Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziornie

Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziornie

czerpanie papieru muzeum papiernictwa
Wprawdzie na stronie muzeum znajduje się informacja sugerująca konieczność organizacji większej grupy osób zwiedzających, jednak istnieje możliwość dopisania się do zorganizowanej wycieczki (jedyną kwestię stanowi dopasowanie terminu). Z takiej właśnie możliwości skorzystałam wybierając się na wycieczkę z 8 letnim synem.

Dojazd do muzeum własnym środkiem transportu nie nastręcza większych trudności, jak również możliwość zaparkowania pojazdu. Niestety nie posiadam informacji dotyczących miejskich środków transportu.
Z przykrością muszę stwierdzić, że pierwsze wrażenie nie wypada korzystnie. Widok popadającego w ruinę byłego już Zakładu Produkcji Papieru nie jest zachęcający (przynajmniej z punktu widzenia osoby dorosłej), choć syn (pasjonat „działań zbrojnych”) był zauroczony miejscem.

Jednak po przekroczeniu progu muzeum wszystkie wątpliwości ulegają rozproszeniu a o działaniach organizatorów można mówić w samych superlatywach.

Przesympatyczny przewodnik wita uczestników z uśmiechem zachęcając do samodzielnego rozejrzenia się po muzeum. Zajęcia prowadzone są w atrakcyjnej formie a historia powstania papieru i wytwarzającego go Zakładu przekazywana jest w sposób niepozwalający na znużenie.

Największą atrakcję stanowi jednak możliwość własnoręcznego czerpania papieru, który po zajęciach można zabrać na pamiątkę. Papier czerpie się w dwóch egzemplarzach: jeden z płatkami kwiatów (najlepiej mieć własne płatki, choć organizator posiada ewentualny zapas) i drugi ze znakiem wodnym. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się również makieta stanowiąca dokładne odwzorowanie Zakładu w czasach świetności.

Po zajęciach, w muzeum można nabyć papierowe pamiątki (ozdobne koperty, papeterie, zakładki, mapy itp.).
Wizyta w Muzeum Papiernictwa jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla osoby dorosłej, 8- letniego dziecka, jak i nastolatka (stwierdzam po zachowaniu pozostałych uczestników wycieczki, którymi była grupa nastoletnich kolonistów).

Muzeum Papiernictwa,
ul. Mirkowska 45,
05-520 Konstancin-Jeziorna,
tel. 22 715 60 20, 22 715 60 11
www.konstans-papier.com.pl 

 

W muzeum „sztuki tworzenia” doświadczali Kasia i Maciuś Zawadzcy. 

386 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent