nasze pociechy rosną bardzo szybko i ani się obejrzymy, jak będą wolały iść gdzieś z przyjaciółmi, a nie z rodzicami. Więc nie traćmy czasu i spędzajmy go ze swoimi dziećmi, dopóki one chcą go jeszcze spędzać z nami!
Mamy w Warszawie liczne atrakcje dla dzieci – parki i place zabaw (tutaj nasz ranking warszawskich placów zabaw), wspaniałe muzea i teatry dla dzieci, ciekawą ofertę warsztatów i programów dla rodzin. Liczba wydarzeń skierowanych do rodzin z dziećmi, które odbywają się każdego dnia, a szczególnie w weekendy jest ogromna! Wystarczy prenumerować nasz cotygodniowy newsletter i będziecie mogli wybierać z tej wspaniałej oferty na bieżąco. Oczywiście najbardziej lubimy bezpłatne rozrywki, zatem takich staraliśmy się znaleźć dla Was jak najwięcej. Wesołej zabawy i wspaniałych wspomnień na całe życie!
– na skwerze I Dywizji Pancernej na warszawskim Podzamczu. Latem i wczesną jesienią to jedna z najpiękniejszych rozrywek warszawiaków w każdym wieku. Główną atrakcją są multimedialne pokazy czyli podświetlane strumienie wody, które tańczą w rytm muzyki, a na wodnej mgiełce wyświetlane są projekcje filmowe i laserowe. - Do pójścia do warszawskiego ZOO nikogo nie trzeba namawiać, znają je chyba wszyscy!
- Centrum Nauki Kopernik to także miejsce, które kocha każde warszawskie dziecko. Zresztą nie tylko dzieci, bo każdy – niezależnie od wieku – znajdzie tu coś dla siebie.
- Ale czy wiecie, że można obejrzeć niebo w planetarium Kopernika?
- Albo atrakcje dla dzieci… w Parku Moczydło, gdzie w ramach budżetu partycypacyjnego pojawiły się teleskopy astronomiczne oraz plan nieba. Oczywiście to w nocy, a w dzień – piknikujcie, bawcie się na placu zabaw, moczcie stopy w stawach i odpoczywajcie.
- Przenieście się na 60 minut do świata zagadek w Domu Zagadek. Firma dysponuje aż 6 pokojami zagadek do wyboru, każdy o innej tematyce – od bezludnej wyspy, przez pokoje nawiązujące do gier Mario, Pac-Man, po podróże kosmiczne. Najważniejsze, że każdy z pokojów jest dostosowywany do wieku graczy, więc mogą tam się bawić zarówno dzieci, jak i dorośli lub całe rodziny. Wszystko to zostało docenione nagrodami: Centrum Rozrywki Roku w Warszawie oraz Warszawskiej Rodzinki jako miejsce przyjazne również dzieciom.
- Jeśli zagadki to Wasze klimaty, polecamy także Małe Wielkie Przygody czyli pokoje przygód. Magiczna fuzja placów zabaw i parku rozrywki. Fabularne gry, wyzwania, angażująca historia i piękna scenografia to co znajdziecie na miejscu. Przekonajcie się sami!
- Czy karmiliście już wiewiórki w Łazienkach Królewskich?
- A czy wiecie, że w Łazienkach Królewskich od niedawna znajduje się Centrum Edukacji Ekologicznej? Mieści się ono w przeszklonym pawilonie Nowej Palmiarni – między Koszarami Kantonistów a hipodromem. Wnętrze Centrum wypełniają rośliny z całego świata. Można tam posiedzieć w „zielonej bibliotece” albo poprowadzić własne badania w pracowni ekologicznej lub strefie małego przyrodnika.
- W wiosenny piękny dzień wybierzcie się też do pobliskiego Ogrodu Botanicznego UW (Al. Ujazdowskie 4). To najmniejszy, ale też jeden z najstarszych ogrodów botanicznych w Polsce. Liczy sobie 200 lat! W ogrodzie można zobaczyć kolekcję rzadko spotykanych w Polsce roślin.
