• Podróże
  • Pływalnie i baseny w Warszawie i...

Pływalnie i baseny w Warszawie i okolicach

Baseny i kąpieliska w Warszawie. Atrakcje dla dzieci

Kiedy robi się ciepło warto skorzystać z ochłody, jaką oferują nam pływalnie – zwłaszcza te z atrakcjami. Oto lista basenów i parków wodnych, zarówno tych krytych, jak i zewnętrznych, otwartych w sezonie letnim.

W WARSZAWIE

Wodny Park w Warszawie

Dominika Merliniego 4, 02-511 Warszawa, tel. 22 854 01 30

Aquapark z basenem o wymiarach olimpijskich oraz strefą rekreacyjną obejmującą basen, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią w kształcie słonia, zjeżdżalnię dwutorową i dwie zjeżdżalnie rurowe, basen zewnętrzny całoroczny ze sztuczną rzeką, wodospady, masaże podwodne, kaskady wodne, jacuzzi. Bilety: normalny od 20 zł, ulgowy od 15 zł. Szczegóły na stronie www.wodnypark.com.pl.

Aquapark Wesolandia

Wspólna 4, 05-075 Warszawa, tel. 22 773 91 91

Nowoczesny park wodny z wieloma atrakcjami. W obiekcie znajdują się: basen sportowy, basen rekreacyjny, basen dla najmłodszych dzieci o głębokości 40 cm, gejzery, rwąca rzeka, masaże (na leżankach wodno-powietrznych, płaszczami wodnymi, podwodnymi strumieniami), jacuzzi, zjeżdżalnia rurowa o długości 70 m. Bilety: normalny od 18 zł, ulgowy od 12 zł. Więcej informacji: www.wesolandia.pl.

Pływalnia Wodnik

 gen. Romana Abrahama 10, 03-982 Warszawa, tel. 22 673 82 00

Pływalnia Wodnik znajduje się na Gocławiu, przy ul. Abrahama 10. W jej skład wchodzą dwie niecki basenowe – duża i mała z częścią rekreacyjną, zjeżdżalnie, jacuzzi oraz sauny. Bilety: normalny od 16 zł, ulgowy od 11 zł. Szczegóły na stronie osir.waw.pl.

OSiR Żoliborz

Potocka 1, 01-652 Warszawa, tel. 22 832 46 00

Na terenie pływalni znajdują się: basen sportowy, basen rekreacyjny, rwąca rzeka, gejzery, urządzenia do hydromasażu karku, kąpiel perełkowa (na wysepce), niecka do nauki pływania, whirpool (8 osobowy), zjeżdżalnia rurowa o długości 80m., brodzik dla bardzo małych dzieci. Bilety: normalny od 11 zł, ulgowy od 7 zł. Więcej na stronie osir-zoliborz.waw.pl.

Pływalnia Polonez

 ul. Łabiszyńska 20, 03-397 Warszawa, tel. 22 884 85 00

W hali pływalni znajdują się: basen pływacki, basen rekreacyjny, kurtyna wodna, kaskady wodne, Wanny typu whirlpool, zjeżdżalnia o długości 120m, brodzik ze słoniem-zjeżdżalnią, stacje masażu, gejzer wodno-powietrzny, sauna INFRARED, sauna FIŃSKA (sucha). Bilety: normalny od 18 zł, ulgowy od 9 zł. Więcej informacji na stronie www.osirtargowek.waw.pl.

OSiR Ochota

ul. Rokosowska 10, 02-348 Warszawa, tel. 22 572 90 70

W obiekcie OSiR Ochota przy ul. Rokosowskiej 10 znajdują się: basen pływacki, basen rekreacyjny, gejzery, sztuczna rzeka, parasol wodny, masaż wodny, zjeżdżalnia rurowa o długości 70 metrów, brodzik dla dzieci, wanna whirlpool. Bilety: normalny od 9 zł, ulgowy od 6 zł. Szczegóły na stronie www.osir-ochota.home.pl.

Kompleks Basenów Rehabilitacyjnych Muszelka

ul. Balkonowa 2, 03-329 Warszawa, tel. 22 674 10 68

Nowoczesna pływalnia o charakterze sportowo-rekreacyjnym w Warszawie. Obiekt obejmuje: basen sportowy z pochylnią ułatwiającą wejście do wody osobom niepełnosprawnym oraz windą dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, basen rehabilitacyjny wyposażony w specjalistyczne urządzenia do prowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych i rewitalizacyjnych (masaże karku, ława masująca, gejzer wodny), 8-osobowa wanna z hydromasażem, sauny – parowa i fińska. Bilety: normalny od 12 zł, ulgowy od 7 zł. Więcej informacji www.basen-muszelka.pl.

POZA WARSZAWĄ

Aquapark w hotelu Warszawianka w Jachrance

Jachranka 77, 05-140 Serock, tel. 22 768 90 00

Aqua Park Hotelu Warszawianka jest tylko 40 minut od Warszawy. Znajduje się tam basen sportowy, dwa jacuzzi, basen rekreacyjny w kształcie wyspy, rwąca rzeka, wodospad, brodzik ze zjeżdżalnią i parasolem wodnym, 90-metrowa zjeżdżalnia z efektami multimedialnymi, skalista grota z orzeźwiającą bryzą, sauna suaha, łaźnia parowa, bania do schładzania ciała oraz kubły z zimną wodą. Bilety: normalny od 18 zł, ulgowy od 9 zł. Szczegóły: www.warszawianka.pl/pl/aqua-park.

Pływalnia Miejska „Wodnik 2000” w Grodzisku Mazowieckim

Józefa Montwiłła 41, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, tel. 22 724 11 88

Pływalnia Miejska „WODNIK 2000” to nowoczesny obiekt wyposażony w basen sportowy, basen rekreacyjny z pochylnią dla osób niepełnosprawnych, zjeżdżalnią dla dzieci i dorosłych o długości 65 metrów, jacuzzi, saunę damską i męską oraz Strefę Relaksu z sauną suchą, mokrą oraz jacuzzi. Bilety: normalny od 12 zł, ulgowy od 8 zł. Więcej informacji na stronie grodzisksport.pl/plywalnia-miejska-wodnik-2000.

AQUAPARK w Mińsku Mazowieckim

ul. Kardynała Wyszyńskiego 56, 05-303 Mińsk Mazowiecki, tel. 25 752 24 46

Basen w Mińsku Mazowieckim obejmuje basen pływacki sportowy, basen rekreacyjny o nieregularnym kształcie z wydzieloną częścią do nauki pływania, zjeżdżalnię ślimakową zewnętrzną oraz zespół saun. Bilety: normalny od 10 zł, ulgowy od 7 zł. Szczegóły na stronie mosir.org.pl/aquapark.

Termy Mszczonów

Warszawska 52, 96-320 Mszczonów, tel. 46 857 87 81

Profesjonalnie wyposażony kompleks z wykorzystaniem źródeł termalnych. Atrakcje obejmują: dwa całoroczne baseny zawierające surową wodę termalną (kąpiele na zewnątrz także w okresie zimowym), czynny od maja do września basen rekreacyjny (masaże wodne, sztuczna rzeka o wartkim nurcie, gejzery powietrzne, ławeczki i leżanki napowietrzające, zespól zjeżdżalni), zewnętrzny basen sportowy czynny od czerwca do sierpnia, zewnętrzny brodzik z mini zjeżdżalnią oraz jeżem wodnym i placem zabaw czynny od czerwca do sierpnia, okołobasenowa strefa rekreacyjna. Bilety: normalny od 15 zł, ulgowy od 10 zł. Więcej informacji: termy-mszczonow.eu.

Basen GOK w Raszynie

ul. Sportowa 30, 05–090 Raszyn, tel. 22 720 19 16

Basen składa się z niecki sportowej oraz rekreacyjnej obejmującej brodzik dzieci o głębokości 30 cm i zjeżdżalnię. Bilety: normalny od 12 zł, ulgowy od 8 zł. Szczegóły na stronie www.basenraszyn.pl.

 Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]