Mini ogrody zoologiczne wokół Warszawy

mini zoo okolice Warszawy atrakcje dla dzieci w Warszawie

Rodzinna wizyta w zoo to niesamowite emocje, zdobywanie bezcennej wiedzy o życiu zwierząt, ale przede wszystkim nauka wrażliwości i świadomości ekologicznej. Jest to idealne miejsce na całodniową wycieczkę za miasto! W małych zoo dzieci mogą chłonąć wiedzę wykorzystując wszystkie zmysły, aby poszerzyć wiedzę na temat zwierząt i ich środowiska.

Dzieci są z natury ciekawe, a zoo pozwala im dokonywać nowych odkryć. Podczas zwiedzania minizoo dzieci przeżywają przygodę pełną pytań i odpowiedzi, poszukiwań i angażowania się we wszystko, co dzieje się wokół, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowego rozwoju! Dlatego czas na wizytę w minizoo!

Poniżej opisujemy kilka mini ogrodów zoologicznych wokół Warszawy, które są idealnym miejscem na spacer i zwiedzanie dla całej rodziny.

1. Pawie Oczko w Bolimowie

Gospodarstwo agroturystyczne. Odwiedzający mogą zaznać kontaktu z naturą – można głaskać i karmić zwierzęta. Znajdują się tu m. in. konie, kozy, strusie, kury, bażanty, indyki, sarenki, papugi. Otwarte w soboty i niedziele w godz. 10:00 – 18:00.

Adres: Łasieczniki 27, Bolimów
Telefon: 502 403 888
www.facebook.com/agroturystyka.pawieoczko/

Zobacz na mapie

2. Mini ZOO w Wiosce Pod Kogutem

Na terenie Wioski Pod Kogutem poza innymi atrakcjami znajduje się Mini ZOO, w którym można obcować ze zwierzętami gospodarskimi. Znajdziemy tu kury, kaczki i gęsi, a także paw, bażanty, kuc, osiołek, lama, owce, kozy, świnie i króliki. Kozy i króliki można częstować przyniesionymi warzywami i owocami, np. marchewką, jabłkiem, kalarepką czy rzodkiewką. Otwarte w okresie letnim w godz. 11:00-19:00, w okresie zimowym: 11:00-17:00.

Adres: ul. Długa 8 , Krępa koło Zalesia Górnego, 05-530 Góra Kalwaria
Telefon: 22 727 04 00

Zobacz na mapie

3. Ranczowisko pod Płockiem

Ranczowisko to idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury, z dala od zgiełku miasta. Można tu poznać ciekawe gatunki zwierząt i spędzić aktywnie czas z rodziną. Mieszkają tu kozy kameruńskie miniaturki, owce rasy quessant, mikroświnki angielskie, jenot, nutrie amerykańskie, skunksy, lis polarny, szop pracz, ostronos rudy, króliki, przepiórki, indyki oraz drób ozdobny. Ranczowisko nie jest otwarte stale, dlatego warto wcześniej zadzwonić.

Adres: Cekanowo, ul. Królewska 21, 09-472 Słupno
Telefon: 507-622-833
www.ranczowisko.pl

Zobacz na mapie

 4. Ferma strusi w Gołkowie

Spotkać tu można strusie na wybiegu, spróbować karmić je trawą lub pogłaskać. W zależności od pogody i pory roku można również oglądać pisklęta strusi. Na farmie można zobaczyć jeszcze inne ciekawe zwierzęta, jak: białe daniele, kozy czy bażanty. W soboty  nieczynne.

Adres: ul. Jaremy 17, 05-502 Piaseczno-Gołków k. Warszawy
Telefon: 22 756 21 69

Zobacz na mapie

5. Park Rozrywki Pepeland

Park położony jest na 10 ha działki. Czeka tam mnóstwo atrakcji – małpi gaj, karuzele, kolejki, trampolina, dinozaury, plac zabaw i inne. Oprócz tego jest też mini zoo, w którym spotkać można lamy, osiołka, kozę, owcę, konie, kucyki. Jest też miejsce na rodzinny piknik. Otwarte 9:00 – 19:00 7 dni w tygodniu

Adres: ul. Kolejowa 380B, 05-092 Dziekanów Nowy, Gmina Łomianki
Telefon: 501 705 969
www.pepeland.pl

Zobacz na mapie

6. Minizoo na terenie Folwarku Klepisko

Jeśli będziecie w okolicy Nieporętu nad Zalewem Zegrzyńskim, zajrzyjcie do Folwarku Klepisko. Oprócz pirackiego placu zabaw i ciekawego mini-skansenu znajduje się tu również mini zoo z kucykami, kózkami, owieczkami, barankami, miniaturowymi świnkami i ptactwem nie tylko domowym.

Adres: 05-126 Nieporęt k/Warszawy, ul. Zegrzyńska 10A
Telefon: 510 066 163
www.klepisko.pl

7.    Zagroda dzikich zwierząt w Cyganówce

Zagroda dzikich zwierząt położona pomiędzy Wilgą a Garwolinem, prowadzona przez Nadleśnictwo Garwolin. W zagrodzie można zobaczyć zwierzęta występujące naturalnie w stanie dzikim: sarny, jelenie, daniele, dziki, konika polskiego, świnki wietnamskie oraz kozy. Zwierzęta mieszkają w obszernych zagrodach, przy których znajdują się tabliczki informacyjne z opisami gatunków. Przy zagrodzie jest plac zabaw. W pobliżu znajduje się pomnik przyrody – Dąb Dwernickiego, którego obwód pnia na wysokości 1,30 m wynosi 6 metrów.

Adres: Leśnictwo Cyganówka, Cyganówka 49, 08-470 Wilga
Telefon: 25 681 40 25

Zobacz na mapie

8. Magiczna Zagroda w Badowie Górnym

Gospodarstwo agroturystyczne w pięknej miejscowości Badów Górny, 50 km od Warszawy, 10 km od Radziejowic i 5 km Mszczonowa, pośród rozległych łąk i lasów. Miejsce oferuje wiele wrażeń dla dzieci, łączy edukację z zabawą. To także miejsce, w którym znajdziecie magię, ciepło i zabawę. Jedną z wielu atrakcji jest mini ZOO, w którym znajdują się między innymi świnki, konie, osioł, owce, lama, kozy, kurki, gęsi, kaczki, perlika. Każde zwierzę ma własne imię i jeśli mają ochotę, można się z nimi pobawić.

Adres: ul. Piekarska 28, 96-320 Badów Górny
Telefon: 502 251 594
www.magicznazagroda.pl

Zobacz na mapieZobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

6/6

Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie

zobacz

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.