UD

Baseny i kąpieliska w Trójmieście

baseny i kąpieliska w Trójmieście, atrakcje dla dzieci
Większość dzieci uwielbia wodę, a kiedy wanna staje się zbyt mała… czas wybrać się na plażę lub na basen. Pływanie, chlapanie, nurkowanie na pewno sprawi przyjemność dzieciom. Trójmiasto jest pod tym względem o tyle wyróżnione, że można kąpać się zarówno w basenie jak i w morzu. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Poniżej znajdziecie chyba wszystkie miejsca w Gdyni, Sopocie i Gdańsku gdzie możecie popływać z maluszkami.

Do większości plaż i kąpielisk morskich dotrzecie wygodnie komunikacją miejską lub rowerami. Własny samochód też jest dobrym pomysłem, jednak w czasie sezonu, w niektórych miejscach może okazać się, że parkowanie będzie możliwe spory kawałek od plaży.

Plaże i kąpieliska morskie

GDYNIA

Plaża i kąpielisko morskie Gdynia Śródmieście – 200 m linii brzegowej,

Plaża położona w centrum Gdyni z wygodnym dojazdem z każdego miejsca w Trójmieście. Na plaży znajduje się sporych rozmiarów plac zabaw, który przypadnie do gustu zarówno małym, jak i starszym dzieciom. W sąsiedztwie plaży mnóstwo kafejek, restauracji i barów z różnorodną kuchnią. Na wyposażeniu plaży wózek kąpielowy umożliwiający osobom niepełnosprawnym transport po piasku oraz kontakt z morską wodą. Więcej informacji gdyniasport.pl.

Plaża i kąpielisko morskie Gdynia Orłowo – 100 m linii brzegowej

Położone w sąsiedztwie molo w Orłowie, szeroka piaszczysta plaża, w sąsiedztwie plac zabaw, Teatr na Plaży oraz kilka kafejek i barów z przekąskami. Więcej informacji TUTAJ.

Plaża i kąpielisko Gdynia Redłowo – 200 m linii brzegowej,

Kąpielisko położone w sąsiedztwie Polanki Redłowskiej i Rezerwatu Kępa Redłowska, przy plaży, od strony Bulwaru Nadmorskiego. Plaża bez infrastruktury takiej jak plac zabaw i gastronomii. Więcej: gdyniasport.pl.

Plaża i kąpielisko Gdynia Babie Doły – 100 m linii brzegowej,

Kąpielisko malowniczo położone, oddalone od centrum miasta, w sąsiedztwie jednej z ościennych dzielnic miasta. Często może okazać się zasadniczo mniej zatłoczone niż pozostałe kąpieliska w mieście. Więcej informacji o kąpielisku Gdynia Babie Doły TUTAJ.

SOPOT

Plaża i kąpielisko miejskie Sopot

Plaża położona jest zarówno po północnej jaki południowej stronie sopockiego molo. Od strony północnej na plaży jest plac zabaw. Dobra infrastruktura gastronomiczna wiele punktów kieruje swoją ofertę właśnie do rodzin z dziećmi. W sąsiadującym z plażą parku Łazienkach Północnych jest też plac zabaw. W parkach od strony południowej znajdziecie grzybki inhalacyjne, gdzie można pooddychać solankami, wszak Sopot to uzdrowisko. Więcej informacji na stronie www.mosir.sopot.pl.

GDAŃSK

Kąpielisko i plaża w Gdańsku Brzeźnie

Piaszczysta szeroka plaża, trzeba do niej dojść pieszo spory kawałek przez park lub skorzystać z podwózki meleksem, które kursują do plaży za opłatą. Na plaży nieduży plac zabaw, który spodoba się dzieciom, w okolicy znajduje się również molo. Na plaży sezonowo działa stadion letni. W okolicy kawiarenki i bary z przekąskami. Szczegóły na stronie www.kapieliskagdansk.pl.

Kąpielisko i plaża w Gdańsku Stogach

Kąpielisko położone najbliżej historycznego centrum Gdańska, szeroka piaszczysta plaża, na plaży tory skimboardowe, korzystanie z torów płatne, ale w niektóre dni tygodnia również bezpłatnie. Łatwy dojazd komunikacją miejską, rowerem i samochodem. W okresie letnim może być problem ze znalezieniem miejsca do parkowania. Więcej informacji TUTAJ.

Kąpielisko i plaża Gdańsk Sobieszewo

Kąpielisko zorganizowane na Wyspie Sobieszewskiej. W sąsiedztwie plaży, po stronie zachodniej znajduje się rezerwat przyrody Ptasi Raj. Plaża zorganizowana w bardzo naturalny sposób i w najbardziej naturalnych warunkach. W okolicy nie ma wypożyczalni łodzi motorowych, skuterów wodnych, punkty gastronomiczne oraz parkingi znajdują się w odległości kilkuset metrów od plaży. Na plaży niewielki plac zabaw. Szczegóły na stronie www.kapieliskagdansk.pl.

Kąpielisko i plaża Gdańsk Orle

Jedno z dwóch kąpielisk na wyspie Sobieszewskiej Znajdziemy je na końcu ulicy Lazurowej, przy wejściu na plażę nr 11. W okolicy plaży znajdują się punkty gastronomiczne. Więcej: www.kapieliskagdansk.pl.

Kąpielisko i plaża Gdańsk Jelitkowo

Położone w okolicach Parku Jelitkowskiego, idealne dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Na plaży wydzielony jest akwen dla grup kolonijnych, brodzik dla dzieci, w którym można pozostawić dziecko pod opieką ratownika. Na plaży znajduje się również zjeżdżalnia wodna. Więcej informacji o kąpielisku Gdańsk Jelitkowo TUTAJ.

Kąpielisko i plaża Gdańsk Świbno

Kąpielisko słynie m.in. z pojawiających się tam fok. Najmłodsze kąpielisko w Gdańsku, działa od 2017 roku a jego infrastruktura dopiero się tworzy. Szczegóły na stronie: www.kapieliskagdansk.pl.

Wszystkie kąpieliska w Gdańsku można sprawdzić tutaj: www.kapieliskagdansk.pl

BASENY I PŁYWALNIE W TRÓJMIEŚCIE

Nasz klimat nie sprzyja całorocznym kąpielom w morzu, zatem kiedy na dworze troszkę chłodniej nie zachęcamy Was do morsowania, raczej do kąpieli i pływania w basenach, których jest naprawdę sporo.

GDYNIA

Basen Pływacki Akademii Morskiej 

Gdynia, Aleja Jana Pawła II 3, Gdynia Śródmieście

W czasie roku szkolnego pływalnia realizuje program nauki pływania dla studentów. W czasie wolnym od tych zajęć prowadzi również zajęcia dla szkół podstawowych jak i dla szkółek pływackich. Klienci indywidualni mają tu wstęp w określonych godzinach, przed wizytą na basenie warto zajrzeć do harmonogramu dostępnego na stronie www.am.gdynia.pl/basen.

Cennik basenu: http://www.am.gdynia.pl/basen/ceny.

Basen przy Szkole Podstawowej Nr 39

ul. Unruga 88, Gdynia Obłuże

Dla osób indywidualnych basen jest otwarty od poniedziałku do środy 18.00 – 22.00, czwartki i piątki od 17.00 – 22.00 oraz soboty i niedziele 8.00 – 22.00. Przed wizytą na basenie warto zajrzeć na stronę z godzinami otwarcia.

Cennik basenu dostępny na stronie: www.sp39.pl

Relaxcenter – Hotel Mercure Gdynia Centrum,

ul. Armii Krajowej 22 , Gdynia – Śródmieście

Basen o wymiarach 25 m długości i 12,5 szerokości. Głębokość basenu od 1,2 do 2,0 m. Temperatura wody 28-29ºC. Basen podzielony torami pływackimi. Działają tu  szkółki pływackie dla dzieci.

Ceny biletów: www.relaxcenter.pl

Pływalnia przy Szkole Podstawowej Nr 40,

ul. Gospodarska 1, Gdynia Chylonia

Basen sportowy z torami pływackimi. Organizowane są tu również lekcje nauki pływania dla dzieci.

Kryta Pływalnia Gdynia Witomino

Szkoła Podstawowa nr 12 m.gen. Mariusza Zaruskiego ul. Stawna 4/6, Gdynia Witomino

To basen sportowy. Organizowane są tutaj lekcje nauki pływania dla dzieci. Wstęp na basen odbywa się co 45 minut. Godziny wejść indywidualnych: 
– poniedziałki i piątki: 6:30, 7.15 (do 8.00), 16.00, 16.45, 17.30, 18.15, 19.00, 19.45, 20.30, 21.15 (do 22.00).
– wtorki, środy, czwartki: 6:30, 7.15 (do 8.00), 17.30, 18.15, 19.00, 19.45, 20.30, 21.15 (do 22.00).
– soboty i niedziele: 7:30 (do 8:30), 8.30, 9.15, 10.00, 10.45, 11.30, 12.15, 13.00, 13.45, 14.30, 15.15, 16.00, 16.45, 17.30, 18.15, 19.00, 19.45, 20.30 (do 21:15).
Cennik biletów na stronie: http://plywalniawitomino.pl.

Basen kryty przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2

ul. L. Staffa 10, Gdynia Karwiny

Basen sportowy, z torami pływackimi, w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na basenie prowadzone są lekcje nauki pływania dla dzieci. Nad bezpieczeństwem uczestników kąpieli czuwa każdorazowo 2 ratowników. Wejścia do 45 minut. Godziny wejść można sprawdzić TUTAJ.

Cennik biletów dostępny jest na stronie: www.basenkarwiny.zs10.gdynia.pl.

Centrum Sportowe „U Jezuitów”

ul. Tatrzańska 35, Gdynia Działki Leśne

Basen z wydzielonymi torami, na terenie basenu działają szkółki pływackie dla dzieci i młodzieży. Ilość i godziny torów wolnych dla klientów indywidualnych jest na bieżąco aktualizowana na stronie www.centrumsportowe.gdynia.pl.

Cennik biletów dostępny jest TUTAJ.

Wojskowy Klub Sportowy Flota

ul. Śmidowicza 73, Gdynia Oksywie

Cennik biletów i harmonogram wejść: www.wksflotagdynia.pl

SOPOT

Centrum Sopot Sp. z o.o.

ul. Zacisze 7, Sopot

20-to metrowej długości pływalnia. Obok pływalni znajduje się  mini-basen z hydromasażami. Godziny otwarcia i cennik baseny są dostępne na stronie www.centrumsopot.pl.

Aquapark Sopot

Zamkowa Góra 3-5, Sopot

Basen rekreacyjny i parapływacki, szkoła pływania, baseny rekreacyjne, brodziki, zjeżdżalnie słowem – doskonała oferta dla dzieci i dorosłych. W basenie dla najmłodszych znajdują się: armatki wodne, zwierzęta tryskające wodą, zjeżdżalnie dla najmłodszych i gejzery. W ofercie jest także całoroczny basen zewnętrzny i dzika rzeka o długości aż 71 metrów. Godziny otwarcia sprawdzicie TUTAJ. Cennik wejść do Aquaparku Sopot pod adresem www.aquaparksopot.pl.

Pływalnia kryta MOSIR Sopot

ul. Haffnera 57 w Sopocie

Basen sportowy z torami pływackimi, wymiary 25 metrów na 12,5 metrów i głębokość od 60 cm do 160 cm, posiada 6 torów.
Cennik biletów do pobrania TUTAJ. Godziny wejść osób indywidualnych można sprawdzić na stronie www.mosir.sopot.pl.

Sopot Marriott Resort & Spa

Bitwy pod Płowcami 59, Sopot

Basen rekreacyjny duży o powierzchni około 155m2 z wodą o temp. 27 °C, basen rekreacyjny mały (z atrakcjami wodnymi: kaskady, masaże, bicze wodne, gejzer) o powierzchni około 60m2 z wodą o temperaturze 29 °C oraz basen/brodzik dla dzieci o powierzchni około 50m2 z wodą o temperaturze 31 °C.
Szczegóły na stronie www.sopotmarriott.pl i od numerem tel.  58 766 60 00.

GDAŃSK

W Gdańsku działa aż jedenaście pływalni miejskich, każda z nich posiada w swojej ofercie ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Strona www gdańskich pływalni miejskich: plywalniegdansk.pl.

Pływalnia GOS Gdańsk Chełm

ul. Chałubińskiego 13

Obiekt składa się z sali basenowej na której znajdują się trzy niecki:
– basen pływacki o wymiarach 25m x 12,5 m (6 torów) o głębokości 1.85 m, 1,45 m (głębokość basenu umożliwia swobodne pływanie i nawroty, płaskie skoki ze słupków i naukę pływania)
– dwa baseny do nauki pływania o wymiarach 12,5 m x 6 m głębokości 1,20 m, 1,00 m (głębokość basenów do nauki pływania umożliwia naukę pływania, zabawy wodne, ćwiczenia aqua aerobiku oraz ćwiczenia rehabilitacyjne).
Pływalnia jest czynna przez 7 dni w tygodniu od godzin wczesnorannych do godziny 22:00, jednak obiekt bywa zajmowany przez grupy szkolne i zorganizowane. Harmonogram pływalni dostępny jest TUTAJ. Cennik Pływalni Chełm na stronie plywalniegdansk.pl.

Pływalnia GOS Gdańsk Osowa

przy Szkole Podstawowej Nr 81 przy ul. Siedleckiego 14 w Gdańsku

Wejście do budynku pływalni znajduje się od strony ul. Balcerskiego. Na hali basenowej znajdują się dwie niecki basenowe oraz wanna z hydromasażem. Osoby indywidualne mogą korzystać z pływalni od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 22.00 oraz w weekendy w godzinach od 7.00 do 22.00.  Cennik pływalni na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-osowa/cennik.

Pływalnia Szkoła Podstawowa nr 42

ul. Piotra Czajkowskiego 1

Niecka o długości 25 m, 5 torów, głębokość od 0,9 m do 1,6 m. Nie ma możliwości zakupu biletów indywidualnych. Obowiązują karnety semestralne (normalny 20 wejść – 300 zł, ulgowy 20 wejść – 200 zł).
Strona pływalni: plywalniegdansk.pl/plywalnia-sp-nr-42

Pływalnia Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Heleny Marusarzówny 10, Gdańsk,  tel. 58-348-76-62, strona pływalni plywalniegdansk.pl/plywalnia-sp-nr-2/

Pływalnia Zespół Szkół Zawodowych nr 9

ul. Dąbrowszczaków 35, Gdańsk Przymorze

Niecka basenowa z 3 torami. Maksymalna liczba użytkowników: 15 osób. Harmonogram pływalni można sprawdzić na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-zskw.

Pływalnia Szkoła Podstawowa nr 76

ul. Jagiellońska 14, Gdańsk

Wymiary basenu: 12,5 m x 7 m, głębokość  od 1,20 m do 1,50 m. Pływalnia nie prowadzi sprzedaży biletów indywidualnych. Jest możliwość wykupienia semestralnych karnetów indywidualnych. Informacje pod numerem tel. 58 553 20 21. Strona pływalni: plywalniegdansk.pl/plywalnia-sp-nr-76.

Pływalnia Zespół Szkół Energetycznych

ul. Mikołaja Reja 25, Gdańsk Letnica

Pływalnia  o długości 25 metrów 4 torowa. Głębokość niecki basenu od 118 cm do 208 cm. Pływalnia nie prowadzi sprzedaży biletów indywidualnych. Wejście na pływalnię na podstawie  karnetu kwartalnego na określony dzień i godzinę wejścia. Wejście  trwa 45 minut. Harmonogram pływalni dostępny na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-zse.

Pływalnia Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących

ul. Subisława 22

Obiekt sportowy o wymiarach 25 m x 12,5 m o głębokości od 1,2 do 1,8 m. Pływalnia jest obiektem na, której znajduje się tylko jedna niecka przedzielona linami torowymi tworząc sześć torów pływackich. Cennik pływalni dostępny jest TUTAJ. Harmonogram pływalni na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-zssio.

Pływalnia XV Liceum Ogólnokształcące

Gdańsk ul. Pilotów 7

Obiekt jest czynny od godziny 8:00 do 20:45. W godzinach porannych użytkownikiem są pobliskie szkoły natomiast po południu można skorzystać z oferty szkółek pływackich oraz wejść ogólnodostępnych dla klientów indywidualnych. Cennik i harmonogram pływalni dostępne na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-xv-lo.

Pływalnia przy Pozytywnej Szkole Podstawowej

Gdańsk ul. Azaliowa 18

Większa niecka to basen o wymiarach o wymiarach 25 m x 12,5 m o głębokości od 1,2 do 1,8 m. na długości 4 torów pływackich. Na długości dwóch torów jest wypłycenie o głębokości 1,2 do 1,3 m . Pływalnia przedzielona jest linami torowymi tworząc sześć torów pływackich (dwa płytsze i 4 głębsze). Pływalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:15–21:30, w soboty i niedziele w godzinach 8:00–20:00. W tygodniu w godzinach 07:45 do 15:30 pływalnia zajęta jest przez uczniów PSP i uczniów szkół znajdujących się w okolicy. W soboty i niedziele odbywają się jedynie zajęcia komercyjne. Harmonogram dostępny jest TUTAJ. Cennik pływalni na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-psp.

Pozostałe baseny i pływalnie w Gdańsku

Basen AWF

Kazimierza Górskiego 1, Gdańsk

strona www.: http://www.awf.gda.pl/

Marina Wellness Center

Jelitkowska 20 Hotel Novotel Marina, POZIOM -1, Gdańsk

W obiekcie znajduje się basen o wymiarach 11x16m podzielony na dwie części: rekreacyjną o głębokości od 0.5m do 2m oraz strefę brodzikową dla dzieci. Godziny otwarcia: codziennie 7:00-22:00. Cennik znajduje się na stronie marinawellness.pl/cennik.

Basen w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon

ul. Kapliczna 30, Gdańsk

Dzieci do 4 lat mają wstęp bezpłatny. Dzieci w wieku 5-7 lat – 10 zł/wejście. Wejścia na basen możliwe indywidualnie oraz na zasadzie karnetów. Więcej informacji TUTAJ

Basen Politechniki Gdańskiej

aleja Zwycięstwa 12, Gdańsk

W ofercie Politechniki znajduje się duży (niecka o wymiarach 25m x 12,5 m (6 torów) o głębokości od 1,40m do 3,60 m) i mały basen pływacki (do nauki pływania o wymiarach 12,5m x 6m o głębokości od 0,90m do 1,20m). Więcej informacji na stronie csa.pg.edu.pl/obiekty.

Aquastacja Alchemia

aleja Grunwaldzka 411, 80-309 Gdańsk, tel. 58 764 62 61

Strefa mokra to trzy baseny o różnej wielkości i głębokości, dostosowane do potrzeb klientów w każdym wieku. Strona Aquastacji Alchemia aquastacja.pl.

Okolice Trójmiasta:

Aquapark Reda

ul. Morska 5, Reda

Najnowszy i najbardziej imponujący obiekt na mapie basenowej Trójmiasta i okolic. W Aquaparku Redzie, przeżyjecie prawdziwie morskie przygody. W parku jest niesamowicie dużo ciekawych zakątków… W Aquaparku panuje prawdziwie baśniowa atmosfera. Jest basen zamkowy z postumentem morskiego potwora i gigantycznym wiadrem wylewającym 400 l wody, zatoka piratów, czyli okręt piracki, na którym znajduje się aż siedem małych zjeżdżalni i armatki wodne, zjeżdżalnia Slide Shark z prawdziwymi rekinami, która kończy się w zamkowym skarbcu, czyli w zaczarowanym złotym basenie… Nie sposób wymienić wszystkiego co czeka na Was w tym miejscu!
Cennik Aquaparku Reda dostępny jest na stronie: www.aquaparkreda.pl.

536 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent