Bezpłatne warsztaty, seanse, spektakle i miejsca spotkań dla dzieci i rodziców z Ukrainy!

Kultura dla dzieci i rodziców z Ukrainy
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Instytucje kultury, firmy i organizacje pozarządowe w wielu miastach Polski przygotowały szereg zajęć, warsztatów, seansów bajek, miejsc spotkań oraz opieki dla dzieci i rodziców z Ukrainy. Wszystkie te działania mają na celu integrację uchodźców, ale także zapewnienie im dostępu do kultury i nauki oraz zapełnienie czasu, by choć na chwilę oderwali się od wojennych przeżyć.

W całej Polsce od 11 marca br. we wszystkich kinach sieci Multikino i Cinema3D dostępne są seanse z ukraińskim dubbingiem. Dla uchodźców z Ukrainy filmy są wyświetlane za darmo. Szczegółowy repertuar oraz więcej informacji na temat filmów, które przygotowały Multikino i Cinema3D znajduje się na stronie www.multikino.pl oraz www.cinema3d.pl.

Sprawdźcie też ofertę w poszczególnych miastach!

Bezpłatne warsztaty, seanse, spektakle i miejsca spotkań dla dzieci i rodziców z Ukrainy w Krakowie, wśród nich:

Dziecięca Przystań w TAURON Arenie Kraków
Otwarte warsztaty dla dzieci  “Spotkajmy się!”w Muzeum Narodowym
Spotkania i warsztaty edukacyjne w MCK dla dzieci oraz dorosłych
Warsztaty i zajęcia dla dzieci oraz dorosłych z Ukrainy w Nowohuckim Centrum Kultury
Szczęśliwy zakątek dla dzieci z Ukrainy w  Bibliotece Kraków
Miejsca spotkań w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta
Kino Kijów zaprasza na Pokazy bajek i animacji
ZOO Kraków – zwiedzanie krakowskiego  zoo
Warsztaty kreatywne dla dzieci ukraińskich w Pałacu Potockich
Pokój w SCKM – miejsce zabaw dla dzieci z Ukrainy
Day Care – Centrum Warsztatowe pod Baranami

Zajęcia dla dzieci z Ukrainy w Poznaniu, między innymi:

Brama Poznania
Centrum Edukacji Naramowice
Fundacja Bilingowo
Fundacja EduSE i Stowarzyszenie Klanza Bogatynia Stowarzyszenie Klanza
KIDS&Co.
Lech Poznań Football Academy
Marlot Na tropie Śladu
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu
Muzeum Archeologiczne
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
Stowarzyszenie Klanza Poznań
Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

Kochani! Jeśli Wy traficie na informację, którą warto pokazać innym, śmiało piszcie do nas na adres redakcja@miastodzieci.pl. Z góry dziękujemy!

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl