Mini ogrody zoologiczne wokół Warszawy

mini zoo okolice Warszawy atrakcje dla dzieci w Warszawie

Rodzinna wizyta w zoo to niesamowite emocje, zdobywanie bezcennej wiedzy o życiu zwierząt, ale przede wszystkim nauka wrażliwości i świadomości ekologicznej. Jest to idealne miejsce na całodniową wycieczkę za miasto! W małych zoo dzieci mogą chłonąć wiedzę wykorzystując wszystkie zmysły, aby poszerzyć wiedzę na temat zwierząt i ich środowiska.

Dzieci są z natury ciekawe, a zoo pozwala im dokonywać nowych odkryć. Podczas zwiedzania minizoo dzieci przeżywają przygodę pełną pytań i odpowiedzi, poszukiwań i angażowania się we wszystko, co dzieje się wokół, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowego rozwoju! Dlatego czas na wizytę w minizoo!

Poniżej opisujemy kilka mini ogrodów zoologicznych wokół Warszawy, które są idealnym miejscem na spacer i zwiedzanie dla całej rodziny.

1. Pawie Oczko w Bolimowie

Gospodarstwo agroturystyczne. Odwiedzający mogą zaznać kontaktu z naturą – można głaskać i karmić zwierzęta. Znajdują się tu m. in. konie, kozy, strusie, kury, bażanty, indyki, sarenki, papugi. Otwarte w soboty i niedziele w godz. 10:00 – 18:00.

Adres: Łasieczniki 27, Bolimów
Telefon: 502 403 888
www.facebook.com/agroturystyka.pawieoczko/

2. Mini ZOO w Wiosce Pod Kogutem

Na terenie Wioski Pod Kogutem poza innymi atrakcjami znajduje się Mini ZOO, w którym można obcować ze zwierzętami gospodarskimi. Znajdziemy tu kury, kaczki i gęsi, a także paw, bażanty, kuc, osiołek, lama, owce, kozy, świnie i króliki. Kozy i króliki można częstować przyniesionymi warzywami i owocami, np. marchewką, jabłkiem, kalarepką czy rzodkiewką. Otwarte w okresie letnim w godz. 11:00-19:00, w okresie zimowym: 11:00-17:00.

Adres: ul. Długa 8 , Krępa koło Zalesia Górnego, 05-530 Góra Kalwaria

3. Ranczowisko pod Płockiem

Ranczowisko to idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury, z dala od zgiełku miasta. Można tu poznać ciekawe gatunki zwierząt i spędzić aktywnie czas z rodziną. Mieszkają tu kozy kameruńskie miniaturki, owce rasy quessant, mikroświnki angielskie, jenot, nutrie amerykańskie, skunksy, lis polarny, szop pracz, ostronos rudy, króliki, przepiórki, indyki oraz drób ozdobny. Ranczowisko nie jest otwarte stale, dlatego warto wcześniej zadzwonić.

Adres: Cekanowo, ul. Królewska 21, 09-472 Słupno
Telefon: 507-622-833
www.ranczowisko.pl

4. Ferma strusi w Gołkowie

Spotkać tu można strusie na wybiegu, spróbować karmić je trawą lub pogłaskać. W zależności od pogody i pory roku można również oglądać pisklęta strusi. Na farmie można zobaczyć jeszcze inne ciekawe zwierzęta, jak: białe daniele, kozy czy bażanty. W soboty  nieczynne.

Adres: ul. Jaremy 17, 05-502 Piaseczno-Gołków k. Warszawy

5. Park Rozrywki Pepeland

Park położony jest na 10 ha działki. Czeka tam mnóstwo atrakcji – małpi gaj, karuzele, kolejki, trampolina, dinozaury, plac zabaw i inne. Oprócz tego jest też mini zoo, w którym spotkać można lamy, osiołka, kozę, owcę, konie, kucyki. Jest też miejsce na rodzinny piknik. Otwarte 9:00 – 19:00 7 dni w tygodniu

Adres: ul. Kolejowa 380B, 05-092 Dziekanów Nowy, Gmina Łomianki
Telefon: 501 705 969
www.pepeland.pl

6. Minizoo na terenie Folwarku Klepisko

Jeśli będziecie w okolicy Nieporętu nad Zalewem Zegrzyńskim, zajrzyjcie do Folwarku Klepisko. Oprócz pirackiego placu zabaw i ciekawego mini-skansenu znajduje się tu również mini zoo z kucykami, kózkami, owieczkami, barankami, miniaturowymi świnkami i ptactwem nie tylko domowym.

Adres: 05-126 Nieporęt k/Warszawy, ul. Zegrzyńska 10A
www.klepisko.pl

7.    Zagroda dzikich zwierząt w Cyganówce

Zagroda dzikich zwierząt położona pomiędzy Wilgą a Garwolinem, prowadzona przez Nadleśnictwo Garwolin. W zagrodzie można zobaczyć zwierzęta występujące naturalnie w stanie dzikim: sarny, jelenie, daniele, dziki, konika polskiego, świnki wietnamskie oraz kozy. Zwierzęta mieszkają w obszernych zagrodach, przy których znajdują się tabliczki informacyjne z opisami gatunków. Przy zagrodzie jest plac zabaw. W pobliżu znajduje się pomnik przyrody – Dąb Dwernickiego, którego obwód pnia na wysokości 1,30 m wynosi 6 metrów.

Adres: Leśnictwo Cyganówka, Cyganówka 49, 08-470 Wilga

8. Magiczna Zagroda w Badowie Górnym

Gospodarstwo agroturystyczne w pięknej miejscowości Badów Górny, 50 km od Warszawy, 10 km od Radziejowic i 5 km Mszczonowa, pośród rozległych łąk i lasów. Miejsce oferuje wiele wrażeń dla dzieci, łączy edukację z zabawą. To także miejsce, w którym znajdziecie magię, ciepło i zabawę. Jedną z wielu atrakcji jest mini ZOO, w którym znajdują się między innymi świnki, konie, osioł, owce, lama, kozy, kurki, gęsi, kaczki, perlika. Każde zwierzę ma własne imię i jeśli mają ochotę, można się z nimi pobawić.

Adres: ul. Piekarska 28, 96-320 Badów Górny
Telefon: 502 251 594
www.magicznazagroda.pl

Zobacz na mapie

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.