Co odwiedzić z dzieckiem w Trójmieście. 10 pomysłów

Co odwiedzić z dzieckiem w Trójmieście, atrakcje

Pierwsze skojarzenie z Trójmiastem to morze, plaża i słoneczne kąpiele. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Gdańsk, Gdynia i Sopot oferują sporo rodzinnych atrakcji także poza plażami. Z niektórych można korzystać w deszczowe dni, inne są pomysłem na popołudniowy spacer. W Trójmieście dzieci na pewno nie będą się nudzić – zobaczcie nasze propozycje:

1. Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World

Al. Grunwaldzka 229, 80-266 Gdańsk, woj. pomorskie

Kilkaset metrów dobrej zabawy – największa w Trójmieście i okolicach sala zabaw. Nowoczesny kilkupoziomowy plac zabaw rozmieszczony na kilku poziomach. Znajdziecie tam m.in.: zjeżdżalnie, tunele, boiska, tory przeszkód, mini ściankę wspinaczkową itp. Wydzielona strefa malucha dla dzieci 1-3 W czasie wizyty w Loopy’s wasze pociech doświadczą mnóstwo atrakcji zarówno ruchowych jak i emocjonalnych.

Więcej informacji loopys.pl/gdansk

2. Centrum Hewelianum – gdańskie centrum nauki

ul. Gradowa 6, 80-802 Gdańsk

Centrum Hewelianum to miejsce, w którym zatopicie się w niesamowitym świecie nauki. Podczas spaceru i zabawy na czterech interaktywnych wystawach dowiecie się jak powstaje diament, czy ziemia jest okrągła, jak Eskimosi budują igloo, ile lat mają nasze uszy, rozwiążecie wiele naukowych zagadek i zgłębicie tajemnice świata. Na dzieci czeka m.in. Laboratorium Pana Kleksa i kreatywny plac zabaw. Można również wziąć udział w warsztatach organizowanych na terenie Centrum. Centrum położone jest na Górze Gradowej, z której roztacza się przepiękny widok na Gdańsk. Polecamy zakup biletów online. Szczegóły na stronie www.hewelianum.pl.

3. Centrum Nauki Experyment Gdynia 

aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

Interaktywne centrum nauki dla dzieci i młodzieży, ale z pewnością i dorośli dobrze się tu pobawią. Kilka tematycznych interaktywnych wystaw zachęci do eksperymentowania, doświadczania i poznawania otaczającego nas świata w atrakcyjny sposób. W Centrum odbywają się również ciekawe warsztaty i spotkania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zabawa w Experymencie dostarczy mnóstwo niezapomnianych doświadczeń, z pewnością będziecie tu wracać.

Więcej informacji experyment.gdynia.pl.

4. Plac zabaw – Kraina zabawy w Gdańsku 

ul. Dąbrowszczaków 80-373, 80-365 Gdańsk

Plac zabaw zlokalizowany jest w Parku Nadmorskim im. R. Reagana Jest to największy plac zabaw nie tylko w Trójmieście lecz na całym Pomorzu. Jego powierzchnia zajmuje cały hektar a jego dodatkową zaletą jest położenie w niewielkiej odległości od plaży. Na terenie placu znajdziecie niezliczone ilości drabinek, huśtawek, pomostów i innych konstrukcji, na których dzieciaki będą mogły przeżywać swoje najwspanialsze przygody. W Krainie Zabawy organizowane są Rodzinne festyny i pikniki, latem działa Klub Tygryska. Obok placu zabaw znajduje się również Skate Park.

Więcej informacji na stronie: www.sportgdansk.pl/obiekty/kraina-zabawy

5. Zoo w Oliwie 

ul Karwieńska 3, 80 – 328 Gdańsk, tel: 58 552 00 41 – 42

Oliwskie Zoo oferuje nam poznanie wielu gatunków zwierząt. Wycieczka do tego zoo pozwoli dziecku przyswoić dużą ilość wiedzy na temat swoich ulubionych zwierzątek. Mogą popatrzeć na słonie, lwy, pingwiny, żyrafy a nawet pogłaskać i nakarmić kozy i owce. Oprócz podziwiania zwierząt w klatkach jest jeszcze opcja zabawy ze zwierzątkami z Małego Zoo oraz kucykami, na których maluchy mogą pojeździć. Bilet wstępu kosztuje od 10 do 15 zł.

Więcej informacji na stronie: www.zoo.gda.pl.

6. Akwarium Morskie w Gdyni

al. Jana Pawła II 1 81-345 Gdynia +48 587 326 601

W Gdyńskim Akwarium czekają na nas rybki i inne stworzonka morskie z całego świata. Spacer pomiędzy kolorowymi akwariami przenosi nas pod wodę, a Sala Bałtycka pozwala lepiej poznać każdy zakątek naszego Morza. Uwaga! Dzieci będą miały okazję poznania uwielbianego przez nie Nemo, znanego również jako Błazenek. W gdyńskim Akwarium podziwiać możemy też przepiękną florę i faunę rafy koralowej. Wizyta w takim miejscu pełni rolę edukacyjną i pobudza wyobraźnię. Rozbudza ciekawość i zainteresowanie tym, co właściwie dzieje się pod wodą. Bilety kosztują od 16 do 24 zł. Szczegóły na stronie akwarium.gdynia.pl.

7. Aquapark Sopot 

Zamkowa Góra 3-5, Sopot, tel. 58 555 85 23

Kilkaset metrów basenów, strefa malucha, brodziki dla dzieci, zjeżdżalnie, baseny płytkie i głębokie. Wspaniała zabawa dla całej rodziny, doskonała oferta dla dzieci i dorosłych.

Cennik i godziny otwarcia na stronie: www.aquaparksopot.pl

8. Aquapark Reda 

ul. Morska 5, Reda, tel. 58 3823500

Najnowszy i najbardziej imponujący obiekt na mapie basenowej Trójmiasta i okolic. W Aquaparku przeżyjecie prawdziwie morskie przygody w baśniowej atmosferze. W parku jest niesamowicie dużo ciekawych zakątków… Jest basen zamkowy z postumentem morskiego potwora i gigantycznym wiadrem wylewającym 400 l wody, zatoka piratów, czyli okręt piracki, na którym znajduje się aż siedem małych zjeżdżalni i armatki wodne, zjeżdżalnia Slide Shark z prawdziwymi rekinami, która kończy się w zamkowym skarbcu, czyli w zaczarowanym złotym basenie… Nie sposób wymienić wszystkiego co czeka na Was w tym miejscu!

Cennik na stronie: http://www.aquaparkreda.pl/cennik/

9. Rodzinny Park Rozrywki – Port Brzeźno 

Gdańsk, Deptak do molo w Brzeźnie na przedłużeniu Al. Jana Pawła II (Wejście A)

Atrakcje dla dzieci i całej rodziny, niesamowita zabawa na wysokości. W parku znajdują się 3 trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, Strefa Zabaw – Mini Park, w którym znajdują się proste trasy linowe urozmaicone tunelami, siatkami, domkami i mostkami dla najmłodszych. Dzieci i osoby niepełnoletnie mogą bawić się w Parku tylko pod opieką lub z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna. Park znajduje się w nadmorskiej okolicy, niedaleko molo w Brzeźnie. Park jest czynny w sezonie wiosenno-letnim, istnieje możliwość otwarcia parku dla min. grupy 8 osób poza sezonem, po wcześniejszym uzgodnieniu.

Więcej informacji na stronie portbrzezno.pl

10. Plac zabaw na plaży Gdynia

Miejska Plaża w Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego

Zlokalizowany na samej plaży w centrum Gdyni, czynny cały rok. Świetnie miejsce do zabawy dla dzieci małych i nieco strasznych. Na terenie placu znajdziecie huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, piramidę wspinaczkową, ściankę wspinaczkowa, domki, lokomotywę i mnóstwo innych fajnych zabawek. A cały plac jest jedną wielką piaskownicą.Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

6/6

Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie

zobacz

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.