UD

Co odwiedzić z dzieckiem w Trójmieście. 10 pomysłów

Co odwiedzić z dzieckiem w Trójmieście, atrakcje
Pierwsze skojarzenie z Trójmiastem to morze, plaża i słoneczne kąpiele. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Gdańsk, Gdynia i Sopot oferują sporo rodzinnych atrakcji także poza plażami. Z niektórych można korzystać w deszczowe dni, inne są pomysłem na popołudniowy spacer. W Trójmieście dzieci na pewno nie będą się nudzić – zobaczcie nasze propozycje:

1. Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World

Al. Grunwaldzka 229, 80-266 Gdańsk, woj. pomorskie

Kilkaset metrów dobrej zabawy – największa w Trójmieście i okolicach sala zabaw. Nowoczesny kilkupoziomowy plac zabaw rozmieszczony na kilku poziomach. Znajdziecie tam m.in.: zjeżdżalnie, tunele, boiska, tory przeszkód, mini ściankę wspinaczkową itp. Wydzielona strefa malucha dla dzieci 1-3 W czasie wizyty w Loopy’s wasze pociech doświadczą mnóstwo atrakcji zarówno ruchowych jak i emocjonalnych.

Więcej informacji loopys.pl/gdansk

2. Centrum Hewelianum – gdańskie centrum nauki

ul. Gradowa 6, 80-802 Gdańsk

Centrum Hewelianum to miejsce, w którym zatopicie się w niesamowitym świecie nauki. Podczas spaceru i zabawy na czterech interaktywnych wystawach dowiecie się jak powstaje diament, czy ziemia jest okrągła, jak Eskimosi budują igloo, ile lat mają nasze uszy, rozwiążecie wiele naukowych zagadek i zgłębicie tajemnice świata. Na dzieci czeka m.in. Laboratorium Pana Kleksa i kreatywny plac zabaw. Można również wziąć udział w warsztatach organizowanych na terenie Centrum. Centrum położone jest na Górze Gradowej, z której roztacza się przepiękny widok na Gdańsk. Polecamy zakup biletów online. Szczegóły na stronie www.hewelianum.pl.

3. Centrum Nauki Experyment Gdynia 

aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

Interaktywne centrum nauki dla dzieci i młodzieży, ale z pewnością i dorośli dobrze się tu pobawią. Kilka tematycznych interaktywnych wystaw zachęci do eksperymentowania, doświadczania i poznawania otaczającego nas świata w atrakcyjny sposób. W Centrum odbywają się również ciekawe warsztaty i spotkania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zabawa w Experymencie dostarczy mnóstwo niezapomnianych doświadczeń, z pewnością będziecie tu wracać.

Więcej informacji experyment.gdynia.pl.

4. Plac zabaw – Kraina zabawy w Gdańsku 

ul. Dąbrowszczaków 80-373, 80-365 Gdańsk

Plac zabaw zlokalizowany jest w Parku Nadmorskim im. R. Reagana Jest to największy plac zabaw nie tylko w Trójmieście lecz na całym Pomorzu. Jego powierzchnia zajmuje cały hektar a jego dodatkową zaletą jest położenie w niewielkiej odległości od plaży. Na terenie placu znajdziecie niezliczone ilości drabinek, huśtawek, pomostów i innych konstrukcji, na których dzieciaki będą mogły przeżywać swoje najwspanialsze przygody. W Krainie Zabawy organizowane są Rodzinne festyny i pikniki, latem działa Klub Tygryska. Obok placu zabaw znajduje się również Skate Park.

Więcej informacji na stronie: www.sportgdansk.pl/obiekty/kraina-zabawy

5. Zoo w Oliwie 

ul Karwieńska 3, 80 – 328 Gdańsk, tel: 58 552 00 41 – 42

Oliwskie Zoo oferuje nam poznanie wielu gatunków zwierząt. Wycieczka do tego zoo pozwoli dziecku przyswoić dużą ilość wiedzy na temat swoich ulubionych zwierzątek. Mogą popatrzeć na słonie, lwy, pingwiny, żyrafy a nawet pogłaskać i nakarmić kozy i owce. Oprócz podziwiania zwierząt w klatkach jest jeszcze opcja zabawy ze zwierzątkami z Małego Zoo oraz kucykami, na których maluchy mogą pojeździć. Bilet wstępu kosztuje od 10 do 15 zł.

Więcej informacji na stronie: www.zoo.gda.pl.

6. Akwarium Morskie w Gdyni

al. Jana Pawła II 1 81-345 Gdynia +48 587 326 601

W Gdyńskim Akwarium czekają na nas rybki i inne stworzonka morskie z całego świata. Spacer pomiędzy kolorowymi akwariami przenosi nas pod wodę, a Sala Bałtycka pozwala lepiej poznać każdy zakątek naszego Morza. Uwaga! Dzieci będą miały okazję poznania uwielbianego przez nie Nemo, znanego również jako Błazenek. W gdyńskim Akwarium podziwiać możemy też przepiękną florę i faunę rafy koralowej. Wizyta w takim miejscu pełni rolę edukacyjną i pobudza wyobraźnię. Rozbudza ciekawość i zainteresowanie tym, co właściwie dzieje się pod wodą. Bilety kosztują od 16 do 24 zł. Szczegóły na stronie akwarium.gdynia.pl.

7. Aquapark Sopot 

Zamkowa Góra 3-5, Sopot, tel. 58 555 85 23

Kilkaset metrów basenów, strefa malucha, brodziki dla dzieci, zjeżdżalnie, baseny płytkie i głębokie. Wspaniała zabawa dla całej rodziny, doskonała oferta dla dzieci i dorosłych.

Cennik i godziny otwarcia na stronie: www.aquaparksopot.pl

8. Aquapark Reda 

ul. Morska 5, Reda, tel. 58 3823500

Najnowszy i najbardziej imponujący obiekt na mapie basenowej Trójmiasta i okolic. W Aquaparku przeżyjecie prawdziwie morskie przygody w baśniowej atmosferze. W parku jest niesamowicie dużo ciekawych zakątków… Jest basen zamkowy z postumentem morskiego potwora i gigantycznym wiadrem wylewającym 400 l wody, zatoka piratów, czyli okręt piracki, na którym znajduje się aż siedem małych zjeżdżalni i armatki wodne, zjeżdżalnia Slide Shark z prawdziwymi rekinami, która kończy się w zamkowym skarbcu, czyli w zaczarowanym złotym basenie… Nie sposób wymienić wszystkiego co czeka na Was w tym miejscu!

Cennik na stronie: http://www.aquaparkreda.pl/cennik/

9. Rodzinny Park Rozrywki – Port Brzeźno

Gdańsk, Deptak do molo w Brzeźnie na przedłużeniu Al. Jana Pawła II (Wejście A)

Atrakcje dla dzieci i całej rodziny, niesamowita zabawa na wysokości. W parku znajdują się 3 trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, Strefa Zabaw – Mini Park, w którym znajdują się proste trasy linowe urozmaicone tunelami, siatkami, domkami i mostkami dla najmłodszych. Dzieci i osoby niepełnoletnie mogą bawić się w Parku tylko pod opieką lub z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna. Park znajduje się w nadmorskiej okolicy, niedaleko molo w Brzeźnie. Park jest czynny w sezonie wiosenno-letnim, istnieje możliwość otwarcia parku dla min. grupy 8 osób poza sezonem, po wcześniejszym uzgodnieniu.

Więcej informacji na stronie portbrzezno.pl

10. Plac zabaw na plaży Gdynia

Miejska Plaża w Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego

Zlokalizowany na samej plaży w centrum Gdyni, czynny cały rok. Świetnie miejsce do zabawy dla dzieci małych i nieco strasznych. Na terenie placu znajdziecie huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, piramidę wspinaczkową, ściankę wspinaczkowa, domki, lokomotywę i mnóstwo innych fajnych zabawek. A cały plac jest jedną wielką piaskownicą.

421 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent