Weleda
Weleda Baby

19 filmów dla dzieci na Halloween

Straszny Dom kadr
📖 Czyta się średnio w 6 min. 🕑

Warto rozważyć nie tylko najnowsze kasowe produkcje, ale sięgnąć do lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, jest tam parę perełek. Oto nasze propozycje:

 • Casper (1995)

Doktor Harvey (Bill Pullman), specjalista od spraw paranormalnych wprowadza się wraz z córką Kat (Christina Ricci) do wielkiego opuszczonego domu, aby na prośbę jego nowej właścicielki pozbyć się duchów, które nawiedzają posiadłość. Kat poznaje Caspra i zaprzyjaźnia się z nim. Wkrótce ojciec, córka i nowi znajomi – duchy, razem usiłują wygnać chciwą właścicielkę. „Casper” to piękny, trzymający w napięciu film, który uczy, że przyjaźń nie zna granic.

 

Casper

 

Nasza młoda bohaterka Marnie dowiaduje się, że jest czarownicą. Musi rozpocząć szkolenie zanim skończy 13 lat, inaczej moc przepadnie.  W szkoleniu chce jej pomóc babcia Aggie, której dziewczynka i jej rodzina pomogą uchronić rodzinne miasto Halloweentown walcząc z nadprzyrodzonymi mocami.

 

Miasteczko Halloween 1998

 

 • Pogromcy Duchów (1984)

Trzej zwolnieni z uniwersytetu profesorowie zakładają firmę pod nazwą „Ghostbusters” i wykorzystują swoją wiedzę na temat zjawisk paranormalnych walcząc z duchami, które opanowały miasto. Trochę straszny, ale bardzo zabawny. No i doborowa obsada!

 

Pogromcy duchów

 

 • E.T. (1982)

Na liście filmów o niewytłumaczalnych zjawiskach nie może zabraknąć opowieści o przesympatycznym stworze z obcej cywilizacji, który przez przypadek zostaje na Ziemi i za wszelką cenę chce wrócić na rodzinną planetę. Film ma swoje lata (małą przyjaciółkę E.T. gra siedmioletnia Drew Barrymore!), ale jest absolutnie nieśmiertelny.

 

E.T.

 

 • Harry Potter (2001)

Filmem, który musi przyjść na myśl w czas duchów i czarownic, jest Harry Potter. Są tu czary, magiczne stwory, czasami bardzo mroczna atmosfera i dziecięcy bohaterowie. W pierwszej części, „Harry Potter i kamień filozoficzny”, poznajemy głównego bohatera i wraz z nim przeprowadzamy się od znienawidzonego wujostwa do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Tam Harry poznaje swoją przeszłość i rozpoczyna walkę ze złym i strasznym czarodziejem Voldemortem.

 

Harry Potter

 

 • Niekończąca się opowieść (1984)

Zostając w świecie magii gorąco polecamy kolejny film warty „odkurzenia”. Pewna tajemnicza książka otwiera przed Bastianem bramę do innego świata. Mały chłopiec okaże się jedyną osobą, która może uratować piękną księżniczkę i cały świat Fantazji, któremu zagraża Nicość.

 

Niekończąca się opowieść

 

 • Wallace i Gromit: Klątwa królika (2005)

Wallace i jego niezastąpiony towarzysz Gromit zakładają firmę, która w humanitarny sposób pozbywa się królików buszujących w okolicznych ogródkach. Jednak to nie króliki są największym zagrożeniem dla dorocznego konkursu warzyw. W miasteczku pojawia się… Królikołak, ale nic nie jest takie, jak się wydaje. Ten film to wspaniała zabawa dla małych i dużych!

 

Wallace i Gromit

 

 • Hokus Pokus (1993)

Trzy skazane na śmierć czarownice po trzystu latach wracają do świata żywych. Dzieciaki z Salem muszą powstrzymać wiedźmy przed urzeczywistnieniem niecnych planów. Zabawny, ale też czasami straszny. Wspaniała rola Bette Midler.

 

Hokus Pokus

 

 • Straszny Hotel (1997)

Reporter Buzzy wraz z siostrzenicą Anną przybywają do luksusowego hotelu, w którym 60 lat wcześniej w wypadku windy zginęło 5 ludzi i od tego czasu błąkają się tam jako duchy. Buzzy próbuje rozwiązać zagadkę i uwolnić hotel od duchów. Dzięki starszej pani, Abigail, wie co należy zrobić…

 

Straszny hotel

 

 • Koralina (2009)

Trochę straszny, raczej dla starszych dzieci. Koralina wraz z rodzicami mieszka w starym domu. Czuje się zaniedbywana i kiedy odnajduje ukryte przejście, przedostaje się do równoległego świata, który wydaje się idealny. Sytuacja zaczyna być niebezpieczna, kiedy Druga Matka chce, by Koralina została na zawsze…

 

Koralina

 

Letni niezbędnik. Jak przygotować rodzinę na wakacyjne wycieczki i podróże?

