13-piętrowy domek na drzewie. Recenzja

13 – piętrowy domek na drzewie to pierwszy tom cyklu „Domek na drzewie”. Autorem
jest Andy Griffiths, a ilustrację wykonał Terry Denton. Na końcu książki pojawia się również wstęp do kolejnej części cyklu.

Andy i Terry to również bohaterowie książki, którzy mieszkają w trzynastopiętrowym domku na drzewie. Niezwykła rezydencja posiada oprócz sypialni, kuchni i łazienki: pokój zabaw, przezroczysty basen, fontannę z oranżadą, taras widokowy, kręgielnię, oczko wodne z żarłocznymi rekinami, tajne podziemne laboratorium oraz inne niezwykłe miejsca i sprzęty.

Chłopcy muszą napisać jak najprędzej (a dokładniej mają na to tylko jeden dzień) swoją książkę, bo inaczej wydawca – wściekły Pan Nochal … brr, aż strach pomyśleć. Zabierają się, więc do roboty. Niestety książka jest nawet nie zaczęta, a im przytrafiają się same niezwykłe, bardzo niezwykłe przygody. No właśnie, słyszeliście kiedyś o kotnarkach, morskim potworze o imieniu Syrenata albo o gigagorylu? Nie? To nie wiecie co tracicie!

W pokonaniu niebezpieczeństw Andy i Terry wykorzystują wymyślone przez siebie sprzęty, takie jak: piankomat, powiększacz bananów czy wielka katapulta. Czy uda im się napisać książkę i uniknąć wielkiego gniewu Pana Nochala? Jak poradzą sobie w opałach i jakie przygody na nich czyhają dowiecie się czytając tę książkę.
Książka przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci 6-10 lat.

Pojawiają się w niej zabawne potwory i niezwykłe postacie, porusza wyobraźnię czytelnika i przenosi w inny wyimaginowany świat. Jest zabawna i zarazem trochę straszna co spodoba się zapewne chłopcom.

Zawiera elementy komiksu, czyli liczne rysunki z opisem. Książkę polecam młodym czytelnikom z poczuciem humoru, których interesuje wymyślony świat z potworkami w akcji.

Monika Widurska 

13-piętrowy domek na drzewie
Autor: Andy Griffiths
Tłumacz: Maciejka Mazan
Ilustrator: Terry Denton
Format: 130 x 197
Liczba stron: 256
Oprawa: broszurowa
Język oryginału: angielski
Wiek: 6-10
Gatunek: Proza obca, literatura przygodowa
Seria: Domek na drzewie
Data premiery: 2015-05-06
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie