• JESTEŚ TUTAJ
  • Górny Śląsk

Górny Śląsk

Mini zoo Wrocław i okolice, atrakcje dla dzieci
Podróże

Mini ogrody zoologiczne na Śląsku

Rodzinna wizyta w zoo to niesamowite emocje, zdobywanie bezcennej wiedzy o życiu zwierząt, ale przede wszystkim nauka wrażliwości i świadomości ekologicznej. Jest to idealne miejsce na całodniową wycieczkę za miasto! W małych zoo dzieci mogą chłonąć wiedzę wykorzystując wszystkie zmysły, aby poszerzyć wiedzę na temat zwierząt i ich środowiska. Dzieci są z natury ciekawe, a […]

Kolumna z Matką Bożą w Częstochowie
Podróże

Częstochowa dla dzieci

Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do tego miasta jest Jasna Góra. Słynny klasztor zakonu Paulinów z obrazem Matki Bożej i Dzieciątka Jezus jest tłumnie odwiedzany o każdej porze roku, a odsłonięcie obrazu (namalowanego – według legendy – przez św. Łukasza na desce stołu świętej rodziny) robi wrażenie na dorosłych i dzieciach. Częstochowa to także jedyne w Europie Muzeum… Produkcji Zapałek!

Sztolnia "Żmija" w kopalni rud srebronośnych w Tarnowskich Górach.
Podróże

Kopalnia Zabytkowa Rud Srebronośnych w Tarnowskich Górach

Jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna, która udostępnia do zwiedzania podziemia dawnej kopalni kruszców srebronośnych z XVII i XIX wieku. Trasa zwiedzania do prawie 2 km pod ziemią, w tym 300 m przeprawy łódką po jeziorze. Na spotkanie chętnych grup zwiedzających wyjść może sam Skarbnik – duch opiekun kopalni.

Park miniatur w Ogrodzieńcu, Park rozrywki dla rodzin z dziećmi
Kraków i okolice

Park miniatur i inne rozrywki – Ogrodzieniec

To niebywałe miejsce zostało utworzone w połowie 2010 roku na terenie Jury Krakowsko- Częstochowskiej. W małej miejscowości Podzamcze, u podnóży Zamku Ogrodzienieckiego. Można tam zobaczyć kilkanaście miniatur zamków w skali 1:25, repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza w skali 1:1. Poza tym mnóstwo atrakcji w parkach tematycznych: Park Doświadczeń Fizycznych, Park Rozrywki, Dom Legend i Strachów oraz Tor Saneczkowy.

Wyprawa na halę Krupową z dzieckiem
Podróże

Wyprawa na Halę Krupową w Beskidzie Żywieckim

Hala Krupowa (1200 m n.p.m.) jest świetnym punktem na pierwszą górską wyprawę z maluchem. Najlepiej ruszyć czarnym szlakiem z Sidziny. Zaraz przy starcie szlaku jest nieco miejsca by zostawić samochód, szlak jest dobrze oznaczony, jest krótki i łagodny.

Muzeum Pożarnictwa - idealna wycieczka dla każdego młodego strażaka!
Górny Śląsk

Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Propozycja wycieczki na deszczowy dzień gdy nie wiecie co zrobić ciekawego. Macie syna, który lubi oglądać Strażaka Sama, a może sami chcieliście zostać strażakami? Polecam wycieczkę do Mysłowic do Centralnego Muzeum
Pożarnictwa.

Paw z ogrodu zoologicznego w Opolu.
Opolszczyzna

Zoo w Opolu

To wspaniałe miejsce na weekendową wycieczkę z dziećmi. Hasło przewodnie tego Ogrodu to „Z nami bliżej natury”. Ogród położony jest na Wyspie Bolko w sercu starego parku.

Park rodzinnej rozrywki Inwałd Park
Z dzieckiem na weekend

Park rodzinnej rozrywki – Inwałd Park

Na jednodniową wycieczkę gorąco polecamy Inwałd Park (kiedyś Park Miniatur „Świat Marzeń”) w niewielkim miasteczku pomiędzy Wadowicami a Andrychowem. Największą atrakcją Parku są oczywiście dziesiątki modeli najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata zbudowane w skali 1:25, m.in. Wieża Eiffla, Colosseum, Big Ben czy Bazylika Świętego Piotra. Zachwycają starannością wykonania oraz doskonałym wkomponowaniem w urokliwy teren.

Egzotarium w Sosnowcu to kolekcja ryb i płazów z całego świata
Górny Śląsk

Egzotarium w Sosnowcu

Egzotarium zlokalizowane jest na terenie parku miejskiego im. Leona Kruczkowskiego, po wschodniej stronie ul. Kresowej. Usytuowany jest wśród drzew przy głównej alejce prowadzącej od ul. Piłsudskiego w Sosnowcu w kierunku rzeki Brynicy. Teren jest wydzielony i ogrodzony z widoczną szklarnią palmiarni od strony wejścia z alejki.

Sztolnia Czarnego Ptrąga - wycieczka z dziećmi
Górny Śląsk

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach

Rozległy, prawie 200 hektarowy Park Repecki posiadający bardzo bogaty drzewostan (buki, dęby, tulipanowce, kasztanowce, cisy) posiada dwa szyby sztolniowe – szyb „Ewa” i szyb „Sylwester”. Podszybie szybu „Ewa” stanowi przystań dla łodzi, do której schodzimy schodami.  Strop zabezpieczony jest obudową murową.

Palmiarnia w Gliwicach - wycieczki dla dzieci
Górny Śląsk

Palmiarnia w Gliwicach

Palmiarnia Miejska jest wymarzonym miejscem do odpoczynku. Na 2000 m2 rośnie ponad 5600 roślin rozmieszczonych w czterech pawilonach tematycznych: rośliny użytkowe, rośliny tropikalne, pawilon historyczny i pawilon sukulentów.

tropikalne kwiaty w ogrodzie
Górny Śląsk

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu

Miejski Ogród Botaniczny jest położony w śródmieściu Zabrza. Zgodnie z podziałem Polski na strefy klimatyczne obszar Wyżyny Śląskiej znajduje się w strefie klimatycznej zachodniej i charakteryzuje się klimatem umiarkowanie ciepłym o wpływach oceanicznych, stwarzającym dogodne warunki dla wegetacji roślin.