Zapraszamy do Klockowni!
UD

Mini ogrody zoologiczne wokół Warszawy

Mini ogrody zoologiczne wokół Warszawy

Rodzinna wizyta w zoo to niesamowite emocje, zdobywanie bezcennej wiedzy o życiu zwierząt, ale przede wszystkim nauka wrażliwości i świadomości ekologicznej. Jest to idealne miejsce na całodniową wycieczkę za miasto! W małych zoo dzieci mogą chłonąć wiedzę wykorzystując wszystkie zmysły, aby poszerzyć wiedzę na temat zwierząt i ich środowiska.

Dzieci są z natury ciekawe, a zoo pozwala im dokonywać nowych odkryć. Podczas zwiedzania minizoo dzieci przeżywają przygodę pełną pytań i odpowiedzi, poszukiwań i angażowania się we wszystko, co dzieje się wokół, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowego rozwoju! Dlatego czas na wizytę w minizoo!

Poniżej opisujemy kilka mini ogrodów zoologicznych wokół Warszawy, które są idealnym miejscem na spacer i zwiedzanie dla całej rodziny.

1. Pawie Oczko w Bolimowie

Gospodarstwo agroturystyczne. Odwiedzający mogą zaznać kontaktu z naturą – można głaskać i karmić zwierzęta. Znajdują się tu m. in. konie, kozy, strusie, kury, bażanty, indyki, sarenki, papugi. Otwarte w soboty i niedziele w godz. 10:00 – 18:00.

Adres: Łasieczniki 27, Bolimów
Telefon: 502 403 888
www.facebook.com/agroturystyka.pawieoczko/

Zobacz na mapie

2. Mini ZOO w Wiosce Pod Kogutem

Na terenie Wioski Pod Kogutem poza innymi atrakcjami znajduje się Mini ZOO, w którym można obcować ze zwierzętami gospodarskimi. Znajdziemy tu kury, kaczki i gęsi, a także paw, bażanty, kuc, osiołek, lama, owce, kozy, świnie i króliki. Kozy i króliki można częstować przyniesionymi warzywami i owocami, np. marchewką, jabłkiem, kalarepką czy rzodkiewką. Otwarte w okresie letnim w godz. 11:00-19:00, w okresie zimowym: 11:00-17:00.

Adres: ul. Długa 8 , Krępa koło Zalesia Górnego, 05-530 Góra Kalwaria
Telefon: 22 727 04 00

Zobacz na mapie

3. Ranczowisko pod Płockiem

Ranczowisko to idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury, z dala od zgiełku miasta. Można tu poznać ciekawe gatunki zwierząt i spędzić aktywnie czas z rodziną. Mieszkają tu kozy kameruńskie miniaturki, owce rasy quessant, mikroświnki angielskie, jenot, nutrie amerykańskie, skunksy, lis polarny, szop pracz, ostronos rudy, króliki, przepiórki, indyki oraz drób ozdobny. Ranczowisko nie jest otwarte stale, dlatego warto wcześniej zadzwonić.

Adres: Cekanowo, ul. Królewska 21, 09-472 Słupno
Telefon: 507-622-833
www.ranczowisko.pl

Zobacz na mapie

 4. Ferma strusi w Gołkowie

Spotkać tu można strusie na wybiegu, spróbować karmić je trawą lub pogłaskać. W zależności od pogody i pory roku można również oglądać pisklęta strusi. Na farmie można zobaczyć jeszcze inne ciekawe zwierzęta, jak: białe daniele, kozy czy bażanty. W soboty  nieczynne.

Adres: ul. Jaremy 17, 05-502 Piaseczno-Gołków k. Warszawy
Telefon: 22 756 21 69

Zobacz na mapie

5. Przystanek Alpaka

Punkt rekreacyjno-edukacyjny zlokalizowany na Warszawskiej Zielonej Białołęce jako jeden z niewielu w Warszawie oferuje spotkania z Alpakami. W ramach rodzinnego spotkania z Alpakami spędzicie urocze chwile w kameralnym gronie. Dowiecie się wiele o Alpakach, nakarmicie je, zrobicie sobie z nimi niezapomniane zdjęcia. Wszyscy przytłoczeni miejskim zgiełkiem odnajdą w Przystanku Alpaka harmonię, spokój i radość, które niosą rzeczy tak proste jak zapach świeżego siana, śpiew ptaków czy szum wiatru. 
Na rodzinne spotkanie z Alpakami należy umówić się wcześniej telefoniczne lub mailowo.