- Czy oglądaliście zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego? Odbywa się w każdą niedzielę punktualnie o godz. 12.00.
- Niezwykłą atrakcją dla dzieci jest Niewidzialna wystawa (Al. Jerozolimskie 123a) (dla dzieci 9 +). To interaktywna podróż do niewidzialnego w ciemnościach świata czyli odkrywanie perspektywy osób niewidzących.
- A w Muzeum Etnograficznym przy ul. Kredytowej 1 działa specjalne”>Muzeum dla dzieci, w którym organizowane są wystawy czasowe i związane z nimi programy edukacyjne. U nas zawsze znajdziecie aktualne informacje o atrakcjach w muzeum.
- Termy Mszczonów – to tylko 40 km nowo wyremontowaną trasą na Wrocław i możemy przez cały rok kąpać się w gorącej wodzie i nawet w największy mróz wypływać na zewnątrz!
- Manufaktura Cukierków (przy Nowym Świecie 21 i Tamka 49) – to po prostu trzeba zobaczyć i polizać!
- Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79) – interesująca ekspozycja, a także ciekawe spotkania i warsztaty. Nie zapomnijcie o wjechaniu na wieżę panoramiczną windą i obejrzeniu panoramy Śródmieścia i Woli.
- Park linowy w Józefowie ( 3+) mieści się koło hotelu Holiday Inn. Oprócz parku linowego, znajduje się tam jeszcze mini golf i cieplutki basen, a w restauracji można zjeść przepyszny brunch. Jest to idealne miejsce na rodzinny letni całodniowy lub weekendowy wypoczynek.
- Plac zabaw przy placu Wilsona na Żoliborzu – od lat znany wszystkim chyba warszawiakom – wielka i fantastyczna atrakcja dla dzieci.
- Teatr Lalek Guliwer (ul. Różana 16) – Spektakle dla dzieci już od 3-go roku życia. Miejsce wyjątkowe, znają je całe „pokolenia“ warszawskich dzieci.
- Wyścigi na torze to super zabawa. W Pole Position możecie zasmakować wrażeń i odrobiny adrenaliny na gokartach. Na miejscu znajdują się gokarty dwuosobowe, więc można jeździć z dzieciakami.
- W bezpłatnym Muzeum Geologicznym (ul. Rakowiecka 4 wejście od ul. Wiśniowej) zobaczycie najróżniejsze skały, minerały, szkielety wymarłych zwierząt. Muzeum jest malutkie – tak na godzinkę zwiedzania.
- Zimowe rodzinne szaleństwo na łyżwach najlepsze jest na Torze Stegny (ul. Inspektowa 1). To nasze ulubione lodowisko.
- Zaszalejcie w Hula Kula (ul. Jagiellońska 82b) – to prawdziwe centrum rozrywki Warszawy zapewniające atrakcje dla dzieci. Jest tu wszystko – sale zabaw dla maluchów i starszaków i kręgielnia dla rodziców. U nas znajdziecie informacje o nadchodzących eventach i promocjach.
- Uwielbiacie rolki i deskorolki? Skatepark Jutrzenka (ul. Rozbrat 5) to idealne miejsce dla Was! To jeden z najpopularniejszych warszawskich skatepark’ów wyposażony w profesjonalne przeszkody dla miłośników deskorolek, rolek, wrotek, rowerów i hulajnogi. Otwarty cały rok – znajduje się pod wielkim namiotem.
- Suntago to wielki park rozrywki z basenami niecałą godzinę od Warszawy. Na miejscu baseny, wspaniałe zjeżdżalnie oraz Spa. Idealne miejsce do zabawy dla dzieci jak i dla rodziców.
- Jeździmy na nartach lub snowboardzie na górce Szczęśliwickiej w Parku Szczęśliwickim (ul. Drawska 22) – przez cały rok!
- A wiosną i latem będąc na Górce Szczęśliwickiej warto skorzystać z niesamowitej atrakcji, jaką jest kolejka grawitacyjna! Zapierający dech w piersiach zjazd zapewni kolejka Alpine Coaster – długość trasy wynosi 500 m, a wagoniki mogą rozpędzić się do prędkości 36 km/h. W sezonie czynna codziennie w godz. 10-19:30.
Za mali na jazdę na deskorolce lub nartach? Może zabawa wspólnie z aktorami w Teatrze Małego Widza (ul. Jezuicka 4 – wejście od ul. Brzozowej) już od 1 roku życia.
- Czy podziwialiście już panoramę Warszawy z tarasu widokowego na 30-tym piętrze Pałac Kultury i Nauki? Wspaniała! Jedyny minus – bilety nie są tanie: 25 zł normalny i 20 zł ulgowy.
- Obejrzyjcie zabytkowe samochody i motocykle w Muzeum Motoryzacji w Otrębusach (ul. Warszawska 21) – to tylko 30 km od Warszawy. Atrakcja jest dużo przyjemniejsza do zwiedzania w okresie letnim, gdyż ekspozycja znajduje się na zewnątrz budynków.
- Lubicie lata 80-te, 90-te i flippery? Pokażcie je swoim dzieciom w Pinball station – Interaktywnym Muzeum Flipperów (ul. Kolejowa 8A). Pinball, Pac-Mac, Frogger, Mortal Kombat, Donkey-Kong – i zabawa na ładnych kilka godzin. Są podesty dla maluchów.
- Pola Mokotowskie to fantastyczne miejsce o każdej porze roku, ale latem jest cudowne! Odwiedźcie koniecznie Pub Lolek – tam się dopiero dzieje w letnie dni!
- Wybierzcie się w przeszłość z Fotoplastikonem – warto, by dzieci zobaczyły, jak kiedyś oglądało się zdjęcia i jak wyglądała stara Warszawa (Aleje Jerozolimskie 51).
- W warszawską przeszłość można wybrać się także w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego (ul. Krakowskie Przedmieście 66). Można tam zobaczyć, jak okazałe budowle miała kiedyś Warszawa. Makiety są wykonane w skali 1:25 z najdrobniejszymi szczegółami, obok są szczegółowe opisy i fotografie budynków.
- Wielką makietę przedwojennej Warszawy zobaczyć można także w foyer Teatru Kamienica (Al. Solidarności 93). Makieta ma 28 m kw i pokazuje przedwojenne śródmieście miasta. Można ją oglądać na godzinę przed spektaklami w teatrze.
- Wybierzcie się na piknik, kajak lub rower wodny do Parku Skaryszewskiego tuż przy Stadionie Narodowym – to park dla każdego. Ze starymi drzewami, z placem zabaw dla dzieci, ale i z dzikimi spokojnymi miejscami.
- Spełnijcie marzenia o lataniu w tunelu aerodynamicznym Flyspot (Wspólna Droga 1, Mory, na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego). Nie jest to niestety tania rozrywka, ale warto!
- Odwiedźcie Forty Bema. Najlepiej dostać się na teren fortów od ulicy Ks. Bolesława. Forty Bema to nie tylko fantastyczny plac zabaw, ale także możliwość pojeżdżenia na rowerze, spacerów i pikniku nad wodą.
- Idźcie puszczać latawce do Parku Górczewska (dzielnica Bemowo, miedzy ulicą Lazurową, Czumy i Powstańców Śląskich). Jest tam górka, na której każdy może spróbować swych sił i zobaczyć, jak pięknie one latają!
- Odwiedźcie Stadion Narodowy ( Aleja Poniatowskiego 1) – tam cały rok coś się dzieje, także atrakcje dla dzieci! Zimą – ogromne lodowisko, górka do zjeżdżania, curling, a cały rok – skatepark. Oczywiście to nie jedyne atrakcje Stadionu Narodowego – sprawdzajcie aktualne wydarzenia w naszym newsletterze!
- Zobaczcie film na największym ekranie w IMAXie.
- Spójrzcie na panoramę Starego Miasta i prawobrzeżnej Warszawy z <(>tuż przy Placu Zamkowym, ulica Krakowskie Przedmieście 68). Trzeba wspiąć się na dzwonnicę po 150 schodach, ale za taki widok warto!
- Odwiedźcie Muzeum Ewolucji PAN w Pałacu Kultury i Nauki. Trzon ekspozycji paleontologicznej tworzą szkielety i szczątki dinozaurów, skamieniałe jaja dinozaurów, szkielety gadów latających oraz słynnych praptaków.
- A później poprowadźcie własne wykopaliska szczątków dinozaurów w piaskownicy w Parku Jurajskim na placu zabaw Olkówek przy ulicy Wiolinowej.
- Zjedzcie przepyszne lody w lodziarni ulica Baśniowa (al. Wojska Polskiego 41) – mnóstwo smaków także dla wegan, lody bez cukru, bez laktozy, dla osób z uczuleniami.
- Albo zobaczcie, jak robi się pizzę w pizzerni na Barskiej (ul. Barska 37).
- Obejrzyjcie niesamowite Muzeum Domków dla Lalek w Pałacu Kultury i Nauki – kolekcję ponad 120 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. Urocze wnętrza i niesamowicie dopracowane miniaturowe sprzęty domowe i nie tylko domowe z róznych epok, przegląd architektury i stylów wnętrzarskich z różnych zakątków świata.
- Poskaczcie w parkach trampolin Hangar 646 – już w kilku lokalizacjach – na Gocławiu, Mokotowie i Targówku lub…
- … za darmo na futurystycznym placu zabaw przy AWFie (ul. Marymoncka 34A) – w ziemię wkopane są tam trampoliny. Oprócz tego są tam inne atrakcje dla dzieci i rodziców – sprężyny, pałąki z huśtawkami, ścianki wspinaczkowe.
- Zajrzyjcie do Muzeum kolejnictwa – Stacja Muzeum (ul. Towarowa 3) – super miejsce dla wszystkich małych i większych wielbicieli pociągów. Ruchome makiety oraz kolekcja prawdziwych pociągów na zewnątrz budynku.
- Pobawcie się i poczytajcie w Bibliotece Multimedialnej (ul. Tyniecka). Jest tu ogromny wybór książek i audiobooków dla dzieci, a także mnóstwo fajnych zabawek dla najmłodszych dzieci.
- Obejrzyjcie spektakl w Teatrze Niewielkim (ul. Mińska 25, Soho Factory) – teatr zaprasza widzów od lat 1 do 100!
- A po spektaklu pobawcie się piaskiem i wodą na pobliskim placu zabaw – jest tam pompa i można sobie zrobić własne błotko!
- Będąc w tej okolicy zajrzyjcie do niesamowitego Muzeum Neonów (budynek 55, Soho Factory, ul. Mińska 25) – zobaczycie tam kolekcję ok 100 starych neonów.
- Wybierzcie się do Centrum Pieniądza NBP, które mieści się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (ul. Świętokrzyska 11/21). Zwiedzanie jest bezpłatne.
- W pogodny letni dzień zjedzcie lunch w restauracji Flaming & Co. (ul. Chopina 5). Restauracja ma fantastyczny plac zabaw i animatorki, albo…
- … zawędrujcie na gigantyczny deser i pohuśtajcie się na huśtawce w Warszawskim Lukrze (ul. Hoża 5/7).
- Za to w Wilanowie w Kuźni Kulturalnej (ul. Kostki Potockiego 24) do dyspozycji dzieci jest duży plac zabaw z domkami, zjeżdżalniami, są także huśtawki i piaskownica. W weekendy czas dzieciom organizują animatorki.
- Bierzcie wiaderka i łopatki i pędźcie na plażę nad Wisłą na Żoliborzu (Wybrzeże Gdyńskie 2) – idealne miejsce do zabawy w słoneczne i ciepłe dni. Jest to niewielki plac zabaw, no i piasek, mnóstwo piasku.
- Przy okazji odwiedźcie piknik historyczny w Warowni Jomsborg (Wybrzeże Gdyńskie 6). Warownia to jedyny w swoim rodzaju żywy skansen. Jest to miejsce prowadzone przez pasjonatów historii wczesnego średniowiecza. Do atrakcji zaliczyć można strzelanie z łuku historycznego, rzucanie toporem do celu, pokazy walk na miecze, wybijanie monet, tkactwo i kowalstwo.
- Można także wybrać się na Kępę Potocką gdzie można popływać kajakami i pobawić na placu zabaw.
- Pałac w Wilanowie to pozycja obowiązkowa. Latem można pobiegać po alejkach, pospacerować nad jeziorem i potokiem z kaskadą, a zimą obejrzeć Królewski Ogród Światła – plenerową wystawę świetlnych instalacji. Pałac ma bogatą ofertę warsztatów i programów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych, wystawy i imprezy.
- Obejrzyjcie rytuał pieczenia niebiańskiego gruzińskiego chaczapuri w ormiańsko-gruzińskiej piekarni Marukyan przy Nowym Świecie.
- Zadziwcie się w Muzeum Iluzji na Rynku Starego Miasta 21. Iluzje optyczne, zjawiska przeczące prawom fizyki, pokój luster, hologramy. Zabawa na 2 godziny (i zabawne zdjęcia) gwarantowane.
- Pouczcie się o zasadach ruchu drogowego w miasteczku ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży na Białołęce (między ulicą Światowida, a ulicą Odkrytą). Znajdziecie tam wszystko, co można znaleźć w terenie: jezdnie i skrzyżowania, ronda, przejazd przez tory, znaki drogowe i sygnalizację świetlną.
- Odwiedźcie prześliczne i miłe alpaki na alpakowym rancho Przystanek Alpaka na Białołęce. Na wizytę trzeba się umówić!
- Popływajcie i pochlapcie się w Parku Wodnym Warszawianka (ul. Merliniego 4). Mają tam brodzik ze zjeżdżalnią, sztuczną rzekę z nurtem i 3 zjeżdżalnie.
- Zajrzyjcie do Klockowni (ul. Rembielińska 20, Galeria Renova) – to duży plac zabaw z ogromną ilością klocków wszelkiego rodzaju. Bawić się tu może nawet raczkujący maluch, a i 8-10 latek znajdzie tu bardzo wiele dla siebie. A rodzic może się napić kawy!
- W pogodny dzień odwiedźcie Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej (ul. Powsińska 13 na Sadybie). Jest tam duża plenerowa ekspozycja wojskowych pojazdów – wstęp wolny.
- Możecie też ruszyć dalej aż do Powsin do Ogrodu Botanicznego. To idealne miejsce na spędzenie letniego dnia. Obejrzyjcie bogatą kolekcję roślin w ogrodzie, oranżerię, zróbcie sobie piknik. Odpoczywajcie za wszystkie czasy!
- Jesienią zajrzyjcie po drodze na farmą dyniową (pomiędzy Konstancinem, Ursynowem i Wilanowem na ul. Przyczółkowej 2k). Oprócz niezliczonej ilości najróżniejszego rodzaju dyń dla dzieci jest tam moc atrakcji takich, jak: alpaki, kaczki, gęsi, króliczki, trampoliny.
- Powsin to nie tylko Ogród Botaniczny, lecz także Park Kultury w Powsinie, do którego można wybrać się na kolejną całodniową wycieczkę w sobotę lub niedzielę. Jest tam wydzielony obszar na grill i ogniska, basen i brodzik dla dzieci, plac zabaw dla dzieci, muszla koncertowa, bary, miejsca dla szachistów, boisko do siatkówki i koszykówki, ścieżki rowerowe, wypożyczalnie sprzętu.
- Potrzebujecie więcej wyzwań? Jedźcie do centrum wspinaczkowego Murall (ul. Annopol 3), które można polecić wszystkim od początkujących po zaawansowanych. W sekcji dla dzieci FunClimb można wspinać się już od 5-tego roku życia. Dla rodziców kawiarnia z pyszną kawą.
