UD

Miniatury, kolejki, Biskupin i dinozaury.

biskupin

Jeśli ktoś ma ochotę pokazać dzieciom ciekawe miejsca, to polecam kierunek na Bydgoszcz. Całkiem niedaleko znajdują się miejsca, które warto odwiedzić i poznać.

Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego

W podróż najlepiej wyruszyć w sobotę po śniadaniu. Wyjeżdżamy drogą nr 49 w kierunku Gniezna. Już po kilkunastu minutach jazdy docieramy do Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego. Znajduje się on w Pobiedziskach i jest miejscem gdzie nasz mały człowiek poczuje się jak Guliwer! Skansen jest czynny cały rok nawet w dni świąteczne.
Kontakt telefoniczny: 61 81 77 822
E-mail: skansen@okis-pobiedziska.pl

Więcej informacji

W dalszą drogę wyruszamy spiesząc się aby drugie śniadanie zjeść pod wiatrakami. Zaledwie parę kilometrów dalej, na trasie naszej wycieczki, tuż przy drodze stoją piękne i dostojne…

Zaurolandia

Po śniadanku i obejrzeniu wiatraków jedziemy dalej. Nasz cel znajduje się około 2 km za Rogowem w kierunku Bydgoszczy. To wyjątkowa atrakcja nie tylko dla dzieci. Zaurolandia! Tutaj dinozaury wyglądają jak żywe. Można zobaczyć jakie były wielkie, gdzie mieszkały i zapoznać się z historią tych gadów. Jest tutaj plac zabaw i miejsce na obiad. Park jest czynny przez cały rok.

Zaurolandia – Park Dinozaurów
ul. Kolejowa 99
88-420 Rogowo
tel. 52 359 30 80
e-mail: biuro@zaurolandia.pl

 

Dokładne informacje znajdziecie na stronie internetowej www.zaurolandia.pl

Po takich przeżyciach należy udać się na spoczynek. Bardzo przyjemnie się śpi w pałacu w Grochowiskach Szlacheckich. Położony jest tylko 3 km od parku dinozaurów i 6 km od Biskupina. W pałacu działa hotel oraz restauracja. Z ofertą pałacu można zapoznać się na stronie www.palac-grochowiska.com.pl.

Wenecja

Następnego dnia po wygodnie przespanej nocy i pysznym śniadaniu wyruszamy w kierunku Wenecji. Nie! Nie do Włoch! To byłoby za daleko na weekend! Wenecję mamy też u nas. Parę kilometrów za Biskupinem. Biskupin też odwiedzimy, ale nie samochodem. Dlatego właśnie jedziemy do Wenecji. Tam znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej. Można nie tylko zwiedzić muzeum, ale również przejechać się taką kolejką do Biskupina. Muzeum posiada największą kolekcję parowozów, wagonów i pojazdów trakcyjnych w Europie. Zobaczymy też rogatki z domkiem dróżnika, obrotnicę, żuraw wodny i zwrotnice.
Więcej informacji znajdziecie na http://muzeumznin.pl/

Biskupin

A teraz wsiadamy do kolejki! I już za kilka minut dojeżdżamy do Biskupina. Najlepiej wybrać się tutaj we wrześniu kiedy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie organizuje coroczny festyn archeologiczny. Ale w innym terminie też jest ciekawie. Można przepłynąć się statkiem pasażerskim „Diabeł Wenecki” lub zwiedzić półwysep. Jeśli macie ochotę, to zobaczcie jak przed laty ubierano się, obrabiano kości, jak wyglądała praca garncarza i jak wyplatano kosze. Na terenie rezerwatu i dookoła niego znajduje się mnóstwo barów i stoisk z jedzeniem, więc obiad nie jest problemem. Lub kolacja, bo czas płynie tu szybko! Muzeum w Biskupinie można zwiedzać przez cały rok.

Wiele ważnych informacji znajdziecie na stronie muzeum www.biskupin.pl.

Mam nadzieję, że weekend spędzony na ciekawym podróżowaniu minie Wam przyjemnie i będzie co wspominać! 

Miejsca opisała Natalia Zygarłowska.

Źródło fot. : http://www.biskupin.pl/

327 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent