Gorące źródła pod Warszawą?

Termy Mszczonów - baseny zewnętrzne
W końcu zaopatrzeni w kąpielówki, ręczniki i okulary do pływania wybraliśmy się całą rodziną do Mszczonowa.

Okazało się, że przyjechaliśmy akurat na dwa dni przed otwarciem basenu ze zjeżdzalniami na zewnątrz, ale i tak zabawa była przednia – do naszej dyspozycji był fantastyczny basen wewnątrz budynku połączony ze swoją zewnętrzną częścią korytarzem wodnym. Basen wypełniony jest wodą geotermalną o temperaturze 32-34°C !!! Co za wspaniałe uczucie mieć ciało zanurzone w tej gorącej wodzie, a głowę wystawioną na zewnątrz, gdy temperatura oscyluje w granicach 10 stopni!

podróże warszawa termy mszczonówMiłą niespodzianką były ceny biletów – 14zł normalny i 9 zł ulgowy (w weekend). Dla porównania bilety na Warszawiance kosztowały wtedy 24 zł normalny i 18 zl ulgowy!
Pełny aktualny cennik: w sezonie letnim i w sezonie zimowym

Od 1 maja otwarte są na zewnątrz: duży basen ze zjeżdzalniami z wodą geotermalną o temperaturze 30-32°C oraz basen dla małych dzieci o powierzchni 70m2 i temperaturze wody 28-30°C.

Dopiero w okresie letnim czynny będzie basen sportowy o wymiarach 25m x 12,5m o temperaturze wody 24-26°C.

Obiekt jest nowy i czysty, a obsługa jest bardzo miła. Wszystko przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Jedyny mankament to wszechobecna muzyka z cyklu tych „mniej ambitnych”, która już po chwili zlewa się w jedno męczące „umpa umpa” i bardzo przeszkadza w pełnym relaksie w ciepłej cudownej wodzie.

Zajrzyjcie na stronę http://termy-mszczonow.eu – ośrodek proponuje teraz „Weekend z Termami Mszczonów” – ofertę aktywnego wypoczynku w termach w powiązaniu z trasami turtystycznymi na terenie gmin: Mszczonów, Radziejowice, Żabia Wola, Puszcza Mariańska i Żyrardowa.
Miejmy nadzieję, że pogoda pozwoli w końcu na rowerowe wycieczki. Jeżeli nie – niech żyją ciepłe baseny!