• Podróże
  • 10 pomysłów na super atrakcje dla...

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły!

1. Wrocławski Teatr Lalek

Plac Teatralny 4, 50-051 Wrocław

Maluchy mogą spotkać tutaj swoje ulubione postacie z bajek – np. Calineczkę czy Czerwonego Kapturka. Teatr ma szeroki repertuar dostosowany do wielu grup wiekowych (są spektakle nawet dla kilkumiesięcznych maluchów). W tygodniu spektakle dla dzieci grane są głównie przed południem. W weekendy także po południu. Aktualny repertuar i cennik można zobaczyć na stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl.

 2. Kolejkowo

Pl. Orląt Lwowskich 20 B, 53-605 Wrocław

Doświadczenie i obserwacje mówią, że dzieci kochają pociągi! Wiele z nich zainteresuje więc Koljkowo – miniaturowy świat kolei zamknięty na powierzchni około 260 m2. Maluchy mogą zobaczyć aż 15 pociągów, które poruszają się po idealnie odwzorowujących ciekawe miejsca w regionie makietach.

Kolejkowo czynne jest codziennie w godzinach 10:00-18:00. Cennik można zobaczyć TUTAJ. Więcej informacji na stronie kolejkowo.pl.

3. Interaktywny Plac Zabaw

ul. Widok 7, 50-052 Wrocław

Multimedialna wystawa, która rozwija kreatywność dzieci, uczy je i bawi jednocześnie zachęcając do sztuki. Maluchy mogą animować własne obrazki, stworzyć swój klip muzyczny, malować światłem. Najmłodsi będą również zachwyceni z Kina, w którym będą mogły obejrzeć klasyczne polskie animacje. Więcej informacji o wystawie na stronie wrocenter.pl

4. Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary 

Rynek Ratusz 27, 50-101 Wrocław, tel. 601 461 561

Dzieci mogą na własne oczy zobaczyć, jak przygotowywane są ich ulubione słodycze, mogą również własnoręcznie przygotować swoje słodycze, a następnie zjeść własne dzieło. Pokazy wyrobu słodyczy są bezpłatne, za udział zabawie Zrób Sam Lizak zapłacimy od 10 do 24 zł. Więcej informacji na stronie slodkieczarymary.pl.

5. Hydropolis

Na Grobli 19-21, 50-001 Wrocław, tel. 71 34 09 515

Wystawa multimedialna, która zabierze dzieci w niezwykłą podróż do świata wody, gdzie poznać będzie można oceaniczne głębie, zwierzęta wodne. Dzieci będą miały również okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach jak np. Laboratorium Baniek Mydlanych. Wystawa jest podzielona na kilka stref tematycznych, a co pół godziny organizowane są pokazy z eksperymentami. Ani dzieci, ani dorośli nie będą się tutaj nudzić! Ceny bilety sprawdzicie na stronie bilety.hydropolis.pl.

6. Mini park linowy w Zoolandia 

ul. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław, tel. 661 112 200

To atrakcja, obok której nie da się przejść obojętnie. Park linowy dostępny jest dla dzieci w wieku 3-13 lat. Do pokonania jest wiele kolorowych przeszkód linowych, tuneli, mostków itp. Całość jest bezpieczna i asekurowana siatkami. Bilet indywidualny: 12 zł

7. Plac zabaw w Parku Klecińskim (Wrocław, osiedla Klecina)

Ogromny plac zabaw pełen ciekawych atrakcji dla starszych i młodszych. Zbudowany głównie z materiałów naturalnych. Dwupiętrowa, wysoka wieża to nie tylko idealny punkt obserwacyjny – z wieży najlepszą drogą w dół jest kręta zjeżdżalnia! To nie koniec atrakcji – mamy tu jeszcze miejsce do wspinaczki, huśtawki, domek, a także kręty roślinny korytarz.

8. Ogrody Doświadczeń Humanitarum

ul. Stabłowicka 147a, 54-066 Wrocław, tel. 691 900 277

Humanitarium to park rozrywki edukacyjnej. Rozwijające zajęcia edukacyjne, podczas których maluchy będą mogły samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, a także zobaczyć ciekawe złudzenia optyczne i wziąć udział w grach logicznych.

Uwaga! W macu 2018 Ogrody Doświadczeń zostały zamknięte (remont?) i zapowiadają wielkie otwarcie wkrótce…

 9. Bobolandia 

ul. Jana Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, tel. 71 793 77 44

Wielka sala zabaw, której powierzchnia wynosi aż 3000m2. Dzieci (te małe i te większe) znajdą tu szereg atrakcji, które zapewnią im niesamowitą zabawę. Sala zabaw zawiera trampoliny, zjeżdżalnie, małpi gaj, tory przeszkód, automaty do gier, baseny piłeczkowe, dmuchańce itp. Sala jest otwarta od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-19:00, a od czwartku do niedzieli w godz. 10:00-20:00. Cennik i więcej informacji na stronie bobolandia.com.pl.

10. Aquapark Wrocław 

ul. Borowska 99, 50-558 Wrocław

Ogromny, rodzinny park wodny, w którym dobrze bawić będą się zarówno maluszki, jak i dzieci trochę starsze. Zajdziemy tu brodzik, baseny, sztuczne fale, zjeżdżalnie, siłownię dla dzieci i mnóstwo innych atrakcji, których nie możecie przegapić! Sprawdźcie cennik atrakcji TUTAJ. Więcej informacji na stronie aquapark.wroc.pl.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także