9 najlepszych placów zabaw w Poznaniu

Plac zabaw w Parku Wodziczki

1. Plac zabaw na Malcie „Przystań”

Plac zabaw powstał całkiem niedawno, a już zdążył skraść serca Poznaniaków. Doskonale zlokalizowany nad brzegiem Jeziora Maltańskiego, z widokiem na stok narciarski stanowi dodatkową atrakcję podczas spacerów dookoła jeziora. Cały plac zabaw jest ogrodzony, z wydzieloną strefą dla najmłodszych dzieci, bezpieczną nawierzchnią bitumiczną, piaskiem i miejscami do odpoczynku. Dzieci zachwycone są tyrolką i ogromnym trzymasztowym statkiem z licznymi zjeżdżalniami i miejscami do wspinania. Jedynym minusem tego placu jest brak cienia.  Najlepiej zaparkować niedaleko term, przy ulicy Termalnej – niedaleko znajduje się też stacja kolejki wąskotorowej, którą możemy dojechać do Nowego Zoo.

Plac zabaw na Malcie "Przystań" Plac zabaw na Malcie "Przystań"

2. Wartofrajda

Plac zlokalizowany w parku Stare Koryto Warty zachwyca odwiedzających już od prawie dwóch lat. Niestandardowy, powstał w zagłębieniu (jak koryto rzeki), stanowi idealny przystanek podczas rodzinnych spacerów brzegiem Warty. Liczne atrakcje: długa tyrolka, oryginalna sznurkowa karuzela, szeroka zjeżdżalnia, trampolina, ścianka wspinaczkowa – to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. Dookoła ławki dla opiekunów, lecz niestety mało cienia, co w upale może być nieco uciążliwe. Na szczęście kilka kroków od placu znajduje się lodziarnia, którą bystre dziecięce oczy wypatrzą z daleka.

Wartofrajda Wartofrajda

3. Plac zabaw w Parku Wodziczki

Renowacja tego placu została przeprowadzona z inicjatywy Inwestycji Miejskich. Wspaniała lokalizacja pośród drzew i duży teren daje możliwości wypoczynku dla wszystkich grup wiekowych: od ogrodzonej strefy dla maluszków aż do drabinek i stołów do gry w szachy dla starszych. Całość wyłożona jest bezpieczną nawierzchnią. Dodatkowym atutem jest infrastruktura wypoczynkowa: drewniane leżaki i liczne ławki. Cały teren bardzo zadbany i czysty. Amatorzy sportów rekreacyjnych znajdą tam ogrodzone boisko do koszykówki i siłownię zewnętrzną. Dla najmłodszych liczne tablice manualne, piaskownica i bujaki.

Plac zabaw w Parku Wodziczki Plac zabaw w Parku Wodziczki

4. Plac zabaw na Cytadeli

Działający od czterech lat plac zabaw nadal robi ogromne wrażenie, szczególnie ze względu na dużą powierzchnię – aż 1500 metrów kwadratowych. Całość ogrodzona i doskonale zacieniona. Jak wiadomo, Park Cytadela jest idealnym miejscem na rodzinne rowerowe przejażdżki i pikniki, a plac położony niedaleko restauracji Tarasy Cytadeli sprawi, że spędzicie tam więcej czasu niż przewidywaliście. Mnogość atrakcji sprawi dużo frajdy zarówno maluchom, jak i dzieciom szkolnym, dla których przygotowana została pajęcza sieć i kilka zjeżdżalni. Dla najmłodszych piaskownica, lokomotywa z wagonikami i różne tory przeszkód.  Tuż obok placu znajduje się siłownia zewnętrzna, z której chętnie korzystają opiekunowie. Warto zauważyć, że na Cytadeli znajdują się aż cztery place zabaw, jednak naszym zdaniem ten jest najatrakcyjniejszy.Plac zabaw na Cytadeli

Plac zabaw na Cytadeli

5. Plac zabaw w Parku Kasprowicza

Położony przy Arenie plac zabaw stanowi ciekawy przystanek podczas spacerów w tamtejszym parku. Teren jest ogrodzony i posiada wiele atrakcyjnych sprzętów. Najliczniej obleganym miejscem jest drewniany statek, na który można się wspinać, sterować nim i zjeżdżać wprost do piasku, którym wypełniony jest cały plac. Na terenie tego placu znajduje się obszar dla młodszych dzieci, gdzie bezkolizyjnie mogą korzystać ze sprzętów dla nich przystosowanych. Wokół asfaltowe ścieżki doskonałe do jazdy na rowerze i hulajnodze. Tuż obok placu znajduje się zmodernizowana  w zeszłym roku letnia Pływalnia Miejska.Plac zabaw w Parku Kasprowicza

Plac zabaw w Parku Kasprowicza

6. Plac zabaw w Parku Tysiąclecia

Ten plac zabaw obecny wygląd zyskał dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Warto zaznaczyć, że projekt rozbudowy tego placu zgłosiła 7-letnia dziewczynka i jest to pierwsze działanie zrealizowane z inicjatywy niepełnoletniej osoby. Znajdziecie tam dużo cienia, ławki, drabinkowy tor przeszkód, labirynt, a nawet mini miasteczko rowerowe.

Plac zabaw w Parku Tysiąclecia Plac zabaw w Parku Tysiąclecia

7. Plac zabaw w Parku Wilsona

W bezpośrednim sąsiedztwie Palmiarni Poznańskiej, w cieniu drzew i urokliwych alejek Parku Wilsona, usytuowany jest plac zabaw, który został doposażony w 2018 roku. Poszukiwacze przygód przy odrobinie szczęścia znajdą ukryty w piasku szkielet dinozaura. Znajdujące się na placu zjeżdżalnia, karuzela, ścianka wspinaczkowa i bujaki przeznaczone są raczej dla młodszych dzieci. Jednak doskonała lokalizacja w tym zadbanym parku pozwala połączyć dobrą zabawę i odpoczynek w pięknym miejscu.Plac zabaw w Parku Wilsona

Plac zabaw w Parku Wilsona

8. Plac zabaw Za Groblą

Położony na skwerze niedaleko Warty, niedawno doposażony plac zabaw. Ogromna ilość ławek i drzew sprawia, że nawet w upalny dzień znajdziemy tam cień. Dla maluchów znajduje się ogrodzona strefa z bezpieczną nawierzchnią i piaskownicą, drabinki, huśtawki i bocianie gniazdo dla starszych dzieci. Bardzo sympatyczne rodzinne miejsce w centrum miasta.

Place zabaw Poznań - Za Groblą Place zabaw Poznań - Za Groblą

9. Plac zabaw w Parku Jana Pawła II

Rozległy teren rekreacyjno-sportowy zlokalizowany niedaleko Lodowiska Chwiałka. Dużo asfaltowych ścieżek, tuż obok restauracja z ogródkiem i hamakami. Sam plac zabaw dość mocno nasłoneczniony, posiada „standardowe” sprzęty, m. in. huśtawki, piaskownicę, bujaki, gąsienice i drabinki.

9) Plac zabaw w Parku Jana Pawła II 9) Plac zabaw w Parku Jana Pawła II

Artykuł powstał dzięki Pani  Agnieszce Trybuś-Stark w czerwcu 2019 r.

A gdy już się wybawicie,  zobaczcie w naszych wydarzeniach, co ciekawego dzieje się w mieście.