Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Gdzie nad wodę z dziećmi w okolicach Warszawy

gdzie nad wodę w okolicach Warszawy, atrakcje dla dzieci

Kiedy przychodzą upały, nie ma lepszej alternatywy niż ochłoda nad wodą. W Warszawie i okolicach nie brakuje miejsc, gdzie można wybrać się na piknik, a choć nie wszędzie można się kąpać, to sama bliskość wody i być może żyjącej tam fauny jak łabędzie czy kaczki będzie kojąco wpływać na samopoczucie.

Pewnie nie uda się nam tutaj wymienić wszystkich ciekawych miejsc znajdujących się nad wodą. Piszcie, jeśli o czymś zapomnieliśmy!

1. Zalew Zegrzyński

Mamy tu mnóstwo pięknych plaż, jak na przykład „Dzika Plaża” w Nieporęcie, gdzie znajdziemy boiska, siłownię pod chmurką czy plac zabaw. Plaża jest oświetlona.

Zobacz na mapie

2. Park Wodny MAMUT pod Garwolinem

Świetnie zorganizowane kąpielisko przy obwodnicy Garwolina. W ofercie są skutery wodne, rowery wodne, narty wodne, leżaki, gastronomia, boisko do siatkówki plażowej, beach soccer, plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji, jak np. imprezy sportowe czy wydarzenia cykliczne.

Zobacz na mapie

3. Plaża Miejska nad Świdrem w Otwocku

Świetne miejsce na piknik z ogniskiem ze znajomymi, odpoczynek nad wodą, aktywne spędzenie czasu (Siatkówka, piłka plażowa). Wyznaczone miejsca do kąpieli i zabaw w wodzie.

Zobacz na mapie

4. Kąpielisko Miejskie Sobótka w Płocku

Oprócz kąpieliska mamy tu również wypożyczalnię kajaków i rowerów wodnych. Jest też miejsce, aby pograć w siatkówkę plażową czy badmintona (jest wypożyczalnia sprzętu).

Zobacz na mapie

5. Jezioro Moczydło w Karczewie

Oprócz typowego plażowania możemy tu wypożyczyć kajak i popływać po jeziorze.

Zobacz na mapie

6. Jeziorka Bielawskie pod Konstancinem Jeziorną (Bielawa)

Warto je odwiedzić chociażby ze względu na funkcjonujący tam wakeboarding park WAWAWAKE.

Zobacz na mapie

7. Górki Szymona w Żabieńcu

Świetne miejsce na piknik z grillem – wokół stawu stoliki z ławkami, oprócz tego wyznaczone miejsce z wiatami, gdzie można rozłożyć się z kocem i odpoczywać. Przyjazne dla rodzin z dziećmi – mamy tu wspaniały plac zabaw, tereny piaszczyste, górki.

Zobacz na mapie

8. Plaża w Wieliszewie nad Narwią

Czysta i piaszczysta plaża (prawie 2 km), budynki sanitarne, plac zabaw. Wokół lasy, latem koncerty, imprezy, kino letnie.

Zobacz na mapie

9. Kąpielisko Glinianki w Zielonce

Kąpielisko powstało w miejscu dawnej kopalni iłów. Ma grząskie dno, dlatego warto kąpać się tylko w wyznaczonym strzeżonym kąpielisku. Wokół zbiornika biegnie promenada spacerowa.

Zobacz na mapie

10. Kąpielisko Kąck pod Otwockiem

Staw kąpieliskowy, staw zarybiony, brodzik dla dzieci, staw do pływania na kajakach i rowerkach wodnych. Są też bary i plac zabaw.

Zobacz na mapie

11. Wodna Kraina w Wildze

Nowy, całkowicie ekologiczny 15 hektarowy Park Wodny na naturalnej czystej wodzie rzecznej. I dodatkowo szeroka, piaszczysta plażą!

Zobacz na mapie

12. Zalew Żyrardowski

Najpopularniejsze strzeżone kąpielisko w zachodniej części Mazowsza w bezpośrednim sąsiedztwie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego . Odbywają się tam maratony pływackie, organizowane są bezpłatne kursy pływania zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Oprócz tego nad akwenem można pograć w siatkówkę plażową albo w plażowa piłkę nożną.

Zobacz na mapie

13. Kąpielisko w Zalesiu Górnym

Zalesie Górne położone w samym sercu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego jest idealnym miejscem na krótki weekendowy wypad. Południowy akwen, w którym można pływać jest podzielony mostkiem na 2 części. Jest tam wypożyczalnia kajaków, łódek i rowerów wodnych.

Zobacz na mapie

293 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent