Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziornie

czerpanie papieru muzeum papiernictwa

Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziornie należy do grona nielicznych muzeów, w których „sztuki” można osobiście doświadczyć w niezwykle atrakcyjny sposób.

Wprawdzie na stronie muzeum znajduje się informacja sugerująca konieczność organizacji większej grupy osób zwiedzających, jednak istnieje możliwość dopisania się do zorganizowanej wycieczki (jedyną kwestię stanowi dopasowanie terminu). Z takiej właśnie możliwości skorzystałam wybierając się na wycieczkę z 8 letnim synem.

Dojazd do muzeum własnym środkiem transportu nie nastręcza większych trudności, jak również możliwość zaparkowania pojazdu. Niestety nie posiadam informacji dotyczących miejskich środków transportu.
Z przykrością muszę stwierdzić, że pierwsze wrażenie nie wypada korzystnie. Widok popadającego w ruinę byłego już Zakładu Produkcji Papieru nie jest zachęcający (przynajmniej z punktu widzenia osoby dorosłej), choć syn (pasjonat „działań zbrojnych”) był zauroczony miejscem.

Jednak po przekroczeniu progu muzeum wszystkie wątpliwości ulegają rozproszeniu a o działaniach organizatorów można mówić w samych superlatywach.

Przesympatyczny przewodnik wita uczestników z uśmiechem zachęcając do samodzielnego rozejrzenia się po muzeum. Zajęcia prowadzone są w atrakcyjnej formie a historia powstania papieru i wytwarzającego go Zakładu przekazywana jest w sposób niepozwalający na znużenie.

Największą atrakcję stanowi jednak możliwość własnoręcznego czerpania papieru, który po zajęciach można zabrać na pamiątkę. Papier czerpie się w dwóch egzemplarzach: jeden z płatkami kwiatów (najlepiej mieć własne płatki, choć organizator posiada ewentualny zapas) i drugi ze znakiem wodnym. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się również makieta stanowiąca dokładne odwzorowanie Zakładu w czasach świetności.

Po zajęciach, w muzeum można nabyć papierowe pamiątki (ozdobne koperty, papeterie, zakładki, mapy itp.).
Wizyta w Muzeum Papiernictwa jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla osoby dorosłej, 8- letniego dziecka, jak i nastolatka (stwierdzam po zachowaniu pozostałych uczestników wycieczki, którymi była grupa nastoletnich kolonistów).

Muzeum Papiernictwa,
ul. Mirkowska 45,
05-520 Konstancin-Jeziorna,
tel. 22 715 60 20, 22 715 60 11
www.konstans-papier.com.pl 

 

W muzeum „sztuki tworzenia” doświadczali Kasia i Maciuś Zawadzcy. Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

ZOBACZ TAKŻE:muzeumweekend