Gdzie nad wodę z dziećmi w okolicach Warszawy

gdzie nad wodę w okolicach Warszawy, atrakcje dla dzieci

Kiedy przychodzą upały, nie ma lepszej alternatywy niż ochłoda nad wodą. W Warszawie i okolicach nie brakuje miejsc, gdzie można wybrać się na piknik, a choć nie wszędzie można się kąpać, to sama bliskość wody i być może żyjącej tam fauny jak łabędzie czy kaczki będzie kojąco wpływać na samopoczucie.

Pewnie nie uda się nam tutaj wymienić wszystkich ciekawych miejsc znajdujących się nad wodą. Piszcie, jeśli o czymś zapomnieliśmy!

1. Zalew Zegrzyński

Mamy tu mnóstwo pięknych plaż, jak na przykład „Dzika Plaża” w Nieporęcie, gdzie znajdziemy boiska, siłownię pod chmurką czy plac zabaw. Plaża jest oświetlona.

Zobacz na mapie

2. Park Wodny MAMUT pod Garwolinem

Świetnie zorganizowane kąpielisko przy obwodnicy Garwolina. W ofercie są skutery wodne, rowery wodne, narty wodne, leżaki, gastronomia, boisko do siatkówki plażowej, beach soccer, plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji, jak np. imprezy sportowe czy wydarzenia cykliczne.

Zobacz na mapie

3. Plaża Miejska nad Świdrem w Otwocku

Świetne miejsce na piknik z ogniskiem ze znajomymi, odpoczynek nad wodą, aktywne spędzenie czasu (Siatkówka, piłka plażowa). Wyznaczone miejsca do kąpieli i zabaw w wodzie.

Zobacz na mapie

4. Kąpielisko Miejskie Sobótka w Płocku

Oprócz kąpieliska mamy tu również wypożyczalnię kajaków i rowerów wodnych. Jest też miejsce, aby pograć w siatkówkę plażową czy badmintona (jest wypożyczalnia sprzętu).

Zobacz na mapie

5. Jezioro Moczydło w Karczewie

Oprócz typowego plażowania możemy tu wypożyczyć kajak i popływać po jeziorze.

Zobacz na mapie

6. Jeziorka Bielawskie pod Konstancinem Jeziorną (Bielawa)

Warto je odwiedzić chociażby ze względu na funkcjonujący tam wakeboarding park WAWAWAKE.

Zobacz na mapie

7. Górki Szymona w Żabieńcu

Świetne miejsce na piknik z grillem – wokół stawu stoliki z ławkami, oprócz tego wyznaczone miejsce z wiatami, gdzie można rozłożyć się z kocem i odpoczywać. Przyjazne dla rodzin z dziećmi – mamy tu wspaniały plac zabaw, tereny piaszczyste, górki.

Zobacz na mapie

8. Plaża w Wieliszewie nad Narwią

Czysta i piaszczysta plaża (prawie 2 km), budynki sanitarne, plac zabaw. Wokół lasy, latem koncerty, imprezy, kino letnie.

Zobacz na mapie

9. Kąpielisko Glinianki w Zielonce

Kąpielisko powstało w miejscu dawnej kopalni iłów. Ma grząskie dno, dlatego warto kąpać się tylko w wyznaczonym strzeżonym kąpielisku. Wokół zbiornika biegnie promenada spacerowa.

Zobacz na mapie

10. Kąpielisko Kąck pod Otwockiem

Staw kąpieliskowy, staw zarybiony, brodzik dla dzieci, staw do pływania na kajakach i rowerkach wodnych. Są też bary i plac zabaw.

Zobacz na mapieZobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

6/6

Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie

zobacz

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.