51 ciekawych miejsc w Gdyni, Gdańsku i Sopocie, które warto odwiedzić z dzieckiem w Trójmieście
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

51 ciekawych miejsc w Gdyni, Gdańsku i Sopocie, które warto odwiedzić z dzieckiem w Trójmieście

51 ciekawych miejsc w Gdyni, Gdańsku i Sopocie, które warto odwiedzić z dzieckiem w Trójmieście

Gdańsk, Sopot i Gdynia od zawsze kojarzą się z plażami, morzem i letnimi atrakcjami. Jednak Trójmiasto ma do zaoferowania o wiele więcej. Jest w Trójmieście mnóstwo ciekawych miejsc, w których z dziećmi można zaszaleć,  pouczyć się i rozwijać. Byście sami nie musieli szukać tych miejsc, przygotowaliśmy poniższą listę zawierającą kilka propozycji. Wiele z nich jest połączeniem ruchu, zabawy i nauki czyli dokładnie tego, czego trzeba dziecku w każdym wieku.

 1. Centrum Nauki EKSPERYMENT (Gdynia) to idealne miejsce, by dziecko zachwycić nauką poprzez wyśmienitą zabawę, przy okazji sprawdza się w razie niepogody.
 2. Hewelianum (Gdańsk) to kolejne miejsce, w którym dzieci mogą zgłębiać tajemnice wszechświata – na terenie Fortu Góra Gradowa w wyjątkowy sposób połączono zabawę i edukację.
 3. Oliwskiego ZOO (Gdańsk Oliwa) nie trzeba nikomu przedstawiać – genialne miejsce dla dzieci i nie tylko, dobra zabawa na cały dzień. Pięknie położone na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, blisko stąd do Oliwy i fajnych kawiarenek z lodami i ciastkami.
 4. JumpCity (Gdynia, Gdańsk, Rumia) to park trampolin, w którym dzieci w każdym wieku mogą się wyskakać do woli, a rodzice razem z nimi.
 5. Kraina Zabawy (Gdańsk Przymorze) plac zabaw, który powala na kolana swoją wielkością (aż 1 ha) i ogromem atrakcji, jakich nie spotyka się na większości placów zabaw w 3mieście .
 6. Loppy’s World (Gdańsk Zaspa / Wrzeszcz) jest przeogromną salą zabaw z unikalnymi atrakcjami, gdzie każde dziecko znajdzie coś dla siebie i zużyje masę energii.
 7. Papugarnia (Gdańsk) zachwyci Was kolorowymi piórkami i skrzeczeniem egzotycznych gatunków, które uwielbiają przysiąść sobie na głowach lub ramionach zwiedzającychpapuga
 8. Adventure Park Kolibki (Gdynia, no… prawie Sopot) jest bardzo dobrze znanym miejscem w całym Trójmieście, zapewnia on bowiem całodniową zabawę na świeżym powietrzu dzieciom w każdym wieku. Park linowy dla małych i większych, ścianki wspinaczkowe, konie, gokarty i miejsce na ognisko. Wspaniałe miejsce, by maluchy mogły się wreszcie ubrudzić jak tylko dusza zapragnie.
 9. Europejskie Centrum Solidarności (Gdańsk Centrum) za pomocą ciekawych wystaw i zabaw przekazuje dzieciom historię wydarzeń, które rodzice i dziadkowie pamiętają z młodości. Naprawdę warto, po to, by zaszczepić ideę demokracji, poznać różne oblicza wolności i historię współczesną.
 10. Fun Arena (Gdańsk) znajduje się na terenie Stadionu Energa, czyli bursztynowego stadionu. Jest obfitującym w atrakcje miejscem, gdzie można połączyć sport i zabawę, a także zwiedzić stadion, ujrzeć go ze specjalnego punktu widokowego. Poza tym wiele innych atrakcji sezonowych.
 11. Movement Arena (Gdańsk) jest wspaniałym miejscem dla początkujących miłośników parkoura, można tu dopracować swoje zdolności do perfekcji lub zacząć od podstaw w bezpiecznym środowisku przystosowanym do każdego poziomu.
 12. Akwarium Gdyńskie jest magicznym miejscem, gdzie można zaznajomić się z fauną i florą naszego Bałtyku, a także innych wód opływających naszą planetę.Akwarium Gdyńskie
 13. Narodowe Muzeum Morskie (Gdańsk) to wspaniałe miejsce dla miłośników statków i wszystkiego co związanego z morzem, w skład muzeum wchodzą „Sołdek” i Żuraw Gdański, jest też możliwość udziału w lekcji muzealnej lub warsztatach rodzinnych.
 14. Park Oliwski to jedno z tych miejsc, które zna każdy mieszkaniec Trójmiasta i okolic. Park jest pełen wspaniałych okazów roślin, kaczek oraz „naturalnych placów zabaw” czyli kamieni, drzew i jeziorek. Nie zapomnijcie poszeptać do siebie w Grocie Szeptów…
 15. Grodzisko w Sopocie to skansen archeologiczny, będący częścią Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Można zachłysnąć się tu historią i zobaczyć, jak kiedyś żyli ludzie. Atrakcyjne są również zwierzęta, ognisko oraz elementy zbroi.
 16. Dom Przyrodników to główna siedziba Muzeum Archeologii, można tu poznać losy Gdańska na przestrzeni 1000 lat.
 17. Muzeum Miasta Gdynia jest miejscem, w którym w ciekawy sposób można poznać swoje miasto od samego początku, organizowanych jest tu również wiele wystaw czasowych poruszających najróżniejsze tematy, naprawdę najróżniejsze!
 18. Dar Pomorza i ORP Błyskawica (Gdynia) – żaglowiec i okręt podwodny, które można zwiedzić od rufy aż po dziób i od najniższych pokładów do samych masztów. To także wspaniałe miejsca, gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej o historii i przy okazji zwiedzić jedne z najbardziej znanych i charakterystycznych polskich statków.ship-667873_1920
 19. Dla miłośników statków idealną atrakcją jest również Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, położone tuż przy plaży.
 20. Manufaktura Cukierków Ciuciu (Gdynia, Gdańsk) to magiczne sklepy z cukierkami, w których można podejrzeć cały proces powstawania cukierków, lizaków oraz innych słodkości.
 21. Teatr Miniatura rozwija w najmłodszych miłość do teatru za pomocą wspaniałych sztuk teatralnych przeznaczonych dla najnajów i tych troszkę starszych pociech.Miejski Teatr Miniatura: Mity greckie
 22. Teatr Gargulec to kolejne miejsce będące ostoją dla młodych miłośników teatru, mogą oni wziąć udział w warsztatach, obejrzeć sztukę oraz wziąć udział w innych ciekawych atrakcjach.
 23. Karuzela Gdańska na Targu Rybnym w Gdańsku jest chwalona za kunszt, z jakim została stworzona. Przypomina stare karuzele rodem z bajki, podziwiać na niej można elementy zdobienia związane z architekturą Gdańska i przeżyć zabawę jakiej dostarcza wszystkim, którzy kochają takie atrakcje. Ponad 11 metrów wysokości i dwa poziomy, na których zmieści się aż 78 pasażerów. Cudeńko!Karuzela Gdańska
 24. Galeria Starych Zabawek to jedno z tych miejsc, gdzie dorośli mogą pokazać dzieciom fragment swojego dzieciństwa.
 25. Lodowisko – zarówno to w Gdyni, jak i w Gdańsku – jest znane z możliwości wspaniale spędzonego tam czasu. Wprawieni łyżwiarze mogą zasuwać po lodzie, a na tych co muszą się jeszcze podszkolić czekają pingwini pomocnicy.
 26. Aqua Park w Redzie wsławił się rekinami i nowoczesnymi atrakcjami. Jego wielkość również robi wrażenie. To wspaniałe miejsce gdy pada, a w domu masz  małego pływaka.aqua park reda atrakcje dla dzieci
 27. Kręgielnia U7 zapewnia super rozrywkę całej rodzinie – można zdecydować się na rodzinną zabawę kręglami, a dla rodzin ze starszymi dziećmi także rozgrywkę bilardową.
 28. Sopoteka nie jest zwykłą biblioteką, lecz taką, do której chodzi się z zaciekawieniem i chęcią zabawy. Na dzieci czeka tam mnóstwo wydarzeń i zajęć.
 29. Mola w Sopocie i Orłowie to piękne miejsca na spacer, w ciepłe dni można nawet przejść się od jednego do drugiego plażą. Dziecko może się wybiegać i spędzić czas na świeżym powietrzu.
 30. Trójmiasto i okolice są otoczone najrozmaitszymi plażami, a każda z nich jest równie wspaniałym miejscem na spędzenie czasu z dzieckiem.pier-791320_1920
 31. Poranki Kinowe są organizowane w niemal każdym kinie w Trójmieście, jest to bardzo ciekawy sposób na deszczowe dni lub po prostu weekend.
 32. Koła widowiskowe, które w sezonie letnim stawiane są na Skwerze Kościuszki w Gdyni oraz nad Motławą w Gdańsku są niesamowitą atrakcją dla osób w każdym wieku. Można podziwiać panoramę miast w ciekawy sposób.
 33. Sala Małego Podróżnika w Muzeum Emigracji w Gdyni przygotowana jest specjalnie dla maluchów, aby w ciekawy sposób mogły zacząć poznawać, czym jest emigracja. Podczas zwiedzania wystawy stałej w muzeum dzieci mogą wypełniać specjalnie przygotowane broszurki z zadaniami.
 34. Rejs statkiem pirackim to cudowna zabawa dla dzieci i rodziców. Statek „Pirat” stoi przy sopockim molo, a na jego pokładzie znajduje się restauracja – taki rejs może być wspaniałą całodniową przygodą.
 35. Czuprynki to fryzjer specjalnie dla maluszków, dzięki któremu nudne i niemiłe podcinanie włosów zmieni się w naprawdę dobrą zabawę.
 36. Park linowy dla dzieci w Sopocie (Bitwy pod Płowcami 51) nieopodal plaży to ciekawe wyzwanie dla dzieci w różnym wieku.
 37. Alt Cafe to jedna z niewielu kawiarni, w której znajduje się sala zabaw dla najmłodszych, aby mieli co robić, podczas gdy ich rodzice odpoczywają z kawą w ręku.
 38. Wspaniałymi kawiarniami, w których dzieci mogą się pobawić są kocie kawiarnie. Kotka Cafe znajduje się w Gdańsku, a Biały Kot w Gdyni. Idąc do takiej kawiarni należy pamiętać jednak, że tamtejsze koty należy traktować z miłością i szacunkiem, czyli bez ciągnięcia ogonków, uszu czy bicia i pamiętać o tym, że kawiarnia jest ich domem, a my tylko jej gośćmi.
 39. KartCenter Gokarty w Sopocie to miejsce, gdzie mali kierowcy mogą poczuć się jak znani rajdowcy.
 40. Muzeum Bursztynu to oddział Muzeum Gdańska, gdzie podziwiać można piękne bursztynowe konstrukcje, biżuterię czy owady sprzed tysięcy lat na zawsze uwięzione w miodowym kamieniu.
 41. Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza dzieci na Muzealne Sztuczki, czyli ciekawe i zabawne lekcje historii sztuki. Każde zajęcia idą dalej w czasie i uczą dzieci nowych stylów.
 42. Trakt Królewski to jedna z obowiązkowych atrakcji w Gdańsku, jest to również idealne miejsce na rodzinny spacer: można podziwiać kolorowe domki, fontannę Neptuna oraz wiele innych historycznych atrakcji.poland-890356_1920
 43. FunClimb ścianki wspinaczkowe przygotowane specjalnie dla najmłodszych.
 44. Szlak Lwa Heweliona to szlak zaznaczony za pomocą małych figurek z brązu przedstawiających sympatycznego lwa, który sprawia, że zwiedzanie Gdańska staje się jeszcze zabawniejsze. Do jego odkrycia potrzebna jest specjalna aplikacja na smartfona.
 45. W okresie letnim między Skwerem Kościuszki w Gdyni a Mariną znaleźć można liczne atrakcje rodem z wesołego miasteczka – karuzele, dom śmiechu, dom strachu, wahadła i jeszcze wiele wiele innych.
 46. Fontanna Czterech Kwartałów w Gdańsku, Grobla I 8  jest genialna na ciepłe letnie dni w mieście, dzieci mogą pobiegać i schłodzić się wodą, a dorośli skorzystać z oferty jednej z wielu pobliskich restauracji czy kawiarni. 
 47. Fontanna Heweliusza na placu im. Jana Heweliusza, między ul. Korzenną, Rajską i Wielkie, to kolejna z gdańskich fontann, która przyniesie ochłodę w upalne dni. Fontanna Heweliusza składa się z dwóch części i ma ogromne możliwości, jeśli chodzi o tworzenie spektakli świetlno-dźwiękowych. Obecnie choreografia światła i wody oddaje cztery nastroje: oczekiwanie/samotność, tęsknota/niepokój, radość/spotkanie i euforia/spełnienie, które odtwarzane są w sekwencji godzinnej. fontanna Heweliusza Gdańsk
 48. AquaPark w Sopocie jest miejscem bardzo dobrze znanym wszystkim mieszkańcom Trójmiasta, od lat zapewnia każdemu pełno zabawy poprzez najróżniejsze zjeżdżalnie, płytkie baseniki dla najmłodszych, a latem atrakcje na świeżym powietrzu.
 49. Dom Uphagena – tutaj najmłodsi mogą zobaczyć, jak wyglądały stare gdańskie mieszkania, jakie meble stawiali w domach ludzie w XVIII w., poznać ich zwyczaje i gusta.

autor: Julia Wawrzyniak, 17 letnia gdańszczanka z urodzenia, obecnie mieszkająca w Gdyni licealistka, która uwielbia tkankę miejską i jej atrakcje.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online
390 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent