10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te domowe to wciąż za mało. Na szczęście w Trójmieście jest sporo miejsc gdzie można pobawić się lub chociażby podziwiać zwierzaki.

A oto krótka lista zwierzątkowych miejsc dla dzieci i rodziców.

1. Zoo w Oliwie

ul. Karwieńska 3, 80–328 Gdańsk, tel. 58 552 00 41 – 42, www.zoo.gda.pl

Oliwskie Zoo oferuje nam poznanie wielu gatunków zwierząt. Wycieczka do tego zoo pozwoli dziecku przyswoić dużą ilość wiedzy na temat swoich ulubionych zwierzątek. Mogą popatrzeć na słonie, lwy, pingwiny, żyrafy a nawet pogłaskać i nakarmić kozy i owce. Oprócz podziwiania zwierząt w klatkach jest jeszcze opcja zabawy ze zwierzątkami z Małego Zoo oraz kucykami, na których maluchy mogą pojeździć. Bilet wstępu kosztuje od 10 do 15 zł.

2. Akwarium Morskie w Gdyni

Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia, tel. 587 326 601, akwarium.gdynia.pl

W Gdyńskim Akwarium czekają na nas rybki i inne stworzonka morskie z całego świata. Spacer pomiędzy kolorowymi akwariami przenosi nas pod wodę, a Sala Bałtycka pozwala lepiej poznać każdy zakątek naszego Morza. Uwaga! Ważne! Dzieci będą miały okazję poznania uwielbianego przez nie Nemo, znanego również jako Błazenek. W gdyńskim Akwarium podziwiać możemy też przepiękną florę i faunę rafy koralowej. Wizyta w takim miejscu pełni rolę edukacyjną i pobudza wyobraźnię. Rozbudza ciekawość i zainteresowanie tym, co właściwie dzieje się pod wodą.
Bilety kosztują od 16 do 24 zł.

3. Plaża oraz molo

Na plażach, bulwarze lub obu molach (w Gdyni i Sopocie) nie jest trudno spotkać łabędzie, kaczki czy mewy. Przed wyjściem z domu możecie przygotować dla nich ziarna by nakarmić nadmorskie ptactwo (podobno chleb nie do końca im służy). W centrum Gdyni na małym skwerku przy ul. Władysława VI, oprócz gołębi często spotkać można imponujących rozmiarów mewy i alki. Łabędzie prawie zawsze pływają  nieopodal mola w Sopocie lub w okolicach Mariny i na miejskiej Plaży w Gdyni Śródmieściu. Kaczki tutaj są prawie tak popularne jak gołębie.

4. Kawiarnia Biały Kot

Władysława VI 7-15 lok. 4, Gdynia, tel. 58 620 65 05, www.facebook.com/bialykotkawiarnia

Kawiarnia jest prawdziwie wyjątkowym miejscem dla miłośników kotów. Możesz w niej zjeść kawałek ciasta, wypić kawę i spędzić miło czas, gdy wokół ciebie przechadzają się kociaki. Jak to te wspaniałe, niegdyś święte zwierzęta, leżą na stolikach, kanapach czy spacerują po parapecie. Wspaniała atmosfera, a miejsce zdecydowanie wyjątkowe, ciekawe i warte odwiedzenia.

Wstęp z dziećmi tylko powyżej 6 roku życia pod opieką rodziców. Wejście z dziećmi między 6. a 10. rokiem życia jest objęte obowiązkową rezerwacją miejsc. Przed wizytą koniecznie wytłumaczcie dziecku aby uszanowało przestrzeń osobistą kota, jeśli ten akurat nie czuje się w nastroju do zabawy, nie biegało i nie hałasowało.

5. Kotka Cafe

Stary Rynek Oliwski 19, Gdańsk, tel. 574 453 504, www.kotkacafe.pl

Kolejna kocia kawiarnia, tym razem w Gdańsku, w pobliżu Parku Oliwskiego zaprasza na ciasta własnego wypieku oraz na spotkanie z kotami. Na stałe w kawiarni mieszka 5 kotów, pozostałe koty przebywają tam tymczasowo, w oczekiwaniu na znalezienie swojego własnego domu. Dzieci są tam mile widziane, jednak wizyta z dziećmi do 14 roku życia wymaga wcześniejszej rezerwacji stolika. Dla dzieci w różnych grupach wiekowych wyznaczone są konkretne dni otwarte w każdym tygodniu, zasady te podyktowane są troską o dzieci i ich bezpieczeństwo. Wizyty z dziećmi poniżej 11 roku życia są możliwe tylko te dni otwarte. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie rezerwacje z dziećmi. Przy wejściu do kawiarni dzieci muszą zapoznać się z regulaminem kociego domu, przygotowanym w specjalnej wersji dla dzieci. Dzieci, które w czasie wizyty w kawiarni wykażą szacunek dla kotów otrzymają Koci Dyplom Przyjaciela Kawiarni,  W kawiarni odbywają się również zajęcia felinoterapii.

6. Papugarnia w Gdańsku

Schuberta 1A/3, (tzw. hala lotów), 80-171 Gdańsk, tel. 58 355 05 04, www.facebook.com/papugarniagdansk

Na mniej więcej 250 metrach kwadratowych możemy podziwiać ponad 60 tych niesamowitych ptaków. Gdzie okiem sięgnąć pełno kolorowych piórek. Jest nawet opcja potrzymania, nakarmienia oraz pogłaskania ptaszków, które chętnie poddają się tym zabiegom. Ptaki traktują ludzi jak rodzinę, łaszą się i zdarza im się nawet wybrać przyjaciela w tłumie odwiedzających. Idealne miejsce na wycieczkę z dzieckiem. Bilet kosztuje od 15 do 19 zł.

7. Park Oliwski

Opata Jacka Rybińskiego, 80-001 Gdańsk, www.parkoliwski.gdansk.pl

Park Oliwski w Gdańsku jest wspaniałym miejscem na spacer, jak również na spotkanie z jednym z najbardziej dumnych ptaków świata…, mowa tu o pawiach. Spacerują sobie one po najróżniejszych zakątkach parku, a do towarzystwa mają już wcześniej wspomniane kaczki i wiewióry. Zabierając dziecko na spacer po tym parku, możecie zabawić się w szukanie pawi. Może nawet zdarzy się, że  rozłożą one swoje majestatyczne ogony. Wstęp do parku jest darmowy, a w środku czeka was wiele atrakcji.

8. Strusia Farma

Lipowa 125, 84-252 Kniewo, tel. 58 676 63 29, strusie-kniewo.com

Mamy okazje podziwiać stado strusi afrykańskich liczące 150 sztuk. Oprócz strusi możemy pogłaskać i nakarmić króliki, lamy, emu, osły, kozy,  owce, kaczki, kury, gęsi, perliczki oraz konika. Na Farmie jest również restauracja oferująca dania takie jak jajecznica z jaja strusiego lub mięso strusie w ziołowym sosie, a dla ludzi, którzy nie czują się jeszcze gotowi na te smaki, mięso drobiowe.  Bilet wstępu kosztuje od 4 do 6 zł.

9. Zoo Canapol 

77-300 Człuchów (przy trasie E 22), tel. 59 834 47 29, www.odejewski.pl

Na trasie nr 22 przy Człuchowie znajduje się Canapol, który oferuje nam zabawę w bezpłatnym Zoo. W ogrodzie zoologicznym jest 150 mieszkańców, w tym mini Zoo, gdzie mieszkają owce, kozy, lamy, świnki morskie i kurki liliputki. Możemy oglądać zwierzęta takie jak Hipopotam Karłowaty, Niedźwiedź Himalajski, Zebra Chapmana, Kangur Walabia Benette, Pelikan Baba, Żuraw Koroniasty. Warto zobaczyć również wyspę Pelikana, Wyspę Hipopotama lub Wyspę Małp.

 

10. Ocean Park we Władysławowie

Żwirowa 23, 84-120 Władysławowo, www.oceanpark.pl

 Prawdziwa gratka dla dzieci i dorosłych, W parku możecie poczuć się jak na dnie oceanu, to jedyne miejsce nad polskim morzem gdzie można podziwiać olbrzymie zwierzęta morskie w skali 1:1 , dowiedzieć się jak wygląda życie pod wodą, podziwiać żywe rekiny. Park znajduje się na 20 ha, zatem nastawcie się na długi spacer.

 Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

6/6

Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie

zobacz

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.