- Sprawdźcie też świetne ścianki wspinaczkowe w Stacja Grawitacja (Al. Bohaterów Września 12 na Ochocie) oraz Volt Budlerownia czyli wielki hangar wspinaczkowy, miejsce idealne by poćwiczyć i nauczyć się wspinać.
- A może wybierzecie się na wycieczkę rowerową po plażach na wschodnim brzegu Wisły? Ścieżka rowerowa ma długość 8,3 km i można nią przejechać od Mostu Grota-Roweckiego do Mostu Łazienkowskiego.
- Możecie wcześniej przepłynąć przez Wisłę jednym z promów, które kursują w okresie letnim.
- Mieszkacie po drugiej stronie miasta? W takim razie warto wybrać się do Parku Znicza na Grochowie ( Praga Południe), w obrębie ulic Znicza, Filomatów, Bełżecka, Mlądzka. W parku znajduje się dużo zieleni, oraz fontanna, gdzie latem można się ochłodzić. To wspaniałe miejsce, aby zrobić sobie piknik na trawie. Oprócz tego jest plac zabaw dla dzieci, altanki, gdzie w cieniu pnączy można poczytać książkę lub gazetę.
- A gdy już dzieci zmęczą się szaleństwami na placu zabaw to możecie przejść się niedaleko na pyyyszne Rurki z Wiatraka (Grochowska 210/212 przy samym Rondzie Wiatraczna). To kultowy lokal znany wszystkim mieszkańcom Grochowa. Cukiernia karmi Warszawiaków słodkościami od 60 lat, a rurki powstają według unikatowego przepisu.
- Co powiecie na miło spędzony czas nad Zegrzem? Od kwietnia do połowy października w niedzielne popołudnia można wybrać się na brunch do Klubu Mila. To klimatyczne miejsce na wspólne biesiadowanie i relaks nad brzegiem jeziora na leżakach.
- Łasuchom proponujemy również spróbowanie rewelacyjnych lodów i niesamowicie wyglądających czekoladek oraz ciasteczek. A to wszystko w cukierni DESEO Patisserie & Chocolaterie (ul. Burakowska 5/7).
- Koniecznie pokażcie dzieciom drewniane postacie Misia Uszatka, sowy siedzącej na książkach i krasnoludka na Ochocie! Te niezwykłe rzeźby powstały z wyciętych ochockich drzew i stanęły na Placu Baśniowym (ul. Częstochowska).
- A może wybierzecie się w przeciwnym kierunku – do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Piasecznie, skąd ze stacji Piaseczno Miasto (ul. Sienkiewicza 14) od wiosny do jesieni w każdą niedzielę o godzinie 11.00 odjeżdża stara kolejka do Tarczyna. Po drodze mamy dodatkowe atrakcje dla dzieci i rodziców w postaci ogniska i zwiedzania westernowego miasteczka. Przed odjazdem pociągu można zwiedzić modelarnię, gdzie znajduje się makieta kolejowa.
- Ciekawą i unikalną ofertę ma Muzeum Papiernictwa w Konstancinie – Jeziornie, tu dzieci mogą samodzielnie czerpać papier. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą płatków kwiatów!
- Idźcie wspólnie na warsztaty do Manufaktury Czekolady (ul. Marszałkowska 9/15). Możecie samodzielnie wykonać z czekolady narzędzia, pralinki lub tabliczki.
- Pobawcie się w imponującej strefie Airo Space Kids w Airo (ul. Łopuszańska 22)
- Idźcie do Instytutu Lotnictwa na Noc w Instytucie Lotnictwa. Impreza odbywa się tylko raz do roku – trzeba sprawdzać datę!
- Na pewno interesująca będzie też wycieczka do tajnego schronu wojskowego, jakim jest Obiekt Alfa (obiekt znajduje się na terenie Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii przy ul. Kozielskiej 2). Zbudowany on został na wypadek wojny atomowej, skażenia biologicznego lub chemicznego, a jeszcze do niedawna pełnił rolę tajnego laboratorium wojskowego. Schron został zachowany w stanie niezmienionym, jakby przed chwilą opuścili go naukowcy i lekarze wojskowi.
- Jeśli tylko nadarzy się okazja, odwiedźcie Filtry warszawskie (Stacja Filtrów, ul. Koszykowa 81) – miejsce na co dzień niedostępne, lecz kilka razy w roku udostępniane zwiedzającym: w Noc Muzeów oraz w wybrane soboty lipca i sierpnia podczas Dni Otwartych. Działające od ponad 130 lat Filtry Warszawskie są unikalne i uważane za perełkę architektury przemysłowej XIX wieku!
- Od Świąt Bożego Narodzenia przez cały styczeń możecie odwiedzić ruchomą szopkę w Kościele Kapucynów.
- A 6 stycznia pamiętajcie o dorocznym Orszaku Trzech Króli na Placu Zamkowym.
- Już od wiosny odwiedzajcie polanę Lipków w Kampinoskim Parku Narodowym. Na polanie znajdują się wiaty wypoczynkowe, plac zabaw, strefa sportowa, ścieżka rekreacyjna, stojaki na rowery, grille i miejsce ogniskowe. Wokół polany urządzona została ścieżka dydaktyczna fauny i flory „Do Lipkowskiej Wody”. Ścieżka jest niedługa, wiedzie malowniczym lasem i pozwala spacerowiczom cieszyć się otaczającą przyrodą.
- Świetnie odpocząć można także po drugiej stronie miasta – na Gocławiu, w Parku nad Balatonem. Jest tam duży plac zabaw, kawiarenka z lodami i innymi słodkościami, możliwość wypożyczenia rowerów wodnych, boisko do siatkówki plażowej, strumyk z fontanną i kaskadą.
- Wpadnijcie pogłaskać koty w Miau Cafe, ul. Adama Naruszewicza 30/u2 (niestety, trzeba mieć min. 14 lat, sprawdzają legitymacje!)
- Pokażcie dzieciom, jak wyglądał PRL w Muzeum Życia w PRL (nowa siedziba ul. Piękna 28/34)
- W wakacje polecamy największą z warszawskich plaż – Plażę Poniatówka(ul. Wybrzeże Szczecińskie, prawy brzeg Wisły, blisko mostu Poniatowskiego i stadionu narodowego). Plaża jest trawiasto-piaszczysto-żwirowa, więc każdy znajdzie tam odpowiadające mu miejsce do leżenia. Być może odbywać się tam będzie wtedy jedna z wielu imprez sportowych lub rekreacyjnych organizowanych latem przez miasto. Plaża posiada bogate zaplecze gastronomiczne – możesz skorzystać z przyjeżdżających tu licznie food tracków.
- I kolejne letnie miejsce warte polecenia: Jeziorko Czerniakowskie – największe jezioro w Warszawie, nad którym rozciąga się przyjemna plaża, podzielona na część trawiastą i piaszczystą. Jezioro i tereny wokół niego to rezerwat przyrody.
- Pełen atrakcji park z parkami linowymi, zjeżdżalniami, mini golfem oraz placem zabaw czyli Park rozrywki Julinek.
- Doskonałe miejsce, by się wyszaleć to Jungle Academy – plac zabaw w stylu amazońskiej dżungli.
- Lubicie Sherlocka Holmesa? Escape Room to będzie idealna zabawa dla was! Przez godzinę będziecie musieli znaleźć wskazówki i rozwiązać zagadkę.
- FunPark Digiloo to prawdopodobnie najfajniejszy plac zabaw dla dzieci. Zjeżdżalnie, pianki, kulki, i labirynty to czeka was na miejscu. To również świetne miejsce na zorganizowanie imprezy.
- I na koniec coś dla amatorów mocnych wrażeń. Paintball laserowy, w którym zabawa najlepiej sprawdzi się w większej grupie dzieci i rodziców.
wybierz eBook dla siebie