Adres: ul. Lewandów 33a, 03-299 Warszawa
Telefon:784 521 895

www.przystanekalpaka.pl

6. Minizoo na terenie Folwarku Klepisko

Jeśli będziecie w okolicy Nieporętu nad Zalewem Zegrzyńskim, zajrzyjcie do Folwarku Klepisko. Oprócz pirackiego placu zabaw i ciekawego mini-skansenu znajduje się tu również mini zoo z kucykami, kózkami, owieczkami, barankami, miniaturowymi świnkami i ptactwem nie tylko domowym.

Adres: 05-126 Nieporęt k/Warszawy, ul. Zegrzyńska 10A
Telefon: 510 066 163
www.klepisko.pl

7.    Zagroda dzikich zwierząt w Cyganówce

Zagroda dzikich zwierząt położona pomiędzy Wilgą a Garwolinem, prowadzona przez Nadleśnictwo Garwolin. W zagrodzie można zobaczyć zwierzęta występujące naturalnie w stanie dzikim: sarny, jelenie, daniele, dziki, konika polskiego, świnki wietnamskie oraz kozy. Zwierzęta mieszkają w obszernych zagrodach, przy których znajdują się tabliczki informacyjne z opisami gatunków. Przy zagrodzie jest plac zabaw. W pobliżu znajduje się pomnik przyrody – Dąb Dwernickiego, którego obwód pnia na wysokości 1,30 m wynosi 6 metrów.

Adres: Leśnictwo Cyganówka, Cyganówka 49, 08-470 Wilga
Telefon: 25 681 40 25

Zobacz na mapie

8. Magiczna Zagroda w Badowie Górnym

Gospodarstwo agroturystyczne w pięknej miejscowości Badów Górny, 50 km od Warszawy, 10 km od Radziejowic i 5 km Mszczonowa, pośród rozległych łąk i lasów. Miejsce oferuje wiele wrażeń dla dzieci, łączy edukację z zabawą. To także miejsce, w którym znajdziecie magię, ciepło i zabawę. Jedną z wielu atrakcji jest mini ZOO, w którym znajdują się między innymi świnki, konie, osioł, owce, lama, kozy, kurki, gęsi, kaczki, perlika. Każde zwierzę ma własne imię i jeśli mają ochotę, można się z nimi pobawić.

Adres: ul. Piekarska 28, 96-320 Badów Górny
Telefon: 502 251 594
www.magicznazagroda.pl

Zobacz na mapie

9. Cztery Pory Roku – Spotkania z Przyrodą

Całoroczna oferta dla przedszkoli i szkół podstawowych

Farma nauki i zabawy, która powstała z myślą o dzieciach i specjalnie dla dzieci. Prowadzona jest na niej edukacja przyrodnicza na poziomie przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Tutaj dzieci mogą – oprócz swobodnej zabawy – poznać tradycyjne metody hodowli zwierząt i uprawy roślin. 

Lokalizacja na terenie Warszawy, zaledwie 14 km od centrum miasta, z możliwością dojazdu komunikacją miejską, pozwala na elastyczne dopasowanie czasu trwania zajęć do indywidualnych potrzeb. Teren farmy jest ogrodzony i bezpieczny. Zaprojektowany został tak, żeby dzieci w czasie wolnym mogły swobodnie poruszać się po farmie, do woli bawić się, zwiedzać i korzystać z mnóstwa innych atrakcji. Sąsiedztwo Lasu Kabackiego umożliwia wędrówki po lesie i wycieczki do Ogrodu Botanicznego PAN.

Oprócz zajęć edukacyjnych organizowane są również imprezy na zamówienie klientów indywidualnych (np. urodziny).

Adres: ul. Potułkały 15, 02-971 Warszawa
Telefon: 794 712 224
www.czterypory.edu.pl

 

857 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent