Komnata strachu. Recenzja gry dla dzieci
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Komnata strachu. Recenzja gry dla dzieci

Komnata strachu
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Halloween zbliża się wielkimi krokami. Zwyczaj związany z przebieraniem się za duchy i upiory oraz zbieraniem cukierków staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny. Jeśli macie już pomysł na przebranie oraz przekąski i zastanawiacie się, jak umilić sobie ten wieczór, to proponuję grę karcianą Komnata strachu.

Ta karcianka znakomicie wpisuje się w klimat nadchodzącego Halloween. Z uwagi na swój lekki charakter, proste zasady oraz 20-minutowe rozgrywki sprawdzi się z pewnością jako gra imprezowa dla dzieci i dorosłych.

W zabawie może wziąć udział od 2 do 4 graczy, minimalny wiek zawodników wynosi 6 lat.

Na czym polega „Komnata strachu” i jakie zawiera elementy?

W pudełku znajdziemy 20 żetonów strachów, 55 kart oraz tekturowy włącznik światła. Uczestnicy otrzymują po 5 żetonów, zestawy dla wszystkich graczy są takie same. Karty należy ustawić w 3 stosy. Podczas każdej rundy odkrywamy 3 karty, na których widnieją strachy lub specjalne ilustracje. Uczestnicy zabawy muszą wykazać się refleksem i wybrać właściwe strachy ze swoich zestawów, a następnie symbolicznie zapalić światło. Zwycięzcą zostanie osoba, która wygra największą ilość rund, a tym samym posiada największą liczbę kart.

Komnata strachu

Ilustracje do „Komnaty strachu” stworzył polski ilustrator Maciej Szymanowicz. Rysunki łączą elementy bajkowych postaci z mrocznym klimatem. Są przyjemne dla oka, kolorowe i dowcipne.

„Komnata strachu” to doskonały przykład dobrze skonstruowanej gry imprezowej. Cechują ją szybkie i dynamiczne rozgrywki, ciekawa tematyka oraz nieskomplikowane zasady.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Karcianka gwarantuje dobrą zabawę oraz duże emocje. Gracze muszą wykazać się dobrą pamięcią, spostrzegawczością i szybkością.

Gra spakowana jest w małe poręczne pudełko, co jest jej niewątpliwym plusem.

Monika Górka

196 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent