Vladek najmilszy wampirek na świecie. Recenzja książki dla dzieci
UD

Vladek najmilszy wampirek na świecie. Recenzja książki dla dzieci

Vladek najmilszy wampirek na świecie
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Zauważyliście wysyp książek dla dzieci o strasznych bohaterach rodem z horrorów? Halloweenowe okładki ostatnio często pojawiały się w sieci i muszę przyznać, że nie budziły one mojego entuzjazmu. Dlatego też Vladek – najmilszy wampirek na świecie jest pierwszą tego rodzaju książką jaką przeczytaliśmy.

Choć uśmiechnięty chłopczyk z okładki ma kły i pelerynę, jak znany każdemu Dracula, to tytuł zapowiada, że jest on „najmilszym wampirkiem na świecie”.

Pierwsze strony tej powieści wydanej przez wydawnictwo Czytelnia obrazują życie wampirzej rodziny Palowników. Mają oni przerażające imiona i setki lat.

Nie napadają jednak na ludzi, a krew w butelkach przywożona jest do zamczyska białą furgonetką. Atmosfera w wampirzej rodzinie nie jest zbyt przyjemna, gdyż najmłodszy Vladek nie radzi sobie z nauką.

Jego problemy spowodowane są tym, że dziewięcioletni wampirek zafascynowany jest światem ludzi… W ukryciu czyta książkę o życiu zwykłych dzieci i zauważa, że mroczne życie wampira nie przynosi mu szczęścia.

Fascynacja ta doprowadza Vladka do szkoły ludzi. I właśnie jego szkolne przygody są głównym wątkiem opowieści. Bez względu na to, czy lubicie wampirze postacie i fantastyczne wątki w książkach dla dzieci, w tej powieści znajdziecie kilka wartościowych wątków.

Przede wszystkim jest to temat bycia innym, odstającym od normy, nowym w rówieśniczym środowisku.

Sądzę, że dla wielu młodych czytelników Vladek może być atrakcyjnym bohaterem, zachęcającym do czytania. Dodatkowo lekturę umilają zabawne ilustracje, a czytanie ułatwia dość duży rozmiar tekstu.

Vladek – najmilszy wampirek świata to udane połączenie modnych elementów fantastycznych z obyczajowym tłem ważnym dla każdego dziecka.

W książce nie brakuje emocji i humoru, a dzieci zainteresowane dalszymi losami bohatera mogą liczyć na kontynuację przygód w kolejnych tomach serii.

Letni niezbędnik. Jak przygotować rodzinę na wakacyjne wycieczki i podróże?

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Ewelina Zielińska

Vladek. Najmilszy wampirek na świecie
Anna Wilson
Wydawnictwo Czytelnia
Rok wydania 2018
Oprawa twarda
Liczba stron: 150
Format 14.5 x 20.5 cm

 

517 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent