• Podróże
  • Ogród zoologiczny w Gdańsku-Oliwie

Ogród zoologiczny w Gdańsku-Oliwie

fenek zoo gdańsk

ZOO w Gdańsku – Oliwie to miejsce szczególne, bowiem mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich takie, których populacje na wolności już właściwie nie istnieją. Bo już tylko tutaj spotkać można antylopy bongo, oryksy szablorogie, hipopotamy karłowate czy też wspaniałe, padlinożerne kondory wielkie.

Oglądając zwierzęta w ZOO, pamiętajcie, że od Waszej postawy i dobroci zależy los wielu ich krewniaków, żyjących wciąż na wolności. Nie tylko rzadkich i cennych, ale i takich, których na szczęście sporo mieszka na polach i w lasach. Wychowujmy nasze dzieci w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami, uczmy szacunku, a nawet miłości do nich. To od mądrości przyszłych pokoleń zależeć bowiem będzie, czy w najbliższym czasie jedyną ostoją dla ginącego świata zwierząt nie pozostaną ogrody zoologiczne.

Oliwskie ZOO jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), dzięki czemu może uczestniczyć w kilkunastu Europejskich Programach Hodowlanych (EEP) dla ginących gatunków. W ramach EEP posiadają oni tak cenne okazy zwierząt, jak wilki grzywiaste, kondory wielkie, pingwiny tońce, czy też hipopotamy karłowate. Hodowla kondorów wielkich znana jest w całym zoologicznym świecie. Potomstwo oliwskich kondorów wzbogaciło kolekcje wielu ogrodów zoologicznych w kraju i za granicą. Od stycznia 2007 r. jest członkiem Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA). Stowarzyszenie to zrzesza ok. 250, z ponad dwóch tysięcy, ogrodów zoologicznych świata.

Adres:
Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża
ul. Karwieńska 3
80-328 Gdańsk-Oliwa
tel.: 48 58 552 00 41/42
zoo@zoo.gd.pl

Żródło tekstu i fotografii: www.zoo.gda.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:zoo