Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Muzeum Pożarnictwa - idealna wycieczka dla każdego młodego strażaka!

Propozycja wycieczki na deszczowy dzień gdy nie wiecie co zrobić ciekawego. Macie syna, który lubi oglądać Strażaka Sama, a może sami chcieliście zostać strażakami? Polecam wycieczkę do Mysłowic do Centralnego Muzeum
Pożarnictwa.

Znajdują się tam wspaniałe wozy strażackie od tych najstarszych konnych sikawek do jeszcze niedawno używanych. Tam moje dzieci miały najwięcej zabawy bo z bliska mogły zobaczyć duży wóz strażacki czy motorówkę, wspinającego się po drabinie strażaka. Wszyscy mogliśmy bawić się w strażaków.

Na górnej kondygnacji znajdują się pompy, gaśnice, sprzęt alarmowy, sztandary, lśniące hełmy i całe umundurowania.

W budynku znajduje się również Muzeum Mysłowic, gdzie można oglądać stare motory , sprzęt rolniczy, mnóstwo zdjęć. Ponadto można podziwiać zaaranżowaną ekspozycję wnętrza śląskiego domu. Dzieci z ciekawością oglądały całe umeblowane mieszkanie gdzie był wózek dla dzieci, stara maszyna do szycia, radio, szafy itd.

Dojazd: jadąc z Katowic A4 zjeżdżamy na pierwszym zjeździe na Mysłowice, później ok. 2 km jedziemy ulicą Obrzeżna Zachodnia tam szukamy już znaku kierującego nas do Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Zjeżdżamy na ulicę Partyzantów i zaraz pierwsza w prawo na ulicę Stadionową i jedziemy nią ok 1 km.

Muzeum jest przystosowane do osób niepełnosprawnych tzn. są podjazdy i windy.
Obok muzeum jest duży bezpłatny parking.

Centralne Muzeum Pożarnictwa
41-400 Mysłowice
ul. Stadionowa 7a
tel. tel. (32) 222-37-33, (32) 222-36-12

 

 

Opis muzealnych atrakcji otrzymaliśmy od Pani Anny Tokarczyk. 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:muzeumsamochody