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

 • Rodzina Addamsów (1991)

Halloween nie może obejść się bez tej najstraszniejszej, a zarazem bardzo sympatycznej rodzinki. Są groby, dziwne stwory, krew, no i dawno zaginiony wujek Fester… Odrobina strachu, trochę wzruszenia i mnóstwo zabawy!

 

Rodzina Addamsów

 

 • Nawiedzony Dwór (2003)

Agent nieruchomości Jim przyjeżdża wraz z rodziną do rezydencji, która okazuje się nawiedzona. Są duchy, demony i szkielety, przed którymi nasi bohaterowie muszą uciekać. No i bardzo często obecny w amerykańskich filmach obraz ojca, który pod wpływem zdarzeń zdaje sobie sprawę, że rodzina jest najważniejsza – w tej roli niezastąpiony Eddie Murphy!

 

Nawiedzony dom kadr

 

 • Gremliny rozrabiają (1984)

Z myślą o trochę starszych dzieciakach proponujemy odgrzebać ten kultowy obraz. Przy dzisiejszej technologii kręcenia filmów grozy, ten film będzie bardziej zabawą niż horrorem. Prześliczne, puchate stworzonka w pewnych okolicznościach zmieniają się w hordę złośliwych potworków, które terroryzują miasto. Kult.

 

Gremliny

 

 • Hotel Transylwania (2012)

Mavis, córka Drakuli, dorasta w zbudowanym przez ojca hotelu dla potworów, które chcą uciec przed strasznym światem ludzi. Mavis chciałaby wyrwać się z hotelu i poznać świat. Podczas jej 118 urodzin w hotelu pojawia się 21-letni Jonathan. Pomimo rad swojego ojca, który ostrzega ją przed ludźmi, Mavis zakochuje się w chłopcu, co wywołuje lawinę kłopotów.

 

Hotel Transylwania

 

 • Księga życia (2014)

Piękny, wizualnie wyjątkowy film o młodym Manolo, który musi wybierać pomiędzy spełnieniem oczekiwań swojej rodziny a pragnieniami serca. Wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której stawi czoła swoim największym obawom próbując znaleźć swoje miejsce na ziemi.

 

Księga Życia

 

 • ParaNorman (2012)

Nad miasteczkiem Blithe Hollow wisi klątwa. Młody chłopak Norman, który potrafi rozmawiać ze zmarłymi, musi uchronić miasto przed skutkami klątwy i zombie. Pomaga mu przyjaciel Neil, który jako jedyny wierzy w jego nadprzyrodzone zdolności, oraz paczka niecodziennych znajomych. Film grozy dla młodszych, ale nie najmłodszych widzów…

 

Paranorman kadr

 

 • Straszny Dom (2006)

Film na Halloween i o Halloween. Trójka przyjaciół odkrywa, że dom po przeciwnej stronie ulicy żyje i pochłania wszystko i wszystkich, którzy znajdą się w jego pobliżu. Dzieciaki próbują podzielić się tą informacją ze starszymi, ale nikt im nie wierzy. Sekret tajemniczego domu uda im się odkryć w noc Halloween.

 

Straszny don

 

 • Salma w Krainie Dusz (2019)

Witajcie w Santa Clara, meksykańskim mieście cudów. To tutaj, raz do roku, duchy zmarłych przybywają do naszego świata, aby miło spędzić dzień w towarzystwie najbliższych. Głowna bohaterka i jej przyjaciele trafiają do krainy duchów…

 

filmy dla dzieci na halloween

 

 • Coco (2017)

Film i dla młodszych, i dla starszych. W tle rodzinna legenda, tajemnicze wydarzenia i Kraina Umarłych oraz duchy. Idealna familijna propozycja filmowa na Halloween!

 

Fimy na halloween dla dzieci coco

 

 

366 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
Barbara Krawczyk

Barbara Krawczyk

Twarda z niej sztuka – przeżyła szkołę muzyczną córki w klasie skrzypiec. Widziała wszystkie filmy i seriale świata – i ciągle nie ma dość. Wielbicielka miast(a) i niezwykle zaangażowana właścicielka upartego teriera. Specjalizuje się w mediach społecznościowych i prowadzi nasz bratni portal stressfree.pl.

basia@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent