Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Królik i Misia. Coś na ząb. Recenzja książki dla dzieci

Królik i Misia. Coś na ząb
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Dolina Królika i Misi to wspaniałe miejsce sielanki i zabawy… do czasu, kiedy pojawia się w niej nowy mieszkaniec – Bóbr. Nagle, z niewiadomych przyczyn, zaczynają znikać wysokie, piękne drzewa, a na ich miejscu pojawiają się obgryzione pnie.

Zrozpaczony królik jest przekonany, że drzewa odleciały na zimę do ciepłych krajów. Misia jednak jest pewna, że drzewa nie potrafią latać! Szybko dowiadują się, co kryje się za tajemniczym zniknięciem drzew.

Bóbr przegryza konary, aby budować tamę i jest przekonany o tym, że wykonuje fantastyczną pracę, która przysłuży się wszystkim zwierzętom doliny! Jednak te są zupełnie innego zdania – pozbawiając dolinę drzew, Bóbr niszczy przyrodę! W dodatku okazuje się, że Bóbr ciężko pracuje przez cały tydzień i nie ma czasu na przyjaźń, zabawę i odpoczynek. Co zrobią zwierzęta zagrożonej doliny? Czy pokażą Bobrowi właściwą drogę? Czy czegoś go nauczą?

Ta książka to świetna nauka o przyrodzie i o tym, jak postęp może zagrozić środowisku. Dodatkowo opowieść jest okraszona zabawnymi epizodami, zrozumiałymi dla małego czytelnika.

Pokazuje, że w życiu liczy się nie tylko praca i że każdy powinien mieć przy sobie przyjaciela. To historia o przyjaźni, uśmiechu i współpracy.

Królik i Misia jest dowcipną książką, którą czyta się z przyjemnością i jednym tchem. Rozbawi nie tylko dziecko, ale i rodzica. Dzięki zabawnej fabule i równie śmiesznym obrazkom, lektura tej książki to czysta przyjemność. Tego typu treści pozytywnie wpływają również na relację rodzica z dzieckiem – nic tak nie zbliża, jak wspólne uśmiechy podczas czytania mądrej książki. Ta zdecydowanie należy do tych, które uczą, rozwijają i bawią jednocześnie.

Książeczka jest idealną pozycją dla dzieci od czwartego roku życia. Cena detaliczna to 19,99 zł.

PODSUMOWANIE:

„Plusy”:

–  dowcipna historia, morał;
–  „kieszonkowy” format książki, idealna do zabrania w podróż;
–  atrakcyjna cena.

„Minusy”:

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

–  kilka trudnych dla dziecka słów i zwrotów.

Katarzyna Przybysz

Dane wydawnicze:

tytuł: Królik i Misia. Coś na ząb. Tom 4
autor: Julian Gough| ilustracje:  Jim Field
Wydawnictwo Zielona Sowa
s. 112 | format: 130×180
cena: 19,99 zł
Wiek: 4+

Premiera: 4 września 2019

Królik i Misia. Coś na ząb

589 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent